Ogród Dobrej Woli: Inspirujący projekt dla seniorów [FILM]

"Ogród Dobrej Woli" to projekt, który był realizowany od lipca do grudnia 2014 r. Był on naprawdę wyjątkowy w skali kraju - uczestniczący w nim seniorzy angażowali się w funkcjonowanie Śląskiego Ogrodu Botanicznego. W Internecie ukazał się film podsumowujący tę ciekawą inicjatywę.

Projekt "Ogród Dobrej Woli" skierowany był do osób w wieku 60+, które mieszkają na Śląsku. Zaproszono je do wykorzystania własnych zainteresowań i umiejętności - i zaangażowania w pracę Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestnicy brali udział w wykładach i szkoleniach, a także udzielali się jako wolontariusze. Każdy mógł wybrać blok tematyczny zajęć, w których uczestniczył. Do wyboru były: Przewodnikiem być, Nauka przez zabawę, Przyroda ŚOB, Opieka nad roślinami oraz Rozmaitości.

W grupie panowała niezwykle serdeczna atmosfera. Seniorzy z chęcią współpracowali z pracownikami ogrodu, rozwijali swoje umiejętności i wiedzę, a także nawiązywali przyjaźnie między sobą. Ze wzruszeniem dziękowali sobie za wspólne miłe chwile na grudniowym spotkaniu podsumowującym projekt.

Kilka dni temu ukazał się film podsumowujący projekt "Ogród Dobrej Woli", który pokazuje, jak wspaniała była to inicjatywa. Seniorzy, którzy brali w nim udział, mają zamiar w przyszłości dalej odwiedzać ogród - i pomagać jako wolontariusze.


Projekt "Ogród Dobrej Woli" był dofinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.
Więcej z kategorii Film, muzyka i książki
CafeSenior poleca: Hotel Marigold
Polskie piosenki z lat 50. Muzyczna podróż w przeszłość
Na kłopoty… Friedmann
Powiązane artykuły
Najlepsze polskie komedie lat 70., które bawią do łez
Polskie piosenki przedwojenne – część 1
Seniorzy śmieją się z samych siebie [FILMY]
Przeboje Czesława Niemena
7 najsłynniejszych piosenkarzy XX wieku