Ogród Dobrej Woli: Inspirujący projekt dla seniorów [FILM]

"Ogród Dobrej Woli" to projekt, który był realizowany od lipca do grudnia 2014 r. Był on naprawdę wyjątkowy w skali kraju - uczestniczący w nim seniorzy angażowali się w funkcjonowanie Śląskiego Ogrodu Botanicznego. W Internecie ukazał się film podsumowujący tę ciekawą inicjatywę.

Projekt "Ogród Dobrej Woli" skierowany był do osób w wieku 60+, które mieszkają na Śląsku. Zaproszono je do wykorzystania własnych zainteresowań i umiejętności - i zaangażowania w pracę Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestnicy brali udział w wykładach i szkoleniach, a także udzielali się jako wolontariusze. Każdy mógł wybrać blok tematyczny zajęć, w których uczestniczył. Do wyboru były: Przewodnikiem być, Nauka przez zabawę, Przyroda ŚOB, Opieka nad roślinami oraz Rozmaitości.

W grupie panowała niezwykle serdeczna atmosfera. Seniorzy z chęcią współpracowali z pracownikami ogrodu, rozwijali swoje umiejętności i wiedzę, a także nawiązywali przyjaźnie między sobą. Ze wzruszeniem dziękowali sobie za wspólne miłe chwile na grudniowym spotkaniu podsumowującym projekt.

Kilka dni temu ukazał się film podsumowujący projekt "Ogród Dobrej Woli", który pokazuje, jak wspaniała była to inicjatywa. Seniorzy, którzy brali w nim udział, mają zamiar w przyszłości dalej odwiedzać ogród - i pomagać jako wolontariusze.


Projekt "Ogród Dobrej Woli" był dofinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.
Więcej z kategorii Kultura
Przeczytaj artykuł
Dlaczego inwestycja w używane książki jest opłacalna?
Używane książki
Przeczytaj artykuł
Lucyna Malec - optymistka z natury [WYWIAD]
Przeczytaj artykuł
Piosenki na 50. rocznicę ślubu. Sprawdź, jakie utwory wybrać
Powiązane artykuły
Za co kochamy Danutę Szaflarską?
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
Fajbusiewicz na tropie
Książka na wakacje: Seniorzy w natarciu