Gdzie można zagrać w brydża online?

Osoby starsze powinny codziennie ćwiczyć mózg i pamięć. Znakomitym sposobem jest brydż online. Zalet tej gry dla seniorów jest mnóstwo! Jeśli znasz zasady gry w brydża pojawia się tylko pytanie, gdzie zagrać i jak grać? Podpowiadamy! Zaproś do gry twoich przyjaciół.
Spis treści

Brydż online

Brydż to zwykła karciana gra - która znakomicie ćwiczy umysł, sprzyja nawiązywaniu relacji, zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera, a w dodatku może poprawiać odporność! W grze w brydża udział bierze czterech graczy, tworzących dwie pary, które ze sobą rywalizują.

Chcesz rozpocząć przygodę z grami w sieci? Gier jest całe mnóstwo! Brydż dla początkujących może być nieco skomplikowany, jednak warto poświęcić chwilę, żeby poznać zasady gry. Ta gra w karty ma wiele zalet:

 • poprawia funkcjonalność mózgu,
 • zapobiega demencji,
 • wypełnia wolny czas,
 • ćwiczy umiejętności interpersonalne,
 • jest formą ciekawej rozrywki,
 • pozwala poznać inne osoby, które mają tę samą pasję.

Gry online

Gry, które rozwijają umysł, to nie tylko brydż, możemy do nich zaliczyć także inne gry:

 • warcaby,
 • szachy,
 • kalambury,
 • mahjong,
 • bilard.

Gier w internecie jest wiele, możesz wybrać tą, którą polubisz najbardziej. W każdym serwisie znajdziesz odpowiednie informacje. Możesz obawiać się, że trzeba podać swoje dane, zmienić ustawienia lub założyć konto? Dlatego najlepiej korzystać ze sprawdzonych serwisów.

Darmowe gry

Gry online, to nie tylko gry karciane, takie jak pasjans czy brydż. W bardzo prosty sposób można w nie zagrać w serwisach z grami po polsku. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę "darmowe gry", "darmowe gry online" czy bardziej szczegółowo: "brydż gra", "brydz online", "brydż z komputerem za darmo" lub "gry karciane za darmo". Po wyszukaniu pojawią się nam konkretne strony, na których będziemy mogli zagrać w darmowe gry. Gier pojawi się wiele. Dużo osób szuka też konkretnej platformy do gry wpisując: kurnik brydz lub brydz kurnik.

Brydż z komputerem

Gra w brydża z komputerem jest możliwa, zwłaszcza, że bez problemu dostępny jest brydż po polsku. Co ważne, by grać online nie potrzebujemy partnera. Z powodzeniem możemy to robić sami, a naszym przeciwnikiem będzie komputer. Brydż z komputerem jest o tyle łatwy, że sami możemy ustawić sobie poziom trudności gry i stopniowo go zwiększać. Nauka gry w brydża z komputerem to dobry pomysł. Brydż dla początkujących online jest łatwo dostępny. Gry online pozwalają nam grać w dowolnym momencie bez konieczności umawiania się na spotkanie towarzyskie. Wystarczy podać dane i założyć konto. Zwracaj uwagę na ważne informacje, czy konto jest płatne, żeby móc korzystać z twoich ulubionych gier.

Brydż z komputerem to znakomity fitness mózgu. Chociaż najwięcej zalet ma jednak gra przy wspólnym stole. Dzięki niej pojawiają się interakcje między graczami, na znaczeniu zyskują czynniki psychologiczne - a poza tym jest ona okazją, by razem spędzić czas, w tym porozmawiać.

Gdzie zagrać w brydża online - kurnik brydż

W brydża online można grać na różnych serwisach. Warto wymienić Kurnik. Gra jest bardzo prosta graficznie, co niektórych może razić, ale sprawdza się dzięki temu nawet na starszych komputerach i dla starszych graczy. Dzięki popularności serwisu jest duża szansa nawet na znalezienie innych graczy, czyli partnerów do gry. Spotkaj się z ludźmi w świecie wirtualnym.

Gdzie zagrać w brydża online - GameDesire

Brydż gra to, to co Cię interesuje? A może szukasz innych gier? W celu odbycia partyjki, wejdź na specjalny serwis. Tutaj gra jest atrakcyjna graficznie, dostępna jest instrukcja gry, ale graczy jest na razie trochę mniej niż w serwisie Kurnik. W obu miejscach można grać za darmo, wymagana jest jednak na początku rejestracja, a potem zalogowanie. Tu również zagrasz za darmo i nie powinno być problemu ze znalezieniem innych graczy. Ciesz się z łatwo dostępnej rozrywki. Zatrać się w grze, pamiętaj o twoich przyjemnościach.

Czytaj też: 

Jesienna chandra – jak się jej nie dać?

Mózg chce się uczyć w każdym wieku

Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg

Krzyżówka panoramiczna – świetny sposób na nudę i pamięć!

Więcej z kategorii Hobby
Pisanki, malowanki
Autografomania: senior też może
Joga także dla seniorów
Powiązane artykuły
Gdzie można zagrać w brydża online?
Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!
Tai Chi idealne dla seniorów
Tańce liniowe. Wiek to nie przeszkoda
Jak aktywizować seniorów? 7 rzeczy, o których trzeba pamiętać