PORTAL DLA SENIORÓW
 

Gdzie można zagrać w brydża online?

Osoby starsze powinny codziennie ćwiczyć mózg i pamięć. Znakomitym sposobem jest brydż online. Zalet tej gry dla seniorów jest mnóstwo! Jeśli znasz zasady gry w brydża pojawia się tylko pytanie, gdzie zagrać w brydża online i jak grać w gry online. Podpowiadamy!
 

Brydż online

Brydż online to zwykła karciana gra - która znakomicie ćwiczy umysł, sprzyja nawiązywaniu relacji, zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera, a w dodatku może poprawiać odporność! W grze w brydża udział bierze czterech graczy, tworzących dwie pary, które ze sobą rywalizują.
Brydż dla początkujących może być nieco skomplikowany, jednak warto poświęcić chwilę, żeby poznać zasady gry. Ta gra w karty ma wiele zalet:

 

 • poprawia funkcjonalność mózgu,
 • zapobiega demencji,
 • wypełnia wolny czas,
 • ćwiczy umiejętności interpersonalne,
 • jest formą ciekawej rozrywki,
 • pozwala poznać inne osoby, które mają tę samą pasję.

Gry online

Gry, które rozwijają umysł, to nie tylko brydż online, możemy do nich zaliczyć także inne gry, w które możemy grać online:

 

 

 • warcaby,
 • szachy,
 • kalambury,
 • mahjong,
 • bilard.

Darmowe gry

Gry online, to nie tylko gry karciane, takie jak pasjans czy brydż. W bardzo prosty sposób można w nie zagrać w serwisach z grami po polsku. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę "darmowe gry", "darmowe gry online" czy bardziej szczegółowo "brydż z komputerem za darmo" lub "gry karciane za darmo". Po wyszukaniu pojawią się nam konkretne strony, na których będziemy mogli zagrać w darmowe gry online.

Brydż z komputerem

Co ważne, by grać w brydża online nie potrzebujemy partnera. Z powodzeniem możemy to robić sami, a naszym przeciwnikiem będzie komputer. Brydż z komputerem jest o tyle łatwy, że sami możemy ustawić sobie poziom trudności gry i stopniowo go zwiększać. Gry online pozwalają nam grać w dowolnym momencie bez konieczności umawiania się na spotkanie towarzyskie. 

Brydż z komputerem to znakomity fitness mózgu. Chociaż najwięcej zalet ma jednak gra w brydża przy wspólnym stole. Dzięki niej pojawiają się interakcje między graczami, na znaczeniu zyskują czynniki psychologiczne - a poza tym jest ona okazją, by razem spędzić czas i dodatkowo porozmawiać.

Gdzie zagrać w brydża online - Kurnik brydż

W brydża online można grac na różnych serwisach. Warto wymienić Kurnik. Gra jest bardzo prosta graficznie, co niektórych może razić, ale sprawdza się dzięki temu nawet na starszych komputerach. Dzięki popularności serwisu jest duża szansa nawet na znalezienie partnerów do gry.

Gdzie zagrać w brydża online - GameDesire

Tutaj brydż online jest atrakcyjny graficznie, dostępna jest instrukcja gry, ale graczy jest na razie trochę mniej niż w serwisie Kurnik. W obu miejscach można grać za darmo, wymagana jest jednak na początku rejestracja, a potem zalogowanie.

 

Czytaj też: 

Jesienna chandra – jak się jej nie dać?

Mózg chce się uczyć w każdym wieku

Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg

Krzyżówka panoramiczna – świetny sposób na nudę i pamięć!

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)