Jak zrobić świąteczny wianek?

Oto unikatowy sposób na udekorowanie domu w święta. W ciągu jednej godziny można zrobić wyjątkową, śliczną ozdobę z materiałów dostępnych w domu. Zobacz, jak zrobić świąteczny wianek i wszystkich oczarować.

Pozostało kilka dni do najpiękniejszych świąt w roku. Większość z nas zakupy już zrobiła, generalne sprzątanie też za nami. Mamy czas pomyśleć nad dekoracją mieszkania. Proponowałam szydełkowe bombki, ale co, jeśli szydełko nas nie słucha? Mam radę i na tę dolegliwość - uszyjmy świąteczny wianek.

Czytaj też: Bombki na szydełku - wzory, schematy, przygotowanie krok po kroku

Moja propozycja jest warta zachodu. Zrobimy nietuzinkową ozdobę, której nie znajdziemy u sąsiada czy w witrynie sklepowej - o satysfakcji nie wspomnę. Zachęcam więc Was do wykonania świątecznego wianka.

Instrukcja przygotowania

Potrzebujemy dwa paski materiału o szerokości ok. 10 cm i długości 80 cm, które zszywamy, pozostawiając jednak otwory.

Jak zrobić świąteczny wieniec. Krok 1.

Przez te otwory wsuwamy watę lub wypełniacz do poduszek. Następnie zszywamy te otwory i skręcamy całość jak na zdjęciu poniżej. Zgodnie z upodobaniami można skręcić ją mocniej lub luźniej.

Przygotowanie świątecznego wieńca. Krok 2.

Gdy już skręcimy oba końce, łączymy je ze sobą. W ten sposób powstanie nam koło, które zszywamy i ozdabiamy.

Ozdabianie świątecznego wieńca

Możemy użyć małych bombeczek, koralików lub innych drobnych ozdób. Proponuję ulec fantazji i przybrać wianek według własnych upodobań. Do pomocy warto zaprosić wnuki - dzieci uwielbiają tworzyć!

 

Gotowy świąteczny wieniec

 

 

 

 

 

 

 

Wykonaliśmy małym nakładem czasu i pieniędzy wyjątkową zawieszkę. Takiej nigdzie się nie kupi! A ile satysfakcji daje przygotowanie, dowiedzieć się można tylko podejmując to wyzwanie.
Zachęcam zwłaszcza babcie - przecież to od nas zależy tak dużo. Stwórzmy miłą atmosferę i zachęćmy wnuki do wspólnych przygotowań.

Zapewniam, że warto poświęcić godzinę, żeby stworzyć coś wyjątkowego na te Święta.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!