Pomysły na prezent dla aktywnego seniora

Jaki prezent sprawić aktywnemu seniorowi? Co mu sprawi najwięcej przyjemności, co może się przydać? Oto kilka pomysłów na Święta!
Spis treści

BILETY DO KINA/TEATRU/FILHARMONII

Kup seniorowi bilet do którejś z instytucji kulturalnych. Może przejdziecie się razem? Zastanów się, które miejsce i jaki rodzaj przedstawienia/filmu/koncertu najbardziej spodoba się obdarowanemu. Nie muszą być to premierowe pokazy lub występy. Często lepiej nawet postawić na coś sprawdzonego, co na pewno się spodoba.

KSIĄŻKI

Wiesz, że senior, któremu chcesz dać prezent, pasjonuje się czymś szczególnie? Poszukaj książki, która pozwoli mu zgłębić tę wiedzę. Może poradnik kulinarny? Książka o ogrodnictwie lub majsterkowaniu? A może przewodnik turystyczny lub poradnik dotyczący aktywności fizycznej. Nawet jeśli jest to drobny prezent, bardzo ważne jest jego opakowanie.

SPRZĘT DO ĆWICZEŃ

Dla osób, które dbają o kondycję, sprzęt do ćwiczeń może być świetnym prezentem. Mogą to być np. kijki nordic walking, ciężarki, ekspander czy po prostu mata do ćwiczeń.

NOWE TECHNOLOGIE

Nie powinien Cię dziwić widok seniorów z tabletami, smartfonami i surfujących po Internecie. Takich osób jest coraz więcej i dla wielu z nich nowy gadżet może być bardzo przydatny. Czasem może być to po prostu dodatek do sprzętu, z którego już korzystają. Np. bezprzewodowe słuchawki, lepszy monitor do komputera czy kamera.

UDANY PREZENT DLA SENIORA

Przy wyborze kluczowe znaczenie ma to, żeby zastanowić się, czym się dana osoba interesuje, co jest dla niej ważne, na co się może ostatnio skarżyła lub o czym mówiła ze szczególną pasją. Dobre przemyślenie zakupu i odpowiedni wywiad to szansa na kupienie fantastycznego prezentu! Czego oczywiście gorąco życzymy!

Czytaj również:

 

Więcej z kategorii Hobby
Tańce liniowe. Wiek to nie przeszkoda
Włóczka wełniana - co można z niej robić?
Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!
Powiązane artykuły
Gdzie można zagrać w brydża online?
Moja pasja: zbieranie dzwonków
Warcaby, szachy, mahjong… Gry, które rozwijają umysł
Jak aktywizować seniorów? 7 rzeczy, o których trzeba pamiętać
Joga także dla seniorów