Smartfon dobry bez względu na wiek

Spis treści

Ucieczka od nowinek technologicznych w niczym nie ułatwia nam życie. Nie powinniśmy z dozą nieufności podchodzić do czegoś, co ma ogromną liczbę zalet. Telefony komórkowe ewoluowały tak szybko, że dziś zupełnie nie przypominają urządzeń sprzed dekady. Czy starsze osoby mogą oswoić się z obsługą smartfonów?Artykuł partnera

 

Ewolucja jest nieunikniona

 

 

Rozwój technologiczny, co do zasady ma w większości spore grono zwolenników. Choć zawsze znajdą się tacy, dla których nowinki będą przejawem wcielonego zła. Powodem takiego podejścia może być fakt, że w obecnych realiach zmiany w wielu dziedzinach życia nabrały niesamowitego wręcz rozpędu. Jeszcze dwie dekady temu nie każdy Polak mógł liczyć na przyłączenie do swojego domu telefonu stacjonarnego, dziś natomiast nie może się obejść się bez telefonu komórkowego. Choć precyzyjniej będzie stwierdzić, że chodzi o smartfona, gdyż pierwsze komórki, które weszły na rynek, dziś znajdują się w muzealnych ekspozycjach.

 

 

O ile osoby młodsze ochoczo podchodzą do zmian, o tyle ich tempo dla starszych może być zbyt duże. Niektórzy pamiętają jeszcze doskonale, jak trudno żyło się im po wojnie, by dziś mierzyć się z nadmiernym wręcz dobrobytem. Wraz z upływem czasu nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy telefonów komórkowych zdali sobie sprawę, że nie ma sensu dłużej „walczyć z wiatrakami” i najrozsądniej będzie ostatecznie zaopatrzyć się w takie urządzenie dla siebie. Wszak choćby ze względu na samą potrzebę utrzymywania kontaktu z bliskimi niezależnie od aktualnego położenia. Niedużo minęło odkąd od przesyłania sobie krótkich wiadomości tekstowych przeszliśmy do zdjęć, czy filmów w bardzo wysokiej jakości.

 

 

Stosunkowo do niedawna promowano niezbyt wyszukane telefony adresowane dla seniorów, będące jednak karykaturą telefonów komórkowych. Okrojone z wszelkich możliwych funkcji z pewnością nie zasługiwały na uwagę nikogo, kto szanuje swoje pieniądze. Dziś bez żadnych ogródek możemy stwierdzić, że smartfon dla seniora to o wiele lepszy wariant. Nie trzeba jednak ograniczać się do jakiejś kategorii, bo co stoi na przeszkodzie, by osoby starsze korzystały z najnowszych zdobyczy technologii?

 

 

 

Zalety nie do przecenienia

 

 

 

Nie każdy jest skłonny do zakupu kolejnego sprzętu, o ile wcześniej nie upewni się, czy jest mu on potrzebny. Niegdyś mówiło się, że życie bez telefonu komórkowego, to jakby nie mieć ręki. Dziś można powiedzenie to delikatnie zmodyfikować i uzupełnić o stwierdzenie, że bez smartfona w dzisiejszych czasach żywot staje się znacznie mniej przyjazny. W czym do siebie mogą nas przekonać takie sprzęty?

 

 

O ile aparaty na kliszę zostały szybko wyparte przez cyfrówki, o tyle mało kto spodziewał się, że te drugie przestaną nam być aż tak potrzebne ze względu na funkcjonalność telefonów komórkowych. Na ten moment jakość zdjęć z topowych modeli smartfonów budzi podziw. Czasami aż ciężko uwierzyć, że dana fotografia powstała wyłącznie przy użyciu smartfona. Zawodowcy wiedzą, że najlepszy aparat, to ten, którym akurat dysponujemy. Uwiecznienie ważnego bądź interesującego dla nas momentu to jedno. Równie istotne jest to, że podzielenie się zdjęciami ogranicza się zaledwie do paru kliknięć.

 

 

Coraz lepsze zasoby operatorów sieci komórkowych spowodowały, że dziś możemy łączyć się z internetem niemal wszędzie. Nawet ludzie starsi chętnie korzystają z tych możliwości. Dzięki temu są na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata, o pogodzie itp. Nieprzerwany dostęp do sieci pozwala także skorzystać z rozwiązań takich jak komunikatory internetowe, czy serwisy społecznościowe. Kto powiedział, że są one zarezerwowane tylko dla młodych?

 

 

Załatwianie wielu spraw za pomocą jednego urządzenia jeszcze nigdy dotąd nie było takie proste. Za pomocą smartfona możemy skorzystać dla przykładu z dedykowanych aplikacji bankowych i w mgnieniu oka zlecić przelew na opłacenie rachunku. Dzięki najnowszym rozwiązaniem możliwe jest także przechowywanie w swoim smartfonie dowodu osobistego. W niedługim czasie przewiduje się, że do tej grupy dołączą inne dokumenty jak np. dowód rejestracyjny pojazdu.

 

 

 

Tego właśnie potrzebujesz

 

 

 

Obecnie na rynku niejedno urządzenie mogłoby zostać określane mianem smartfona dla seniora, jednak taka klasyfikacja wydaje się nie mieć większego znaczenia. Tak naprawdę liczy się funkcjonalność i szybkość w działaniu urządzenia. Osoby starsze również mogą mieć określone potrzeby, bo doskonale zdają sobie sprawę z możliwości, jakie posiadają najnowsze smartfony.

 

 

Ciekawa propozycja od japońskiego giganta Sony, czyli model Xperia XA2, zdaje się być dokładnie odpowiedzią na potrzeby wielu seniorów i nie tylko. Nowa jakość widoczna w najdrobniejszych detalach jest dowodem na to, że dobre może stać się jeszcze lepszym. To, że liczby nie kłamią w przypadku elektroniki wiadome jest nie od dziś. Kiedy pominiemy na moment kwestie związane z designem, zwrócimy uwagę na to, co Xperia XA2 ma w środku. W przypadku tego modelu dla przyszłego użytkownika istotne będą informacje o tym, że będzie miał on do dyspozycji słuchawkę posiadającą m.in.: procesor Qualcomm® Snapdragon™ 630 Mobile Platform, 3 GB pamięci RAM , 32 GB pamięci wewnętrznej eMMC, rozszerzanej za pomocą kart pamięci microSD do 256 GB.

 

 

Nie samymi parametrami technicznymi użytkownik jednak żyje. Nowatorska Xperia XA2 posiada czytelny ekran o przekątnej 5,2 cala wykonany z ultra mocnego szkoła Gorilla Glass. Do zapisywania istotnych momentów przysłużą się dwa aparaty. Ten z przodu został dodatkowo zoptymalizowany pod kątem wykonywania jeszcze lepszych selfie niż dotychczas. Natomiast nad bezpieczeństwem dostępu do urządzenia czuwa czytnik linii papilarnych. Wejdź na https://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-xa2/ i dowiedz się na temat pozostałych innowacji zastosowanym w nowatorskim smartfonie Sony Xperia XA2.

 

 

Wiek z automatu nie czyni nikogo niezdolnym do obsługi najnowszych gadżetów. Mając tylko przez chwilę w ręku nowoczesny smartfon można przekonać się, że taki sprzęt uprzyjemni życie każdemu. Nie bójmy się więc wejść w posiadanie urządzenia dopasowane w pełni do potrzeb użytkownika niezależnie od tego ile ma on lat.