Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg

Te gry nie wymagają zaawansowanej znajomości obsługi komputera. Świetnie za to służą jako ćwiczenie mózgu. Są proste i dostępne w Internecie za darmo. Warto w nie zagrać!
Spis treści

O mózg trzeba nieustannie dbać. Świetnie mogą w tym pomóc proste internetowe gry. Można dzięki nim ćwiczyć koncentrację, pamięć, zdolności werbalne czy logiczne myślenie. Żeby cały czas być w intelektualnej formie. Oto kilka propozycji wartych uwagi.

Reklama

1. Strzałki - na koncentrację i pamięć


gra internetowa strzałki

Gra jest pozornie bardzo prosta. Na ekranie przesuwają się strzałki. Jak najszybciej trzeba ustalić kierunek, jaki wskazują i kliknąć odpowiednią strzałkę na klawiaturze. Po pierwszych prostych rundach zadanie staje się trudniejsze. Wokół strzałek pojawiają się dodatkowe oznaczenia, które powodują zmianę prawidłowego odczytu. Czasu również jest coraz mniej. To bardzo proste, a przy tym świetne ćwiczenie na koncentrację oraz pamięć.

Strzałki >>

Umów się na bezpłatne badanie słuchu! Kliknij tutaj

2. Miasta Polski - wiedza i pamięć


quizy sprawdzające wiedzę

Swoją wiedzę i pamięć można poćwiczyć, rozwiązując quizy w serwisie JetPunk. Pamiętając o ograniczonym czasie, należy wymienić wszystkie znane duże miasta w Polsce, najdłuższe rzeki czy władców. Po każdej próbie wyświetlają się wszystkie prawidłowe wyniki, statystyki ogólne gracza - również w porównaniu do innych.

Quiz "Miasta Polski" >>

Reklama

3. Złap 33 - spostrzegawczość


złap 33

Po ekranie przesuwają się z różną prędkością kafelki z cyframi i liczbami. Trzeba odszukać wśród nich ten o najmniejszej wartości i po prostu najechać go kursorem myszy. Gdy to się uda - kafelek się rozpada. Nic nie trzeba klikać. W ten sposób w jak najkrótszym czasie trzeba usunąć z ekranu wszystkie 33 kafelki. Ta gra to świetne ćwiczenie spostrzegawczości!

Złap 33 >>

4. Gra w słowa - zdolności werbalne

prosta gra w słowa

Zadanie pozornie proste - należy ułożyć wyrazy zawierające określone litery. Każda runda wprowadza jednak kolejne utrudnienie. O ile na początku wystarczy wymyślić wyrazy rozpoczynające się na jakąś literę, później zaczyna się robić coraz trudniej. Już na poziomie 4 trzeba nie tylko ułożyć słowa składające się z podanego na początku wzorca - trzeba go zapamiętać, bo znika po 3 sekundach. Należy pamiętać, że rzeczowniki należy podawać tylko w mianowniku.

Słowa >>

Reklama

5. 2048 - logiczne myślenie


gra 2048

Żeby zagrać w tę grę, wystarczy używać strzałek na klawiaturze. To nimi przesuwa się kafelki z liczbami w wybranym kierunku. Gdy dwa kafelki z tą samą cyfrą lub liczbą się zetkną, łączą się w jeden. Celem jest stworzenie kafelka z magiczną liczbą 2048. Niejedna osoba zarwała noc, by dopiąć swego! 2048 pozwala ćwiczyć logiczne myślenie i koncentrację.

2048 >>

 

 

 

Więcej z kategorii Umysł
Przeczytaj artykuł
Szczepionka na Alzheimera? Badania są obiecujące
Lekarz szczepi kobietę
Przeczytaj artykuł
Dieta dobra na pamięć. Co uwzględnić w menu?
Produkty wspomagające pamięć i dobrze wpływające na mózg
Przeczytaj artykuł
Mózg rodzi nowe neurony nawet po 70-tce!
starszy mężczyzna w okularach zastanawia się i podpiera ręką twarz
Powiązane artykuły
Internet przyśpiesza! Jak zmieniała się prędkość internetu w Polsce?
Jak płacić rachunki przez Internet? Karta, czy przelew?
Choroba Alzheimera – jak rozwija się demencja?
Porażenie nerwu twarzowego - leczenie, przyczyny i objawy

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online