Jak i gdzie bawić się w karnawale?

Początek roku to czas karnawałowej zabawy. Nie musisz jechać do Rio de Janeiro, czy do Wenecji, by poczuć wyjątkową atmosferę karnawału i świetnie się bawić. Tak naprawdę wystarczy grupa dobrych znajomych i pomysł na motyw przewodni imprezy!
Zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięła się tradycja karnawału? Sama nazwa pochodzi od włoskiego słowa „carnevale”, które oznacza pożegnanie się z mięsem przed nadchodzącym Wielkim Postem. Dawniej uważano również, że wysokie podskoki zapewnią wysokie plony w nadchodzącym roku. Stąd też tradycja tańców została nieodzownie włączona w obchody i świętowanie karnawału.

Obecnie coraz popularniejsze staja się przebierane imprezy karnawałowe, podczas których uczestnicy ubierają się w stroje zgodnie z ustalonym wcześniej motywem przewodnim. W ten sposób bawi się też coraz więcej seniorów. Ciekawymi pomysłami na temat przebieranej karnawałowej imprezy można zapewnić sobie niezapomniane wrażenia. To niepowtarzalna okazja, aby przenieść się w krainę naszych fantazji, wcielić się w inną postać i oderwać od codziennych spraw. Jaki motyw przewodni wybrać na imprezę karnawałową dla seniorów? Podpowiadamy kilka sprawdzonych pomysłów!

Naszym ulubionym motywem przewodnim karnawałowej imprezy jest Wenecja. To właśnie tam odbywa się najsłynniejszy karnawał w całej Europie, znany z wieloletniej tradycji i eleganckiej, tajemniczej atmosfery. Dawniej maski weneckie służyły przede wszystkim ukryciu własnej tożsamości, niwelowaniu różnic społecznych oraz płci. W ciągu stuleci ich rola uległa zmianie i obecnie maski służą przede wszystkim olśnieniu towarzyszy zabawy. Karnawał w Wenecji olśniewa uczestników nasyconymi barwami i wieloma dodatkami, takimi jak szale, peruki i różdżki.

Tym, którzy cenią sobie ciepłe, wakacyjne klimaty i tęsknią do nich w ciągu zimy, polecamy imprezę karnawałową o motywie przewodnim są Hawaje. Gorące, białe piaski, palmy, dojrzałe ananasy i naszyjniki z kolorowych pachnących kwiatów. Któż nie chciałby przenieść się teraz na słoneczną plażę? Podczas karnawałowej imprezy w stylu hawajskim będziemy mogli poczuć chociaż namiastkę takiej atmosfery. W hawajski klimat przeniosą nas barwne stroje z palmowym motywem, kolorowe naszyjniki z roślin, kwiaty we włosach i odpowiednia muzyka w tle.

Wszystkim, którzy lubią filmowy świat bogactwa, kasyn, szarmanckich mężczyzn i kobiet w stylowych wieczorowych sukniach, polecamy natomiast karnawałową imprezę w stylu „kasyno”. Czarne, czerwone lub złote, wyszukane suknie, cygaretki, cylindry i smokingi wprowadzą nas w klimat kasyna. Do tematu takiej imprezy doskonale pasują towarzyskie gry planszowe i karciane. Co będzie ich stawką? Przede wszystkim dobra zabawa!

Pomysłów na karnawałową imprezę może być tyle, ilu jest jej uczestników. Wszystko zależy od Waszej fantazji, finezji i upodobań. Przygotowując imprezę we własnym zakresie warto pomyśleć także o dobraniu odpowiedniej muzyki, która będzie pasować do motywu przewodniego zabawy oraz o stylizacji sali. Daj się porwać karnawałowemu szaleństwu i przenieś się choć na jedną noc w świat swoich fantazji. Dobra zabawa będzie gwarantowana!
Więcej z kategorii Hobby
Joga na zdrowe stawy
Odwiedzajcie las, aby dobrze żyć
Wiecznie Młodzi z Tczewa
Powiązane artykuły
Gdzie można zagrać w brydża online?
Warcaby, szachy, mahjong… Gry, które rozwijają umysł
Autografomania: senior też może
Jak aktywizować seniorów? 7 rzeczy, o których trzeba pamiętać
Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!