Jak żyć z alergią - spotkanie dla seniorów

Spis treści

We wtorek (18 września) w Łodzi DOZ Fundacja zaprosi seniorów na kolejne spotkanie. Tym razem tematem konferencji będą alergie pokarmowe.

Spotkanie dla seniorów

Wtorkowe spotkanie zaplanowano z myślą o osobach 60+, wstęp na wydarzenie jest wolny. Oprócz wykładu na temat alergii pokarmowych seniorzy będą mogli także bezpłatnie się przebadać. Podczas spotkania będzie możliwy pomiar ciśnienia oraz wagi.

DOZ Fundacja

To już kolejne spotkanie z cyklu organizowanego we współpracy Cafesenior.pl z DOZ Fundacją dla seniorów 60+. Seniorzy ostatnio wysłuchali koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Dobroń. Wcześniej mieli możliwość także zapoznać się bliżej z tematyką ziołolecznictwa.

Sprawdź: Jak przeprowadzić kurację czosnkową

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania „Bezpieczny senior”, ”Zdrowy słuch” czy  „Myśl pozytywnie”, z którego mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje także koncerty, z myślą o seniorach zaproszono np. Łódzką Orkiestrę Gitarową pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monikę Kamieńską, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

Zobacz również: Uciekli z domu opieki. Policja znalazła ich na festiwalu muzyki metalowej

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

 

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek (18 września) w Łodzi w centrum handlowym Sukcesja przy al. Politechniki na poziomie -1 o godz. 12. Wstęp jest bezpłatny. 

 

Więcej z kategorii Wydarzenia
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Obywatelski niezbędnik seniora - co w nim znajdziesz?
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Powiązane artykuły
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Aktywny senior. Co robić w Białymstoku?
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Zadbaj o zdrowy wzrok – spotkanie dla seniorów