Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi

Spis treści

DOZ Fundacja zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. 15 stycznia odbędzie się konferencja poświęcona cukrzycy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Cukrzyca


Cukrzyca to choroba przewlekła, która powoduje zaburzenia w wydzielaniu insuliny. Hormon ten wydzielany jest w trzustce i odpowiada za prawidłowy poziom cukru we krwi. W walce z tą chorobą ogromnie istotną rolę odgrywa dieta.

Dlatego podczas najbliższego spotkania „Cukrzyca oswojona” seniorzy poznają zioła w terapii cukrzycy, wykład poprowadzi dr Marcin Samosiej, kierownik Poradni Ziołoleczniczej Szpitala Bonifratów.

Wyróżniamy cukrzycę typu 1, która jest dziedziczna oraz cukrzycę oraz typu 2, która związana jest z nadwagą i otyłością. Z myślą o osobach dotkniętych cukrzycą typu 2 zaplanowano także sesję z dietetykiem Izabelą Nowak pt. „Jak zdrowo osłodzić sobie życie?”.

Podczas spotkania będzie także możliwość pomiaru ciśnienia i wagi.

DOZ Fundacja

To już kolejne spotkanie z cyklu organizowanego we współpracy Cafesenior.pl z DOZ Fundacją dla osób 60+. Seniorzy ostatnio wzięli udział w spotkaniu o odporności czy alergiach pokarmowych, wcześniej mieli możliwość także zapoznać się bliżej z tematyką ziołolecznictwa. Na każdym z nich mogą spotkać ciekawych gości, specjalistów i ekspertów, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące ich pytania.

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania „Bezpieczny senior”, ”Zdrowy słuch” czy  „Myśl pozytywnie”, z którego mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje także koncerty, z myślą o seniorach zaproszono np. Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Łódzką Orkiestrę Gitarową pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monikę Kamieńską, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

cukrzyca oswojona

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”, a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

 

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek (15 stycznia) w Łodzi w Sali H120 w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej przy ulicy Pomorskiej 51 o godz. 12. Wstęp jest bezpłatny. 


Czytaj także:

 Dieta dla cukrzyków – Diben Drink

Na co zwrócić uwagę wybierając glukometr?

Jadłospis dla osób z cukrzycą: 5 pomysłów na śniadanie dla seniora diabetyka

 

Więcej z kategorii Wydarzenia
Aktywny senior. Co robić w Białymstoku?
Konkurs fotograficzny „Odwiedź uzdrowisko i uwiecznij jego piękno”
Targi Seniora w Krakowie
Powiązane artykuły
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Koncert dla seniorów: Zespół Pieśni i Tańca Dobroń
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę