Zadbaj o zdrowy wzrok – spotkanie dla seniorów

Spis treści
Łódzcy seniorzy będą mogli po raz kolejny spotkać się podczas konferencji zorganizowanej przez DOZ Fundację. Tym razem zostaną zaproszeni na spotkanie pt. „Zdrowy wzrok”, które zaplanowano na 14 listopada o godz. 12.W programie znalazły się takie punkty jak:

  • wykład doktora Jerzego Pleszaka, specjalisty chorób oczu II stopnia „Jak dbać o wzrok w wieku dojrzałym?”;

  • wskazówki optyka Piotra Białeckiego odnośnie zasad doboru szkieł i trendów modowych;

  • „Piękna Łódź” - spotkanie z Andrzejem Machejkiem, wydawcą książek o Łodzi.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przeczytaj również: Jak dobrać okulary i oprawki – do kształtu twarzy i wady wzroku

DOZ Fundacja


To już kolejne spotkanie z cyklu organizowanego we współpracy Cafesenior.pl z DOZ Fundacją dla seniorów 60+. Seniorzy ostatnio wzięli udział w spotkaniu o alergiach pokarmowych, wcześniej mieli możliwość także zapoznać się bliżej z tematyką ziołolecznictwa.

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania „Bezpieczny senior”, ”Zdrowy słuch” czy  „Myśl pozytywnie”, z którego mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

Sprawdź także: Badanie wzroku – komputerowe badanie wzroku

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje także koncerty, z myślą o seniorach zaproszono np. Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Łódzką Orkiestrę Gitarową pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monikę Kamieńską, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

Zobacz jeszcze: Jak poprawić wzrok – dobry wzrok, jak polepszyć wzrok?

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

 
Spotkanie odbędzie się w środę (14 listopada) w Łodzi w centrum handlowym Sukcesja przy al. Politechniki na poziomie -1 o godz. 12. Wstęp jest bezpłatny. 

 
Więcej z kategorii Wydarzenia
Poznań: Latająca Poradnia Geriatryczna
Powstała Warszawska Rada Seniorów. Jaki ma skład?
Spotkanie edukacyjne dla seniorów
Powiązane artykuły
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Targi Seniora w Krakowie