Wygrał 500 000 zł za jedyne 20 zł

Jeśli myślicie, że olbrzymie wygrane w zakładach bukmacherskich zdarzają się tylko w filmach, jesteście w błędzie. Na początku kwietnia w Polsce zdarzyło się coś wyjątkowego – pewien mężczyzna postawił w zakładach live skromne 20 zł i wzbogacił się o ponad 500 tys. zł!
Spis treści

Artykuł partnera

To pierwsza tak spektakularna wygrana w zakładach bukmacherskich live w naszym kraju. Na szczęśliwym kuponie pragnący zachować anonimowość gracz postawił sześć spotkań tenisowych.

Decyzję o wytypowaniu tych konkretnych spotkań podjąłem spontanicznie, kierując się przede wszystkim wysokimi kursami, jakie pojawiły się równocześnie na kilka meczów. Nie czuję się ekspertem tenisowym i częściej typuję inne dyscypliny sportu. Wygrana w Fortunie na pewno pomoże mi w realizacji niejednego marzenia – powiedział później w rozmowie ze stroną internetową bukmachera, u którego obstawił kupon.

Gracz nie zdradził czy korzystał wcześniej z promocji i bonusów powitalnych, często zwiększających wygraną (tu ranking takich bonusów , kwoty do wykorzystania z kodem promocyjnym) - czy inwestował własne środki.

Czasem ryzyko popłaca!

Analiza zwycięskiego kuponu pokazuje, że gracz podczas typowania wykazał się niewiarygodną wręcz intuicją. Postawił m.in. na zwycięstwo Siphosothando Montsiego nad Mickiem Lescurem po kursie 12,00, wygraną Molly Helgesson nad Vandą Lukacs po kursie 8,60 oraz wygraną debla Chan/Raina nad parą Lykina/Namigata podczas turnieju w Kashiwie po kursie 8,20. Kursy pozostałych spotkań tenisowych oscylowały od 1,69 do 5,70. Dzięki temu, po postawieniu zaledwie 20 zł, łączny kurs kuponu wynosił 33 422,50. Po zakończeniu meczów okazało się, że wszystkie wyniki zostały wytypowane poprawnie, a gracz wzbogacił się o ponad 529 tys. zł.

Jeśli grać, to tylko legalnie!

Tak wysokie wygrane mogą zdarzać się w Polsce coraz częściej. Wprowadzona w życie 1 kwietnia 2017 r. znowelizowana ustawa hazardowa uregulowała rynek zakładów bukmacherskich. W naszym kraju w legalny sposób mogą teraz działać jedynie firmy posiadające licencję ministerstwa finansów, zobowiązującą m.in. do posiadania siedziby na terenie Polski czy opłacania podatku obrotowego w wysokości 12%. I pomimo faktu, że jest to jedna z najwyższych stawek podatkowych, to uregulowanie przepisów znacznie poprawiło kondycję finansową legalnych bukmacherów. Szacuje się, że w 2017 r. ich przychody wzrosły o blisko 100%, do poziomu 3,3 mld zł.

Na mocy nowych przepisów otrzymały one również możliwość reklamy swoich usług, co oznacza, że chcąc przyciągnąć do siebie klientów oferują bardzo atrakcyjne promocje czy kursy. To pozwala graczom wybierającym legalnych bukmacherów mieć nadzieję na naprawdę wysokie wygrane, z drugiej strony – daje im pewność ewentualnych wygranych. Bukmacherzy z licencją ministerstwa finansów mają bowiem obowiązek utrzymywania stabilnej sytuacji finansowej – przed wejściem w życie nowej ustawy hazardowej wypłacalność firm działających poza Polską znajdowała się całkowicie poza kontrolą państwa. Jeśli więc grać, to tylko legalnie!
 

 

Więcej z kategorii Wydarzenia
Targi Seniora w Krakowie
Poznań: Latająca Poradnia Geriatryczna
Wrocław: Seniorzy spotkali się z prezydentem
Powiązane artykuły
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę