Place zabaw dla seniorów? Tak, seniorzy chcą się bawić!

Place zabaw dają dużo radości. Niezależnie od wieku. W Hiszpanii, w której społeczeństwo się starzeje, place zabaw dla seniorów robią prawdziwą furorę! Chcieliby Państwo, żeby taka forma rozrywki dotarła także do Polski?

Place zabaw dla seniorów stały się w Hiszpanii bardzo popularne już od samego początku istnienia. Dlaczego? Dają okazję do przyjemnej aktywności fizycznej i są dobrym miejscem do zawierania nowych znajomości.Paz Vidal, fizjoterapeuta zaangażowany w promocję placów zabaw dla seniorów powiedział: „Chcemy zmienić stereotyp seniora przychodzącego do parku tylko po to, by posiedzieć na ławce z gazetą w ręku i popatrzeć, jak bawią się jego wnuki. Na naszych placach zabaw znajdzie się miejsce zarówno dla babć i dziadków, jak i dla ich wnuków. Wspólna zabawa świetnie integruje i wzmacnia więzi rodzinne”.

plac zabaw dla seniorów 2

Place zabaw dla seniorów wydają się doskonale spełniać swoją rolę. 84-letnia Franczeska regularnie bawi się na jednym z nowo powstałych placów, lubi być aktywna i wciąż cieszy się poczuciem humoru. Mówi o sobie: „Nie jestem typem osoby, która lubi siedzieć w domu. Dużo wychodzę. Gdy spędzam za dużo czasu w domu, zaczynam… nadmiernie krytykować swoje dzieci. Wy też tak macie?”.

Moda na place zabaw dla seniorów dotarła z Hiszpanii także do Stanów Zjednoczonych. Do tej pory powstało ich tutaj 50 i w planach jest budowa kolejnych. Zabawa łączy ludzi w różnym wieku, niwelując różnice pokoleniowe. Pomaga także zrelaksować się zarówno dzieciom, jak i seniorom.

Czytaj także:

Polscy seniorzy to optymiści. Nawet mimo złych warunków

Kiedy senior naprawdę staje się seniorem?

Zegar biologiczny - co to jest? Jak go przestawić?

Kto ma pozytywne skojarzenia z emeryturą?

 

Więcej z kategorii Ze świata
Ciekawe zwyczaje bożonarodzeniowe z innych krajów
W tych krajach starość to radość!
Ludzie, którzy mają cel, żyją dłużej!
Powiązane artykuły
Emerytury w Europie. W których krajach są najwyższe?
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Gdzie najlepiej się zestarzeć? Polska a Europa
Krótka historia roweru
Studenci w domu spokojnej starości?