Pomysły na prezent dla wnuka - część 2

Dla wnuka wszystko, co jest najlepsze! Uszczęśliwienie ukochanego dziecka wspaniałym prezentem na Święta jest marzeniem dziadków. Chcemy Państwu w tym pomóc. Przygotowaliśmy listę pomysłów na prezenty dla wnuków. Oto jej druga część.
Spis treści

Przedstawiliśmy już pomysły na zabawki, gry i prezenty związane ze sportem. W tym tekście znajdą Państwo propozycje zakupu artykułów szkolnych, instrumentów muzycznych, książek, filmów - oraz kilka innych. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo wśród nich inspirację na prezent dla wnuka.Niedocenione segregatory

Listę możliwych prezentów związanych z artykułami szkolnymi wszyscy potrafimy szybko wymienić: plecaki, piórniki, zeszyty, mazaki. I trzeba przyznać, że dzieci cały czas lubią je dostawać.
Czymś popularnym obecnie, głównie wśród dziewczynek, są segregatory. Oczywiście powinny się na nich znaleźć ulubione postaci z bajek lub seriali. Taki segregator nie może zostać pusty, warto uzupełnić go kilkoma kompletami wkładów - również z odpowiednimi grafikami.
Do zabawy, pisania, rysowania dziecko może też użyć tablicy. Dołączony zestaw kolorowych kred uczyni z tego wielką frajdę.

Artykuły szkolne

Podręczna lista propozycji:

Plecak na kółkach Hello Kitty - 112 zł w sklepie Kleks
Tablica stojąca Klupś - 59,99 zł w sklepie Misio
Segregator Księżniczki - 8,99 zł w sklepie 3kropki.pl

Melodia jest w każdym z nas

Zakup instrumentu muzycznego może stanowić dla wnuka szansę rozwinięcia pasji. Wiele zabawy dostarczy na pewno keyboard - sprzęt ten jest dostępny w różnych rozmiarach, łatwo znaleźć coś na miarę własnych możliwości. Starsze dzieci ucieszą się z gitary (warto przy takiej okazji pomyśleć o wykupieniu kilku godzin nauki na początek). Dzieci najbardziej lubiące śpiewać chętnie porwą mikrofon i pobawią się z zestawem karaoke. Lepiej być ostrożnym w przypadku zakupu instrumentów dętych (np. trąbek) lub perkusji. Obdarowanym pewnie się spodobają, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że sąsiadom lub samym rodzicom już nieco mniej.

Keyboard organy

Podręczna lista propozycji:

Keyboard-organy z wyświetlaczem - 109,90 zł w sklepie Super-Toys
Karaoke dla dzieci z mikrofonem - 79,99 w Edusklepie
Gitara dla dzieci Sunburst - 69 zł w sklepie Conrad

Książki i filmy, które nie będą się kurzyły na półce

Coraz mniej dzieci znajduje przyjemność w czytaniu. Z filmami są zaś na bieżąco dzięki wizytom w kinie i dostępowi do Internetu. Zorientowane osoby mogą rozważyć zakup kolekcji ulubionej serii, np. Rycerza Mike'a czy Harrego Pottera. Hasło Nauka przez zabawę realizowane jest z kolei przez serię Było sobie życie - dostępną razem z kartami. Niektórzy z sentymentem wspominają przygody Tytusa, Romka i A'Tomka - i w sklepach są ładnie zapakowane zestawy 25 książeczek z tej kolekcji.
Młodsze dzieci ucieszą się z kolorowanek, pasjonaci historii chętnie poczytają jakieś ładne i przystępne wydanie dotyczące II wojny światowej. W sklepach dostępne są też poradniki Jak rysować i malować ludzi i Latające origami.

Książki i filmy na prezent dla wnuka

Podręczna lista propozycji:

Tytus, Romek i A'Tomek, kolekcja 25 tomów - 99,99 zł w sklepie Czasy-PRL.com
Było sobie życie, DVD i karty - 93,99 zł w Smyku
Kolekcja Rycerz Mike - 43,49 zł w Empik.com
Książka Latające origami - 22,70 zł w księgarni Bookarest
Książka Jak rysować i malować ludzi - 11,92 w księgarni Matras

Inne pomysły na prezent dla wnuka

Zabawę w detektywów i szpiegów można wzbogacić zakupem lornetki. Dzieci będą miały z nią na pewno wiele frajdy, również podczas wakacyjnych wyjazdów. Pasję naukowca można wesprzeć zakupem mikroskopu. Obecnie dostępne są na rynku mikroskopy z dołączonymi ciekawymi próbkami.
Po konsultacjach można też kupić wnukowi akwarium z rybkami lub chomika. To dla niego możliwość obserwacji ich życia oraz rozwoju odpowiedzialności za małe stworzonka.
Całą gromadkę dzieci można uradować jednym prezentem: trampoliną. Lepiej jednak być przygotowanym na to, że szybko zostanie ona odkryta i przetestowana.
Starszym dzieciom można ponadto zaproponować wspólne wyjście na zakupy - żeby kupić ubranie czy plecak. Wybrany razem prezent na pewno będzie trafiony, a dodatkową wartością będzie czas spędzony razem. A właściwie ten jest ze wszystkich prezentów najcenniejszy.

Inne prezenty dla wnuka

Podręczna lista propozycji:

Trampolina z siatką - 369 zł w sklepie FajneCeny.pl
Kosmos Mikroskop - 229 zł w sklepie Redcoon
Zestaw akwariowy Art Line Surf - 109 zł w sklepie Petity
Lornetka Sagittarius - 19 zł w sklepie Astrozakupy

Prezenty pod choinką to uświęcona tradycja w polskich domach. Na ich rozdanie dzieci potrafią czekać cały rok. Chęć uświadomienia dziecku, że nie jest najważniejsza cena i ilość prezentów wcale nie oznacza rezygnacji z nich. Warto w ten dzień dać przemyślany prezent, coś pięknego, rozwijającego - o czym malec marzy i z czego ucieszy się najbardziej.
Tworząc to zestawienie, chcieliśmy Państwa zainspirować, podpowiedzieć ciekawe pomysły na prezent dla wnuka. Czy to się udało?
Jeśli mają Państwo własne ciekawe propozycje, prosimy o podzielenie się nimi w komentarzach!
 

 

Zdjęcie główne autorstwa JD Hancocka, http://www.flickr.com/photos/jdhancock/5545810212/

Czytaj także:

7 sposobów na zabawę z wnukami. Jak zorganizować wspólny czas?

Jak spędzić czas z wnukami?

Wakacje u dziadków: pyszne posiłki dla wnuków

Telefon dla wnuka - jaki model wybrać?

7 sposobów na to, jak spędzać z wnukiem czas na łonie natury

Więcej z kategorii Gadżety
Idealna zmywarka dla seniora – na co zwrócić uwagę?
Notebook – tak. Ale jaki?
Co to jest audiobook
Powiązane artykuły
Co to jest kino 3D, 4D i 5D i czym różnią się seanse filmowe?
E-palenie, czyli jak działa e-papieros
Nakładki antypoślizgowe, czyli bezpieczniej zimą
Telefon dla wnuka - jaki model wybrać?
Co to ja chciałem…? Zapomnij o zapominaniu!