5 praktycznych zastosowań Internetu dla seniorów

Jeśli chcesz oszczędzić siły, nawiązać bliższy kontakt z rodziną i znajomymi czy rozwijać swoje pasje, Internet służy pomocą. Czy umiesz już wykorzystać jego zalety? Sprawdź, czy już znasz 5 praktycznych zastosowań Internetu.
Spis treści

Planowanie podróży

Jak optymalnie zaplanować podróż po mieście lub wyjazd gdzieś dalej? Dzięki Internetowi można zrobić to najłatwiej. Dostępne są tu nie tylko rozkłady połączeń różnych przewoźników. Bardzo praktyczne są wyszukiwarki połączeń, takie jak JakDojade.pl. Wystarczy w nich wpisać adres początkowy i docelowy trasy do przebycia. Można określić też swoje preferencje, np. preferowane przejazdy pojazdami niskopodłogowymi czy unikanie przesiadek. Wyszukiwarka podpowie najlepsze rozwiązania.To jednak nie wszystko. Żeby nie tracić sił i nie błądzić w nowym miejscu w poszukiwaniu właściwego adresu, można przed wyjściem przejść się po okolicy wirtualnie. Taką możliwość w największych polskich miastach daje Google Street View. Jak dokładnie działa, wyjaśniliśmy tutaj.

 

Kontakt z bliskimi

Możliwość kontaktu z rodziną i znajomymi jest jednym z głównych motywatorów do nauczenia się obsługi Internetu. Z dziećmi i wnukami można rozmawiać na Skypie, ze znajomymi korespondować mailowo, a dzięki Facebookowi wiedzieć, co u wszystkich się dzieje i przeglądać np. dodane przez nich zdjęcia. Internet nie zastąpi spotkań w świecie realnym, ale pomaga, gdy odległość i czas stają na drodze.

kontakt z bliskimi przez internet

Źródło informacji

Internet to oczywiście ogromna skarbnica wiedzy. Dzięki niemu dowiedzieć się można, co dzieje się na bieżąco w mieście, w kraju i na świecie. Wiedzę tę można wykorzystać, chodząc na różne darmowe lub tanie warsztaty, prelekcje, spotkania, pokazy czy koncerty. W każdej chwili można też sprawdzić informacje o działalności różnych instytucji, godzinach otwarcia czy podziale organizacyjnym.

Zakupy online

Zakupy w sieci to nie tylko sposób, by kupić taniej, ale również dobrze przemyśleć zakupy. Jeszcze parę lat temu możliwości były w Internecie ograniczone. Teraz - są jeszcze większe niż w świecie realnym, bo wiele sklepów udostępnia swoją ofertę tylko tutaj. W sieci można robić nawet codzienne zakupy spożywcze, co może bardzo ułatwić życie osobom, dla których wychodzenie z domu stanowi problem. Jednak największą popularnością cieszą się tutaj ubrania, obuwie, kosmetyki, książki, płyty oraz sprzęt elektroniczny.

Miejsce rozwoju pasji

Lubisz szydełkować? W Internecie znajdziesz wiele inspirujących wzorów. Chcesz zacząć uprawiać jakiś sport? Kilka kliknięć i dowiesz się, jak ćwiczyć oraz jak dopasować dietę. Lubisz grać w karty lub gry planszowe? Tutaj czekają na Ciebie tysiące podobnych pasjonatów. Podobnie w przypadku podróży, czytania książek, oglądania filmów, rękodzieła czy nauki języków obcych. Dzięki Internetowi możesz rozwijać swoją pasję i spędzać czas, rozwijając się.

A Ty do czego jeszcze wykorzystujesz Internet?

 

Czytaj także:

Zakupy online. Jak kupować przez Internet krok po kroku?

Co to jest Snapchat i co to znaczy snapować?​

Gdzie można zagrać w brydża online?

Co to jest Netflix? I jak z niego korzystać?

 

 

Więcej z kategorii Internet
Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg
Polecamy blogi o modzie dla 50+
Jak płacić rachunki przez Internet? Karta, czy przelew?
Powiązane artykuły
Skróty internetowe, które powinieneś znać
10 przykazań bezpiecznego korzystania z Internetu
Jak legalnie oglądać filmy w Internecie?
Co to jest mem internetowy?
Internet bez tajemnic: selfie