Co to jest Netflix? I jak z niego korzystać?

Netflix to jedna z największych i najpopularniejszych platform VOD (Video On Demand, czyli wideo na żądanie) na świecie. Jak oglądać telewizję na żądanie i ile to kosztuje? Sprawdziliśmy specjalnie dla Was!
Spis treści

Netflix działa podobnie jak znane w Polsce platformy VOD.pl, Player.pl czy Ipla. Jak z niego korzystać? To proste! W zamian za miesięczny abonament uzyskujemy dostęp do oferty seriali, filmów fabularnych i dokumentalnych, proponowanych w danym kraju. Największy wybór programów mają widzowie z USA. Ze względu na regulacje prawne i licencje, osoby korzystające z tej platformy w innych krajach, mają nieco uboższą ofertę programową.

Netflix chwali się tym, że w chwili premiery serialu, udostępnia widzom od razu wszystkie odcinki. Nie trzeba więc tygodniami czekać na kolejne części. Pasjonaci seriali mogą oglądać je we własnym tempie. Tak szybko jak chcą .

Na jakich urządzeniach działa Netflix?

Z Netflixa można korzystać na wiele sposobów. Można oglądać programy za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej na komputerze, na smart fonach lub telewizorach Smart TV. Bardziej zaawansowani technologicznie widzowie korzystają z Netflixa poprzez aplikacje dostępne na przykład w PlayStation, Wii, Xboksie, Apple TV czy odtwarzaczach Blu-ray.

[caption id="attachment_14519" align="aligncenter" width="453"]Netflix chwali się tym, że w chwili premiery serialu, udostępnia widzom od razu wszystkie odcinki Netflix chwali się tym, że w chwili premiery serialu, udostępnia widzom od razu wszystkie odcinki[/caption]

Ile kosztuje korzystanie z Netflixa?

Miesięczny abonament to koszt w wysokości od 8 do 12 euro, czyli od około 35 do 50 zł. Za jakość HD trzeba zapłacić 10 euro, w tym wariancie Netflix będzie działał na dwóch urządzeniach jednocześnie. 12 euro daje nam możliwość oglądania filmów czy seriali nawet na czterech urządzeniach jednocześnie, w dodatku w jakości Ultra HD.

Jak sprawdzić, jakie programy są w ofercie Netflixa?

O niektórych dostępnych w ofercie programach możecie dowiedzieć się z internetu, jednak nie będą to dane kompletne i szczegółowe. Szukając na ten temat informacji w sieci, zwróćcie uwagę, że oferta Netflixa w USA, Anglii czy Niemczech różni się od tego, co dostępne jest w naszym kraju. Najpełniejsze informacje o ofercie uzyskamy po założeniu konta i zarejestrowaniu się jako użytkownik.

[caption id="attachment_14520" align="aligncenter" width="449"]Z całej oferty obecnie ponad 100 filmów i seriali możecie obejrzeć w polskiej wersji językowej. Z całej oferty obecnie ponad 100 filmów i seriali możecie obejrzeć w polskiej wersji językowej.[/caption]

Czy w Neflixie są dostępne seriale i programy w polskiej wersji językowej?

Z całej oferty obecnie ponad 100 filmów i seriali możecie obejrzeć w polskiej wersji językowej. Wśród nich są miedzy innymi: „Daredevil”, „Blacklist”, „Gotham”, „Under the Dome”, „BoJack Horseman”, „Ray Donovan”, „Penny Dreadful” „AKA Jessica Jones” czy „Shrek” i „Jak wytresować smoka”, „Orange is the New Black”. Na szczęście w Netflixie można filtrować produkcje pod kątem dostępności polskich napisów.

Polecamy przygodę z Netflixem wszystkim, którzy chcą oglądać te same seriale i programy, co ludzie na całym świecie. I chcieliby czegoś więcej niż zwykła telewizja. Ahoj przygodo!

Czytaj także: