Co to jest Snapchat? Jak działa i jak usunąć snapa?

Użytkownicy smartfonów korzystają z coraz to nowszych mediów społecznościowych i aplikacji mobilnych. Do Facebooka i Instagrama dołączył Snapchat, który podbił serca zwłaszcza młodych. Co to jest Snapchat i snap? Dlaczego snapowanie stało się tak popularne?
Spis treści

Snapchat na komputer i telefon

To aplikacja, która należy do mediów społecznościowych. Jest szczególnie popularna wśród nastolatków i młodych ludzi. To jedna z najczęściej pobieranych aplikacji na telefon! Jej ikoną i znakiem rozpoznawczym jest mały biały duszek na żółtym tle, którego pokochały miliony. Co raz więcej firm pojawia się na Snapchacie, by dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Snapchat jest zupełnie za darmo!

Co to jest Snapchat?

Snapchat co to jest? Działa jak komunikator do wysyłania błyskawicznych wiadomości. W odróżnieniu od innych komunikatorów, np. aplikacji do wysyłania SMS-ów lub czatu na Facebooku, ludzie wysyłają tu przede wszystkim wiadomości… zdjęciowe lub krótkie filmiki. W dowolnej chwili i momencie możesz podzielić się z najbliższymi tym, co właśnie robisz. Do tego bardzo przydatną umiejętnością jest robienie selfie.

Snapchat

 

 

 

 

 

Jak działa Snapchat?

Aby zacząć korzystać z tej aplikacji, najpierw trzeba pobrać ją na telefon i założyć konto użytkownika. Wtedy możemy używać snapchat online. To proste i o to właśnie chodzi twórcom aplikacji. Zdjęcia i filmiki, czyli snapy można wysyłać bezpośrednio wybranej osobie. Odbiorca zobaczy przesłany filmik lub zdjęcie. Co ważne, zdjęcie, czyli Twój snap będzie widoczne maksymalnie przez 10 sekund. A przesłane wiadomości nie zapisują się automatycznie w telefonie. Dzięki temu wielu użytkowników ma śmiałość przesyłać zdjęcia, których nie opublikowaliby na przykład na Facebooku lub nie wysłaliby e-mailem.
Użytkownicy, którzy chcą, aby ich zdjęcia i filmiki zobaczyło więcej osób, mogą tworzyć tak zwane My stories, czyli własne historie. Opublikowane w ten sposób zdjęcia lub nagrania będą widoczne dla znajomych przez 24 godziny od chwili publikacji. Aplikacja ta jest także bardzo popularna wśród osób znanych. Każdego dnia snapchat gwiazd śledzą miliony fanów.
Snapchat

Snapy i snapować

Teraz słowa Snapchat, snap lub snapować nie będą już dla nikogo tajemnicą! Snapować w młodzieżowym języku oznacza dosłownie tyle co… korzystać ze Snapchata. A snap to po prostu zdjęcie lub filmik wysyłany za pomocą Snapchata.
I tak w ostatnim czasie Snapcaht dołączył do najpopularniejszych mediów społecznościowych, takich jak:

 • Facebook,
 • Instagram,
 • Twitter,
 • Pinterest.

Jak usunąć snapa?

Twórcy snapchata pracują nad funkcją, która pozwoli na usunięcie wysłanego snapa. Do tej pory nie było to możliwe. Wszelkie wysłane zdjęcia, filmy i notatki głosowe bedzie można usunąć zanim odczyta je użytkownik, do którego je wysłaliśmy. Po wysłaniu, przed odczytaniem, możemy się rozmyślić. Wystarczy dłuzej przytrzymać palcem na wiadomości, wedy wyskoczy okienka z możliwością usunięcia, którą trzeba będzie potwierdzić kliknięciem. Wysłana przez nas treść zniknie. Mimo to, adresat dostanie powiadomienie o tej wiadomości i będzie widział, że my ją usunęliśmy. Opcja ta będzie działać w wiadomościach prywatnych i grupowych.

Jak usunąć snapchata?

Jak usunąć konto na snapchacie? Dobra wiadomość jest taka, że nie jest to bardzo skomplikowany proces, nawet prostszy niż na Instagranmie. Po całym procesie na 30 dni konto będzie w zawieszeniu. To okres, w którym będzie można ewentualnie zmienić zdanie i przywrócić ustawienia. Usunięcie snapchata krok po kroku:

 • wejdź na swoje konto, dokłądniej na ikonkę
 • kliknij ustawienia (prawy górny róg)
 • wejdź w sekcję więcej informacji
 • wejdź w opcję wsparcie
 • kliknij Learning the Basics
 • znajdziesz się w Account Settings
 • wskaż Delete an Account
 • podaj login i hasło
 • wybierz Continue

Czytaj też:

Co to jest mem internetowy?

Komputer dla seniora – laptop, tablet czy stacjonarny?

Ulepszanie zdjęć - jak w prosty i darmowy sposób poprawić zdjęcia?

Co to są emotikony? Jakie trzeba znać?