Co seniorzy chcą wiedzieć o Internecie?

Spis treści

Podczas sobotniego Pikniku Pokoleń CafeSenior miało swoje stanowisko, przy którym nasz przedstawiciel doradzał, w jaki sposób wykorzystać Internet do samorozwoju i ułatwiania sobie życia. Czego chcieli się dowiedzieć o Internecie odwiedzający nas seniorzy?

Reklama

Kursy z obsługi komputera i Internetu

Najwięcej osób przyznawało, że nie potrafi obsługiwać sprawnie komputera, a bardzo chciałoby zacząć, przejść kurs, dzięki któremu mogliby przeglądać różne strony czy kontaktować się z rodziną. O takich kursach piszemy co jakiś czas na CafeSenior. Zainteresowane osoby staraliśmy się skierować w odpowiednie miejsca.

Umów się na bezpłatne badanie słuchu! Kliknij tutaj

Obsługa Facebooka

Czym są te portale społecznościowe? Jak działa Facebook? Jak obsługiwać niektóre jego funkcje? Takie pytania również licznie zadawali seniorzy w sobotę. Zacznijmy od początku: portal społecznościowy to strona funkcjonująca w oparciu o działania jej użytkowników, którzy przez interakcje tworzą społeczność. Najbardziej znany jest oczywiście Facebook, ale innymi przykładami są Google+, NK.pl czy Flickr. W niektórych miejscach opisy słowne na Facebooku zastąpione są obrazkami. Np. zdjęcia można dodać po kliknięciu kształtu aparatu fotograficznego. Skrót do ustawień prywatności schowany jest z kolei za kłódką w prawym górnym rogu ekranu.

Reklama

Oglądanie filmów i seriali

Wiele osób interesowało się możliwością oglądania filmów lub seriali w Internecie. Obawy wzbudzała możliwość trafienia na niebezpieczne serwisy. Problem stanowiło też klikanie w wielu miejscach w poszukiwaniu materiałów. Przypominamy, że na łamach CafeSenior ukazał się ostatnio artykuł na ten temat: Jak legalnie oglądać filmy w Internecie?

Słuchanie muzyki

W kwestii słuchania muzyki - nie ma większego zbioru utworów muzycznych niż YouTube. Na początku wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę znajomego zespołu lub utworu, a później, po jego wysłuchaniu, można poznawać nowe, tylko przez klikanie sugerowanych utworów po prawej stronie ekranu.

Reklama

Inne pytania

Nie zabrakło innych pytań. Była pani, która chciała szukać przez Internet środków na dofinansowanie projektu (Internet jest świetnym źródłem informacji na temat źródeł i zasad otrzymywania środków z różnych źródeł), inna chciała nauczyć się wysyłać SMS-y z Internetu (umożliwiają to za darmo i bez logowania niektórzy operatorzy). Kolejna zaś chciała założyć własną stronę internetową.

Pytań było bardzo dużo, a z nich wyłaniał się obraz seniorów głodnych wiedzy, chcących poszerzać umiejętności i korzystać z nowych technologii w codziennym życiu. Wielu z nich chciało też poznać internetowe skróty.

Odpowiedzi na trudniejsze pytania pojawiać się jeszcze będą w kolejnych artykułach o technologiach na CafeSenior.

 

Więcej z kategorii Nowe technologie
Przeczytaj artykuł
Już co trzeci senior robi zakupy przez Internet
Przeczytaj artykuł
Internet przyśpiesza! Jak zmieniała się prędkość internetu w Polsce?
Przeczytaj artykuł
Jak płacić rachunki przez Internet? Karta, czy przelew?
Powiązane artykuły
Nowe technologie dają seniorom… szczęście!
Facebook prawdę ci powie?
Seniorzy uczą dzieci programowania!
Internet bez tajemnic: selfie

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online