W tych krajach starość to radość!

Emerytem być - to nie grzech. Jeśli mamy już za sobą długie lata ciężkiej pracy, należy nam się odpowiednie wynagrodzenie. Jeśli więc nie w Polsce - to gdzie? Istnieją kraje, w których emeryci nie mogą narzekać.
Spis treści

Szwajcaria się cieszy, że żyje!

Zdecydowane miejsce pierwsze. Ten kraj może się pochwalić najwyższym na świecie wskaźnikiem zadowolenia z życia, który wynosi aż 95%. Swoją drogą ciekawe, skąd pochodzi pozostałe 5! Dodatkowym atutem jest bardzo wysoki poziom opieki zdrowotnej. Wynosi on aż 84%. Szwajcaria to zdecydowanie kraj dla starych ludzi!

 

Norwegia - zimna jak lód, emeryt - niczym Bóg

Choć zaliczyła bolesny upadek i spadła w rankingu o jedno oczko, zdecydowanie nie ma na co narzekać. Wskaźnik dobrobytu w tym kraju wynosi aż 97%. Och, drodzy emeryci - Norwegia robi to dobrze!

 

Potop szwedzki

Historia kołem się toczy. Szwecja znów zaskoczyła… tym razem jakością życia. Jego wskaźnik wynosi aż 87%. Nic dziwnego, że dzielnie utrzymuje się na podium. Oby tylko polskich emerytów, czytających statystyki, nie zalał prawdziwy potop… łez.

 

Australia skacze do góry - jak kangury!

W ubiegłym roku znajdowała się dopiero na 11 pozycji. Udało jej się wykonać największy skok w rankingu. Kraj ten może się pochwalić najwyższym wskaźnikiem sytuacji finansowej emerytów na świecie. No cóż, zdaje się, że na razie nikt im nie podskoczy.

 

Duńskie Carpe Diem

Nie dość, że zanotowała awans o dwa oczka, to jeszcze może się pochwalić wysokim miernikiem zadowolenia z życia. Wskaźnik wynosi aż 87%. Wychodzi na to, że emeryci w Danii nie pytają władzy - jak żyć?

 

Nie takie Niemcy straszne…

Nasz zachodni sąsiad z emerytami radzi sobie wzorowo. Wszystko to dzięki świetnie funkcjonującej służbie zdrowia, która jest ich zdecydowanym atutem. Może warto przełamać lody i sprawdzić - jak oni to robią?

 

Więcej z kategorii Ze świata
Krótka historia roweru
Studenci w domu spokojnej starości?
Norwegia najlepszym krajem dla seniorów. A co z Polską?
Powiązane artykuły
Emerytury w Europie. W których krajach są najwyższe?
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Ciekawe zwyczaje bożonarodzeniowe z innych krajów
Place zabaw dla seniorów? Tak, seniorzy chcą się bawić!
Gdzie najlepiej się zestarzeć? Polska a Europa