PORTAL DLA SENIORÓW
 

Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!

W naszym nowym cyklu „Jak blogować” doświadczeni blogerzy pomagają seniorom stawiać pierwsze kroki w niełatwej sztuce blogowania. Dziś porcja inspiracji i porad od Agnieszki z bloga Lifemanagerka.pl.Agnieszka Świetlik to niezwykle pozytywna i inspirująca osoba, która uwierzyła w życie pozaetatowe i rzuciła pracę w agencji marketingowej na rzecz blogowania i tzw. freelancingu (czyli pracy na własną rękę). Na swoim blogu pisze właśnie o tym, jak sobie radzi, będąc szefową sama dla siebie, a także o zdrowym stylu życia (odżywianiu, aktywności fizycznej) i rozwoju osobistym. Jej blog podczas tegorocznej edycji Share Week został jednym z najchętniej polecanych blogów w Polsce, a Tomek Tomczyk wyróżnił go w swoim corocznym rankingu mianem jednej z „Największych nadziei polskiej blogosfery 2014”. Agnieszka prowadzi także swój autorski program „Zdrowomania”, w którym testuje różne rodzaje aktywności sportowych, porusza kwestie zdrowia i prezentuje sposoby przygotowania prostych potraw.


A po odcinki „Zdrowomanii” zajrzyjcie >>TUTAJ<

Prawdziwym oczkiem w głowie Agnieszki jest Luna – prawdopodobnie najpiękniejszy pies internetu :) – razem aktywnie wspierają zwierzęta w schroniskach. Ładnie, prawda?

Oto, co Agnieszka z bloga Lifemanagerka.pl chciałaby Państwu przekazać, na początek Waszej przygody z blogowaniem:


  1. Blogowanie jest dla mnie równoznaczne ze słowem „pasja” i moim zdaniem te dwie rzeczy powinny iść w parze. Można mieć pasję robienia na drutach, pieczenia ciasteczek czy uprawiania przydomowego ogródka, a blogowanie to nic innego, jak dzielenie się tą pasją z innymi ludźmi. Jeśli jest coś, czym chcemy się dzielić, cała reszta przychodzi zupełnie naturalnie.

  2. Blogowanie niesamowicie otwiera nas na otoczenie. Inspiracje do nowych wpisów i obrazujących je zdjęć otaczają nas na co dzień, ale nie zawsze je dostrzegamy. Dobry bloger musi być dobrym obserwatorem, bo pomysły na nowe wpisy i zdjęcia często znajdują się tuż pod ręką.

  3. W kwestiach technicznych warto postawić na minimalizm. Minimalistyczny szablon bloga, ograniczona ilość kolorów, maksymalnie 3 proste, przyjazne dla oka czcionki, selekcja najlepszych zdjęć, aby nie przesadzić z ich liczbą i nie spowolnić procesu ładowania strony… Pamiętajmy, że wygląd bloga ma być tylko tłem dla naszych treści, a nie atrakcją samą w sobie.

  4.  


Co Państwo na to?

A wszystkim zainteresowanym polecamy najnowszy wpis Agnieszki o praktykowaniu wdzięczności i inne wpisy na jej blogu Lifemanagerka.pl!

Czytaj także: LosWiaheros: Blogując, staraj się pomagać!

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Pytanie: Przy zakupie których produktów wybierasz opcję dostawy do domu?

  Produkty spożywcze (zdrową żywność, codzienne zakupy)

  Ubrania (ze sklepów internetowych lub aukcji)

  Kosmetyki (z internetowych drogerii)

  Książki, płyty, bilety (związane z życiem kulturalnym)

  Produkty, o które wstydzę się poprosić będąc w sklepie (np. środki chłonne)

Patronem sondy jest HARTMANN

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA