string(8) "szukanie" Królowa Elżbieta II opublikowała pierwszy post na Instagramie

Królowa Elżbieta II opublikowała pierwszy post na Instagramie

Na instagramowym koncie rodziny królewskiej pojawił się pierwszy wpis autorstwa królowej Elżbiety. Pokazuje na nim list wysłany do jej pradziadka w 1843 roku. Post ma już prawie 300 tysięcy polubień.
Królowa Elżbieta II w białym stroju siedząca w powozie
Żródło: 123rf

92-letnia królowa Wielkiej Brytanii opublikowała na koncie theroyalfamily zdjęcie listu do księcia Alberta, męża królowej Wiktorii. Nadawcą listu był Charles Babbage, brytyjski matematyk i astronom, uznany za pierwszego na świecie pioniera komputerowego. W liście opisywał działanie zaprojektowanej przez siebie maszyny różnicowej. Dzieło Babbage’a uważane jest za dalekiego protoplastę współczesnych komputerów. 


W poście królowa odnosi się także do okoliczności, zaznacza, że list można zobaczyć w Centrum Smitha w Londyńskim Muzeum Nauki.
Podkreśliła także zasługi Muzeum Nauki w Londynie, które od dawna wspiera technologię, innowacje i inspiruje kolejne pokolenie wynalazców.
Post podpisała „Elizabeth R.”.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij