Królowa Elżbieta II opublikowała pierwszy post na Instagramie

Na instagramowym koncie rodziny królewskiej pojawił się pierwszy wpis autorstwa królowej Elżbiety. Pokazuje na nim list wysłany do jej pradziadka w 1843 roku. Post ma już prawie 300 tysięcy polubień.
Królowa Elżbieta II w białym stroju siedząca w powozie
Żródło: 123rf

92-letnia królowa Wielkiej Brytanii opublikowała na koncie theroyalfamily zdjęcie listu do księcia Alberta, męża królowej Wiktorii. Nadawcą listu był Charles Babbage, brytyjski matematyk i astronom, uznany za pierwszego na świecie pioniera komputerowego. W liście opisywał działanie zaprojektowanej przez siebie maszyny różnicowej. Dzieło Babbage’a uważane jest za dalekiego protoplastę współczesnych komputerów. 


W poście królowa odnosi się także do okoliczności, zaznacza, że list można zobaczyć w Centrum Smitha w Londyńskim Muzeum Nauki.
Podkreśliła także zasługi Muzeum Nauki w Londynie, które od dawna wspiera technologię, innowacje i inspiruje kolejne pokolenie wynalazców.
Post podpisała „Elizabeth R.”.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij