Umiejętności, które rozwiniesz dzięki Internetowi

Komputer oknem na świat? Tak - jeśli umiesz go dobrze wykorzystać. Dzięki podłączeniu do globalnej sieci rozwiniesz swoje umiejętności i poszerzysz wiedzę. Musisz tylko wiedzieć, czego szukać.
Spis treści

1. Znajomość języków


Nigdy wcześniej nauka języków nie była tak prosta! Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z językami, bardzo łatwo znajdziesz bezpłatne kursy dla początkujących i pierwsze lekcje. Bardziej zaawansowani powinni skorzystać z dostępnych w Internecie filmów, nagrań audio oraz artykułów w obcych językach. Nie ma też żadnego problemu ze znalezieniem słownika.

Dlaczego warto uczyć się języków? Ich znajomość nie tylko pomaga w kontaktach z obcokrajowcami, zwłaszcza podczas wyjazdów, ale otwiera również dostęp do znacznie szerszych zasobów sieci. Warto też wiedzieć, że nauka języków stymuluje mózg i wpływa na rozwój szarych komórek.

O tym, gdzie uczyć się języka angielskiego w Internecie, już na CafeSenior pisaliśmy: TUTAJ

2. Gotowanie


Lubisz gotować? Sieć to nieustannie powiększające się źródło inspiracji! Znajdziesz tu przede wszystkim wiele blogów (oraz również videoblogów) z ciekawymi przepisaami kulinarnymi. Na wielu stronach - również naszej - doradzają dietetycy, którzy podpowiadają, jak zdrowo się żywić, jak kupować produkty i łączyć je w potrawach. Udostępniane są ponadto modele żywienia przy różnych dolegliwościach.

Sprawdź najnowsze artykuły w cyklu: "Dietetyk radzi"

3. Rękodzieło i majsterkowanie

Masz zdolności manualne bądź też chcesz nad nimi popracować? W Internecie znajdziesz łatwo coś dopasowanego do twoich umiejętności. Jeśli lubisz szyć, to pomogą ci inspirujące wzory. Jeśli chcesz majsterkować, szukaj gotowych projektów i rozwiązań. W wielu przypadkach dostępne są nagrania video oraz fora i grupy dyskusyjne osób o podobnych zainteresowaniach.

4. Pisanie

Chcesz zostawić po sobie pamiątkę? Pamiętniki? Książkę? Może pojedyncze porady lub złote myśli dla potomnych? Dzięki wskazówkom dostępnym w sieci dopracujesz swój warsztat i poszerzysz wiedzę, czytając teksty pisane przez innych autorów. Tutaj też możesz za darmo publikować swoją twórczość i dotrzeć z nią do ludzi na całym świecie. Również jeśli chcesz spróbować swoich sił w konkursach pisarskich, to w Internecie znajdziesz je najłatwiej.

Jakie umiejętności dodalibyście Państwo do tej listy? Czego nowego nauczyliście się Państwo dzięki Internetowi?
Zapraszamy do komentowania!

Czytaj też:

Co to jest mem internetowy?

Jak legalnie oglądać filmy w Internecie?

Co to jest kino 3D, 4D albo nawet 5D?

 

 

Więcej z kategorii Edukacja
Nie wydawaj fortuny na kursy językowe! Ucz się przez Internet
Fitness mózgu – dyscyplina dla każdego z nas
Sześć czy siedem? Kilka odpowiedzi
Powiązane artykuły
Dlaczego „nowe technologie” to korzyści?
5 różnic między dawną a dzisiejszą szkołą
Nauka języków obcych. Darmowe kursy online i przydatne materiały
Roman Dobrzyński: Esperanto to jak bycie wśród przyjaciół
Umiejętności, które rozwiniesz dzięki Internetowi