Przywileje dla pracujących seniorów? Trwają negocjacje

Jak podaje GazetaPrawna.pl trwają negocjacje odnośnie udogodnień dla pracujących osób starszych oraz firm, które je zatrudniają. Przywileje miałby dotyczyć wydłużenia urlopu, dłuższych przerw oraz ochrony przedemerytalnej.
Grupa ludzi w koszulach i marynarkach
Źródło: 123rf

Spis treści

Seniorzy na rynku pracy 

Ogólnopolskie centrale związkowe, czyli Solidarność, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych przedstawiły wstępne propozycje odnośnie planowanych udogodnień dla osób starszych, które pracują.

Rozwiązania mają zachęcić seniorów do pozostania aktywnymi zawodowo, a potencjalnych pracodawców do ich zatrudniania.  

Udogodnienia dla osób starszych, które pracują

Jak podaje Gazeta Prawna: „Związki skupiły się na rozszerzeniu uprawnień pracowniczych, np. wprowadzeniu dodatkowej przerwy od pracy w trakcie dniówki, a pracodawcy – na dofinansowaniu zatrudnienia i dokształcaniu osób starszych oraz eliminowaniu obecnych przeszkód w zatrudnieniu.”

W postulatach znalazło się także ograniczenie pracy w godzinach nadliczbowych oraz wydłużenia urlopu. Co dla pracodawców? Między innymi zwolnienie ze składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych za starszych pracowników czy dofinansowanie szkoleń i inwestycji służących seniorom.

Więcej szczegółów na stronie gazetaprawna.pl

Czytaj także: 

Emeryci ratują polską służbę zdrowia i edukację

Seniorzy zastępują nastolatków w pracy. Są punktualni i przyjaźnie nastawieni

Senior na rynku pracy. Jakie masz atuty?

Odprawa emerytalna - jak obliczyć jej wysokość?

Bibliografia

  • https://serwisy.gazetaprawna.pl/

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij