Seniorzy zastępują nastolatków w pracy. Są punktualni i przyjaźnie nastawieni

W Stanach Zjednoczonych miejsce nastolatków za ladą zastępują seniorzy. Coraz więcej starszych osób pojawia się w obsłudze znanych sieci restauracji i barów szybkiej obsługi. Rekruterzy przyznają, że seniorzy są lepszymi pracownikami niż młodzi.
Spis treści


Wszyscy przywykli do widoku nastolatków za ladą w barach fast food. Młodzi najczęściej w ten sposób dorabiają w trakcie nauki lub w przerwach wakacyjnych. Jednak na świecie ta tendencja powoli się zmienia. Jak podaje Bloomberg – największa amerykańska agencja prasowa zajmująca się tematyką rynków finansowych na świecie - miejsce nastolatków zajmują dziś w USA seniorzy.

Jedna z najbardziej znanych sieci gastronomicznych tego typu barów - McDonald’s zapowiedziała, że w nadchodzącym roku seniorzy będą dla firmy jednym z ważniejszych obszarów w rekrutacji nowych pracowników.

Senior w pracy


Zatrudnianie seniorów to dla takich firm opłacalny interes, w zamian za tę samą pensję dostają pracownika z wieloma latami doświadczeń, sumiennego i punktualnego. Rekruterzy przyznają, że starsi pracownicy mają wiele umiejętności miękkich – np. przyjazne nastawienie i życzliwość – których brakuje młodzieży. Według stawianych prognoz do roku 2024 liczba pracujących Amerykanów w wieku 65-74 lat ma wzrosnąć o 4,5 proc.

Ogłoszenia o pracę dla osób starszych są komunikowane między innymi w świetlicach dla seniorów i kościołach, a także stronach internetowych skierowanych dla osób po 50 roku życia

Czytaj także:
Migracje seniorów – gdzie łatwiej się starzeć?

Umowa zlecenie a emerytura – ile może dorobić emeryt?

Zmiany w emeryturach! Pobierz darmowy e-book

 

Więcej z kategorii Praca
Średnia krajowa 2020 netto i brutto - ile wynosi? GUS
Mężczyzna zagarnia dłońmi pieniądze
Praca dodatkowa - w domu i przez internet
Inwestowanie na emeryturze. Jak inwestują seniorzy?
Powiązane artykuły
Nagroda jubileuszowa (jubileuszówka) - jak obliczyć?
Praca dla seniora
Praca dla seniora w Rzeszowie - gdzie jej szukać i jak ją zdobyć?
Nagroda jubileuszowa nauczyciela - wysokość. Jak liczyć?
Mężczyzna z lupą w dłoni przy stosie monet
Płaca minimalna 2020 netto i brutto. Stawka godzinowa
Badania okresowe kierowców - kiedy zrobić i kto za nie płaci?