Miłosny list odkryty po latach

Kobieta pracująca w australijskim second-handzie dokonała niecodziennego odkrycia. W jednej ze starych toreb znalazła list miłosny sprzed ponad pół wieku. I postanowiła go zwrócić.

Rok 1946. Eric służy w armii jako strzelec. Z zamorskiej misji pisze długi i poruszający list miłosny do Hildy, swojej narzeczonej, którą bardzo pragnie poślubić. W liście snuje wizje ich przyszłego wspólnego życia, pełnego ciepła i miłości.

Wracamy do roku 2014. Kobieta pracująca w sklepie z używanymi rzeczami w australijskim mieście Adelaide przypadkiem odkrywa wiadomość ukrytą wewnątrz starej torby. Z pomocą mediów dociera do adresatki - obecnie w wieku 87 lat.

Jaka jest historia Erica i Hildy? Bardzo piękna i szczęśliwa! Para zawarła związek małżeński dokładnie rok po napisaniu listu. Zakochani żyli razem 66 lat i wychowali 4 dzieci, zanim Eric odszedł w styczniu zeszłego roku, mając 90 lat. Hilda ze wzruszeniem wspomina swoją miłość. W wywiadzie udzielonym australijskim mediom powiedziała: "Nie mogłabym mieć lepszego partnera. Nieważne, gdzie byliśmy. Kochaliśmy się."

List ma kilka stron zapisanych drobnym pismem na luźnych kartkach. Te nie zostały oznaczone cyframi, ale symbolami pocałunków. Eric do ukochanej pisze: "Nie przestawaj się uśmiechać, Kochanie, i nie zapominaj, że niezależnie od tego, czy moje listy będą krótkie czy długie, ja wciąż Cię kocham, od zawsze i na zawsze".

 

fot. Jump In, Australia

Czytaj również:

 

 

 

Więcej z kategorii Historia i tradycje
Części mszy świętej – główne i stałe. Najważniejsze
Ksiądz trzyma w dłoniach hostię
Savoir-vivre przy wielkanocnym stole
Rodzina przy stole, spożywająca posiłek
Koronka do krwawych łez Matki Bożej - jak odmawiać?
Pomnik Maryi
Powiązane artykuły
Różaniec za zmarłego - jak odmawiać różaniec?
Ksiądz odprawiający mszę świętą
Msza święta krok po kroku – tekst, przebieg, części
Cerkiew prawosławna
Prawosławie a katolicyzm. Różnice, cechy i święta
Konfesjonał
Jak się spowiadać? Grzechy i regułka dla dorosłych
Suchy chleb i szklanka wody
Post w kościele katolickim – kogo i kiedy obowiązuje?