Testy diagnostyczne – zdiagnozuj się sam

Spis treści

Testy diagnostyczne do samodzielnego wykonania w domu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na tradycyjne badania laboratoryjne.

To szybki i wiarygodny sposób by uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania dotyczące stanu swojego zdrowia. W dogodnym dla siebie miejscu i czasie. wykluczyć swoje podejrzenia.

Reklama

Testy diagnostyczne - domowe


Testy do samodzielnego wykonania w domu są coraz bardziej popularne. To łatwy sposób na szybkie sprawdzenie np. nietolerancji pokarmowych, krwi utajonej w kale czy niedoboru żelaza.

Redakcja Cafesenior.pl sprawdziła testy domowe Veroval. Dzielimy się z wami naszymi uwagami i opiniami.

Testy diagnostyczne - profilaktyka chorób jelit


Występowanie krwi w kale to bardzo niepokojący objaw i za każdym razem powinien być sygnałem do zbadania się. Zdarzają się jednak także sytuacje, w których mamy do czynienia z krwią utajoną w kale, czyli taką, której nie widać gołym okiem, można ją wykryć jedynie poprzez badanie stolca na jej obecność.

Prawdopodobieństwo pojawienia się krwi utajonej w kale zwiększa się wraz z wiekiem. Dlatego lekarze najczęściej zlecają badanie sprawdzające jej występowanie osobom powyżej 50 roku życia.

Test na występowanie krwi utajonej w kale Veroval „Profilaktyka chorób jelit” to szybki sposób na skontrolowanie stanu swojego zdrowia w domowym zaciszu.

Proces pobierania próbki odbywa się bardzo sprawnie i sterylnie dzięki dołączonym do zestawu rękawiczkom. Sam test i sposób odczytywania jego wyniku jest podobny do testu ciążowego. Interpretacja wyniku nie sprawia żadnego problemu. Przydałby się jednak zestaw do utylizacji materiałów bo zakończonym badaniu – np. duża torba w opakowaniu, a instrukcja mogłaby być bardziej uporządkowana.

 

 

Zobacz jak wykonać test „Profilaktyka chorób jelit”


Reklama

Testy diagnostyczne - nietolerancja glutenu


Nietolerancja glutenu, czyli białka zawartego w zbożach może mieć różne stany nasilenia. Nietolerancje pokarmowe najczęściej dotyczą dzieci, jednak nie jest to zasadą. Nietolerancja na gluten wiąże się przede wszystkim z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Pojawia się wtedy najczęściej ból brzucha, wzdęcia, biegunka czy wymioty.

Za pomocą testu „Nietolerancja glutenu” z asortymentu Veroval, można szybko i bezpiecznie sprawdzić czy wymienione wyżej objawy są skutkiem spożywania glutenu i czy należy w swojej diecie zaprowadzić zmiany.

Wykonanie testu jest nieco skomplikowane, na szczęście instrukcja testu jest bardzo czytelna. Po wcześniejszym zapoznaniu się z dołączoną ulotką poradzimy sobie z tym bez problemu. Mało wygodne jest samo pobranie próbki krwi i niektórym może sprawić niewielki problem. Jednak producent wyposażył test w dwa nakłuwacze, w razie gdybyśmy przez przypadek uszkodzili pierwszy z nich. W ogólnej ocenie test wypada bardzo pozytywnie - jest estetyczny i czytelny.

Sprawdź: Jak wybrać urządzenie do mierzenia ciśnienia?

Testy diagnostyczne - niedoczynność tarczycy


Niedoczynność tarczycy wiąże się z niedoborem hormonów tarczycy. Do objawów niedoczynności tarczycy zalicza się między innymi ospałość, uczucie zmęczenia czy znużenia, spłycenie oddechu, ból stawów, sztywnienie mięśni zaparcia czy przybieranie na wadze.

Test Veroval "Tarczyca" pozwoli nam dość szybko sprawdzić czy problem nas dotyczy, jeśli tak -– konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który być może zaleci leczenie farmakologiczne lub dalszą diagnostykę.  Konsultacja lekarska jest również rekomendowana w przypadku otrzymania negatywnego wyniku testu a pacjent uskarża się na dolegliwości mogące wskazywać na niedoczynność tarczycy.

Test na tarczycę to dobra alternatywa dla osób, które nie mają czasu udać się do laboratorium lub przede wszystkim do lekarza po skierowanie na takie badanie. Test umożliwia wstępną diagnostykę w zaciszu domowym. Jest intuicyjny i estetyczny, niestety bada tylko niedoczynność.

Zobacz jak wykonać test „Badanie tarczycy”

Reklama

Testy diagnostyczne - niedobór żelaza


Niedobór żelaza może skutkować zahamowaniem wytwarzania erytrocytów, a co za tym idzie - zbyt małą ilością tlenu w organizmie. Jego skutkiem może być niedokrwistość lub anemia. Niedobór żelaza to najczęściej wynik źle zbilansowanej diety, który objawia się zmęczeniem, osłabieniem, przyspieszonym tętnem i bólami głowy.

Grupą najbardziej podatną na niedobór żelaza są kobiety, ze względu na menstruacje, ciążę i okresy karmienia piersią czy niesystematyczne krwawienia związane z menopauzą.

Pomocny w tej sytuacji może okazać się domowy test Veroval "Niedobór żelaza".  Jest raczej prosty w obsłudze, trzeba się tylko przemóc w chwili wyzwalania igły, którą nakłuwamy palec, pobrać ją i już po 10 minutach możemy odczytać wynik.

Wybierając testy diagnostyczne warto zwrócić uwagę na parametry wiarygodności (czułość, dokładność i specyficzność), ponieważ tylko te z najwyższymi wartościami dają wyniki, którym możemy ufać.

Diagnostyczne testy do przeprowadzenia w domu to dobry sposób na rozwianie wątpliwości dotyczących naszego stanu zdrowia, należy jednak pamiętać, że nie zastąpią one wizyty lekarskiej. Mogą być dla nas jedynie sygnałem w kierunku zainteresowania się danym obszarem naszego zdrowia.

Czytaj też: Witaminy dla seniora – które są najlepsze na pamięć i wzmocnienie?

 

Więcej z kategorii Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Badanie na osteoporozę – gdzie zrobić i jak wygląda?
Lekarz wykonuje badanie na osteoporozę
Przeczytaj artykuł
Badania endoskopowe przewodu pokarmowego i w urologii
Lekarz wykonuje badanie endoskopowe
Przeczytaj artykuł
Zmiana lekarza rodzinnego: jak często i w jaki sposób?
Pacjenci u lekarza rodzinnego
Powiązane artykuły
Fotel ginekologiczny
Na czym polega badanie urodynamiczne i ile kosztuje?
Test słuchu online - czy może zastąpić tradycyjne badanie?
Choroby ucha - wewnętrznego, środkowego i zewnętrznego
Audiometria tonalna i impedancyjna, czym się różnią i jak wygląda badanie?

Reklama