Jak zapakować drobny prezent - praktyczne porady

Nawet drobny prezent może sprawić problem, gdy będziemy chcieli go ładnie zapakować. A to właśnie opakowanie nadaje mu szczególnego znaczenia. Pani Dusia doradza, jak zapakować drobny prezent – butelkę wina, czekoladki lub książkę. Zadanie bardzo proste, a efekt znakomity.
Spis treści

Fajne prezenty

Na każą okazję można podarować:

 

  • czekoladki,
  • książkę,
  • butelkę dobrego wina.

Ale przecież prezentu nie wystarczy włożyć do reklamówki i z uśmiechem na twarzy wręczyć pani domu ptasie mleczko prosto ze sklepowej półki. Drobny prezent, jeśli będzie gustownie zapakowany, ucieszy każdego, a zapakować – nie znaczy wydać dużo, wystarczą chęci i pomysł.

Jak zapakować drobny prezent?

Poprzez opakowanie prezentu podkreślamy, że szanujemy daną osobę lub darzymy ją uczuciem. Przecież to tak jak z ubraniem do biura (zależy od wykonywanej pracy): na spotkanie imieninowe nie pójdziemy w dresie, a wybierając się do ogrodu czy na rower, nie nałożymy sukni.
Postarajmy się i – jeśli mamy wybór – pakujmy nasze prezenty tak, żeby np. widok reklamówki z Mikołajem nie straszył w Wielkanoc. Doceńmy naszych znajomych, rodzinę. Ktoś powie: „swoim się nie pakuje” – to błąd, bo to z domu wynosimy nawyki i sposób bycia. Zadbajmy więc o dobre maniery już od dzieciństwa.

Jak zapakować wino na prezent?

Butelkę wina możemy zapakować w bardzo prosty sposób. Potrzebujemy:

 

 

  • niedużego kawałka tkaniny,
  • kolorowej flizeliny,
  • szerokiej wstążki,
  • butelkę wina.

drobny prezent


 

 

 

 

 

 

 

Owijamy butelkę np. flizeliną.

 

drobny prezent


 

 

 

 

 

 

 

Górę wiążemy wstążką, a dół podwijamy pod spód butelki.

 

drobny prezent


Możemy ozdobić dodatkowo zawieszką (na zdjęciu: skorupka orzecha i haft).

 

Pomysł na prezent

Prezent podarowany w ładnym, starannym opakowaniu będzie miłym upominkiem dla każdego, niezależnie od wieku. Namawiam, pakujmy nawet drobny prezent, naprawdę warto. Angażując się w pakowanie upominku, jest to nasz prezent od serca.

 

Jak zapakować książkę lub czekoladki

 

 

drobny prezent


Czy nie jest miło dostać tak opakowany drobny prezent? Nawet jeśli nie macie zdolności manualnych lub po prostu nie lubicie pakować upominków, zawsze możecie zakupić wirtualny prezent na przykład w postaci bonów.

 

 

Czytaj też: 

Pomysły na prezent dla wnuka - część 1

Pomysły na prezent dla wnuka - część 2

Idealny prezent na Imieniny!