Pomysły na wirtualne prezenty

Gdy dzieli nas duża odległość, nie możemy pozwolić sobie na wyjście z domu lub brakuje nam już czasu na zakupy - idealnie sprawdzą się wirtualne prezenty. Przedstawiamy kilka propozycji.
Spis treści

Bon w sklepie internetowym

Jednym z najprostszych, bezpiecznych wirtualnych prezentów jest bon lub kupon podarunkowy w sklepie internetowym. W największych sklepach wygląda to często tak, że wybiera się wartość kuponu i po dokonaniu płatności dostaje od razu mail z potwierdzeniem. Można go wydrukować lub przesłać dalej razem z życzeniami. Obdarowany sam wybiera, jak go wykorzysta. Takie rozwiązanie stosuje zarówno Empik.com (ekarta prezentowa), jak i Merlin.pl (bon świąteczny) czy Gandalf.com.pl (bon podarunkowy).

Cyfrowe czasopisma

Osoby aktywne, które lubią być na bieżąco z tym, co się dzieje, i chętnie czytają publicystykę, można obdarować wirtualnym abonamentem lub prenumeratą na wybrane pismo. Co więcej - lektura w Internecie, dostępna z różnych urządzeń, jest tańsza niż zakup papierowych wydań i daje większe możliwości. Tygodnik Polityka w ofercie Polityki Cyfrowej w cenie takiej prenumeraty ma pełne wydania pisma, artykuły w wersji audio czy dostęp do specjalnych wydawnictw.

Muzyka online

W sieci dostępne są różne narzędzia do słuchania muzyki online. Jednym z najpopularniejszych jest Spotify. Dzięki wykupieniu taniego miesięcznego abonamentu można słuchać muzyki w wysokiej jakości i bez reklam nawet offline. Największy sklep muzyczny na świecie - iTunes - pozwala też na zakup karty upominkowej. Można komuś podarować konkretną kwotę na zakup wybranych piosenek, płyt lub filmów.

 

 

Wirtualne lektury


Choć koniec czasów szeleszczących kartek i wdychania zapachu świeżego druku jeszcze daleko przed nami, rynek zdobywają alternatywne sposoby czytania książek - czy to w formie ebooków, czy audiobooków, czy innej. Sklep Publio.pl z okazji świąt przygotował ofertę 100 ebooków w różnych formatach w cenach obniżonych nawet o 50%. W serwisie Legimi można kupić abonament czytelniczy na wybraną liczbę stron miesięcznie. Szeroką ofertę tanich audiobooków przygotowała z kolei na te święta eksięgarnia Nexto.pl.

Prezenty bez pudła

Bardzo oryginalną akcję zorganizował w te święta UNICEF. W prezencie bliskiej osobie można podarować certyfikat zakupu rzeczy dla potrzebujących dzieci. Są to lekarstwa, przybory pierwszej potrzeby, nawet podstawowe artykułu szkolne. Taki prezent pozwala na połączenie radości pomagania z przyjemnością obdarowywania. I ma się pewność, że na pewno się przyda.


Jeśli szukasz jeszcze inspiracji na prezent - podpowiadamy, co można dać w tym roku wnukom na Święta

 

Więcej z kategorii Internet
Jak legalnie oglądać filmy w Internecie?
Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg
Precyzyjne wyszukiwanie. 5 funkcji Google, które warto znać
Powiązane artykuły
Skróty internetowe, które powinieneś znać
Co to jest mem internetowy?
10 przykazań bezpiecznego korzystania z Internetu
Polecamy blogi o modzie dla 50+
Już co trzeci senior robi zakupy przez Internet