Jak spędzić sylwestra? Pomysły dla seniorów (i nie tylko)

Spis treści
Co roku pojawia się to samo pytanie – jak spędzić sylwestra? Wybrać bal czy przywitać Nowy Rok w domowym zaciszu? A może zdecydować się na wyjazd? Specjalnie dla seniorów przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak przywitać nowy, 2015 rok.

Wielkie bale


Zanim zdecydujemy się na to, jak spędzić sylwestra, musimy przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy. Jeśli pragniemy przywitać Nowy Rok w wyjątkowy i spektakularny sposób, najlepiej wybrać bale, których organizuje się całe mnóstwo. W cenę biletu najczęściej doliczona jest butelka szampana oraz uroczysta kolacja, a także profesjonalna orkiestra.

Zaletą noworocznego balu jest to, że można przyjemne spędzić czas na wspólnym tańcu i słuchaniu dobrej muzyki. Przy tym niezwykle spektakularnie wygląda wspólne odliczanie sekund dzielących nas od zbliżającego się nowego roku. Jeśli wybierzemy miejsce z dobrym jedzeniem i wyśmienitą muzyką, to na pewno nie pożałujemy. Sprawdź więc, co ciekawego dzieje się w sylwestra w Twojej okolicy.

Miejski sylwester


Równie ciekawym pomysłem może być wyjście na miejski rynek. W ten sposób świętują większe miasta, między innymi Warszawa, Poznań, Kraków czy Wrocław, które organizują dla mieszkańców koncerty, konkursy i inne wydarzenia zachęcające do wspólnego spędzenia czasu. Dodatkową atrakcją jest pokaz sztucznych ogni, a następnie wspólne składanie sobie życzeń. Taki wieczór nie wiąże się też z dużymi kosztami.

Wybierając miejski sylwester, należy zadbać o odpowiedni ubiór. Zimno i długie stanie może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu. Dlatego na miejski rynek warto wybrać się nieco później, niedługo przed północą, bardzo ciepło się ubrać i zabrać ze sobą termos z gorącą herbatą.

Wyjazd w góry lub nad morze


Nierzadko decydujemy się również na wyjazd, najczęściej w góry lub nad morze. Taki wybór ma swoje plusy – sylwestrowy weekend można zgrabnie połączyć ze świątecznym urlopem. Wówczas możemy korzystać z ofert pensjonatów, które organizują dla wczasowiczów wieczorki taneczne lub wspólną kolację sylwestrową, bądź spędzić ten wieczór według własnego uznania. Ceny również nie powinny być wygórowane, zwłaszcza nad morzem.

Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przyjrzeć się proponowanym ofertom. Warto skorzystać z rekomendacji przyjaciół lub znajomych. Internet pęka w szwach od ofert wynajmu pokoi w górach czy nad morzem. Wiele z nich nie jest jednak rzetelna. Jeśli więc brakuje zdjęć lub nie podano konkretnej ceny, lepiej wybrać bardziej wiarygodną ofertę.

Domowe zacisze


Dla osób, które cenią spokój i ciszę, dobrym pomysłem będzie zorganizowane sylwestra w domu. Do tego nie potrzeba wiele nakładu finansowego czy energii – wystarczy przygotować kilka przekąsek, napoje i włączyć ulubioną muzykę. Taki wieczór wcale nie musi być nudny! Można zaprosić do siebie bliskich lub przyjaciół i zorganizować spotkanie tematyczne – na przykład z muzyką z lat 70.

Spotkanie ze znajomymi


Jeśli spędzenie sylwestrowego wieczoru w domu nie wydaje się dobrym pomysłem, można pomyśleć o zorganizowaniu potańcówki ze znajomymi w wynajętej sali. Należy wówczas zadbać o odpowiednie zaplanowanie wieczoru – przygotować sprzęt, dobrą muzykę, jedzenie oraz pomieszczenie, w którym odbędzie się spotkanie.

Taki wieczór można połączyć z hobby – gotowaniem, wyszywaniem, czytaniem książek, słuchaniem ulubionych płyt. Możliwości jest mnóstwo! Ważne, by ten wieczór był wyjątkowy dla nas oraz naszych przyjaciół. A także sąsiadów – wspólne spędzenie sylwestrowego wieczoru z bliskimi sąsiadami jest praktykowane dość często.

Wyjście do kina


Alternatywą dla organizowanych w sylwestra bali czy potańcówek może być maraton filmowy. Wiele kin posiada oferty sylwestrowe, podczas których można spędzić wieczór na specjalnie wybranych na to wydarzenie premierach filmowych lub maratonach. Co prawda bilety nie są zbyt tanie, ale za to kino gwarantuje niezapomniany wieczór z ulubionymi filmami. Warto przyjrzeć się ofertom proponowanym przez kina w Twojej okolicy.

A może nie świętować?


Jeśli jednak nie lubisz spędzać sylwestra i witać hucznie nowego roku... nie musisz tego robić. Taki wieczór warto wówczas spędzić w dowolnie wybrany przez siebie sposób, z ulubioną książką, serialem, w towarzystwie najbliższych. A następnego dnia obudzić się już w nowym roku. Wszystko zależy od tego, co lubisz i jakie masz wymagania wobec zbliżającego się, sylwestrowego wieczoru. Najważniejsze jest bowiem to, by przywitać Nowy Rok z uśmiechem i energią.