Obywatelski niezbędnik seniora - co w nim znajdziesz?

Znalezienie konkretnej informacji, która poszerzy naszą wiedzę lub ułatwi wybór właściwego działania, często graniczy z cudem. Biuro Porad Obywatelskich wychodzi ze świetną inicjatywą, tworząc poradnik - Obywatelski niezbędnik seniora.

Spis treści

Trzeba mieć zdrowie, by się leczyć

Podstawowym prawem każdego człowieka jest prawo do ochrony zdrowia. Nie oznacza to oczywiście, że możemy ubiegać się o każde świadczenie zdrowotne. Brak znajomości praw pacjenta nieraz wykorzystywany jest jednak na jego niekorzyść. Warto wykorzystać wiedzę, jaką daje nam poradnik, i prześledzić swoje prawa, by z najbliższego spotkania z NFZ nie powrócić... na tarczy, a przynajmniej - zachować zdrowe zmysły.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Zanim zdecydujemy się na wspólne mieszkanie z naszym partnerem, powinniśmy zapoznać się z obowiązującym prawem. Nie znając go, nie wiemy, kto i jak powinien płacić rachunki. Czym jest eksmisja? No i wreszcie… jakie kroki należy podjąć, gdy osoba, z którą mieszkamy, jest uciążliwa. Nie wszyscy więc w domu czują się najlepiej, a wszystko dlatego, iż w odpowiednim czasie nie poznali swoich możliwości prawnych. Miłość jest ślepa… może warto więc w porę przejrzeć na oczy i przewertować poradnik?

Reklama

Żyję, więc jestem!

Zdarza się, że często w naszym życiu brakuje aktywności. Niby egzystujemy, mamy się dobrze, ale jakby nas nie było. Wybranie odpowiedniej formy działań, szczególnie u seniorów, jest często kluczowe. Jak jednak w tym wszystkim odnaleźć siebie? Może Twoje życiowe doświadczenie pozwoli Ci na sprawdzenie się w roli wolontariusza? A może drzemie w Tobie artystyczna dusza i pragniesz rozwijać się w tym kierunku? Wybierz coś dla siebie i pamiętaj, że: żeby być - trzeba żyć!

Z rodziną najlepiej na zdjęciu?

Z początku wszystko wydaje się być proste. Kochający mąż, odpowiedzialna żona, dojrzałe dzieci. Nagle okazuje się, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi… to chodzi o pieniądze. Wtedy pozostaje zadać sobie podstawowe pytania, takie jak: co właściwie oznacza rozwód? Czym różni się on od separacji oraz w jakich przypadkach będziemy skazani na płacenie alimentów? No właśnie, w tym miejscu zaczynają się schody. I znów na pomoc wychodzi nasz niezbędnik. Nie tylko znajdziesz w nim wszystkie potrzebne odpowiedzi, ale również wzory pism. W każdym razie, oby w tym przypadku poradnik nigdy nie był potrzebny.

Obywatelski niezbędnik seniora znajdziesz TUTAJ. Dostępny jest bezpłatnie.

Czytaj także: 

Ogólnopolska Karta Seniora - wniosek i dostępne zniżki

Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy

Aktualna lista leków refundowanych dla seniorów – wykaz

 

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!