Nowe technologie dają seniorom… szczęście!

Korzystasz z nowych technologii? Masz szansę na więcej szczęścia i zadowolenia z życia. Jak dowodzą najnowsze badania osoby 60+, które korzystają z telefonów komórkowych i komputerów są szczęśliwsze. Dlaczego się tak dzieje?
Spis treści

Jak się okazuje cel używania nowych technologii łączy pokolenia. Młodsi użytkownicy sprzętu wykorzystują go najczęściej do wzajemnej komunikacji. Seniorzy, którzy naśladując młodych, również uczą się nowych technologii i wykorzystują je do komunikacji z bliskimi, są szczęśliwsi i cieszą się lepszym zdrowiem.

Nie bądźmy samotni - korzystajmy ze współczesnych technologii

Gorsze samopoczucie ludzi starszych często wynika z samotności i ograniczonych kontaktów społecznych. – Korzystanie z technologii, aby połączyć się z bliskimi, jest związane z większym zadowoleniem z życia, mniejszą samotnością i niższą presją osiągania znaczących celów – człowiek jest szczęśliwy, niezależne od tego, co dokonał – mówi Tamara Sims z Centrum Stanford.

Czytaj więcej w CafeSenior: Tam, gdzie żyje się najdłużej

seniorka-z-telefonem

Badania zostały opublikowane na łamach najnowszego numeru „Journal of Gerontology: Psychological Sciences”. Naukowcy przebadali 445 osób w wieku od 80 do 93 lat. Testy były przeprowadzane online i przez telefon. Starsi byli pytani o ich motywację do korzystania z telefonów komórkowych, komputerów osobistych, usługi streamingu wideo i innych narzędzi cyfrowych.

Nie tylko samopoczucie seniorów zyskuje dzięki korzystaniu przez nich z nowych technologii. Badania wykazały, że osoby, które wyszukują informacje i ćwiczą umysł poprzez przyswajanie nowych rzeczy, cieszą się lepszym zdrowiem fizycznym i pamięcią.

Jak więc dobrowolnie rezygnować z tego dobrodziejstwa?

Źródło: „Journal of Gerontology: Psychological Sciences”.

 

Więcej z kategorii Komputer
Starszak, czyli „lepszy senior"
Buki, fony, topy...
Jaki powinien być idealny komputer dla seniora?
Powiązane artykuły
Żeby myśleć, trzeba grać! Gry komputerowe dla seniorów
Koniec z małymi literkami! Jak powiększyć tekst w Internecie?
Serwis komputerowy - Regulserwis.pl
Jak wybrać laptop dla seniora
MacBook
Pierwszy MacBook – jak wybrać laptop marki Apple?