Pierwszy MacBook – jak wybrać laptop marki Apple?

Laptopy firmy Apple mają spore grono zwolenników, do którego wciąż dołączają nowe osoby. Nic w tym dziwnego, skoro według użytkowników MacBook’ów są to sprzęty bardzo wydajne, o świetnej specyfikacji technicznej, cechujące się atrakcyjnym designem i pełną mobilnością. Od dłuższego czasu myślisz o zakupie komputera od Apple? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego jak wybrać swojego pierwszego MacBooka.
MacBook
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

MacBook Air czy MacBook Pro – który lepiej się sprawdzi?

W ofercie firmy Apple są dwa rodzaje MacBook’ów: Air i Pro. Już na pierwszy rzut oka zauważyć można, że laptopy z końcówką Air w nazwie są nieco tańsze, a to dlatego, że modele Pro mają lepszą specyfikację.

Dla kogo MacBook Air?

Laptopy MacBook Air powstały z myślą o pracy biurowej. Ze względu na niewielki rozmiar i małą wagę można zabrać je praktycznie wszędzie. Są wydajne, szybkie i wygodne.

Pracę na nich chwalą sobie uczniowie, studenci i osoby na co dzień pracujące z edytorem tekstu, arkuszem kalkulacyjnym czy aplikacjami do prezentacji multimedialnych. MacBook Air dostępny tylko w jednej wielkości ekranu: 13,3 cala.

Poszczególne modele różnią się między sobą m.in.:

  • kolorem – do wyboru kolor złoty, srebrny i gwiezdna szarość,
  • pamięcią RAM – 8 GB i 16 GB,
  • pamięcią masową – SSD 256 GB, 512 GB, 1 TB lub 2 TB.

System operacyjny macOS to najbardziej zaawansowany komputerowy system operacyjny. MacBook Air posiada podświetlaną klawiaturę Magic Keyboard, czujnik Touch ID, kamerę FaceTime HD 720p.

Dla kogo MacBook Pro?

MacBook Pro w odróżnieniu od MacBook’a Air oferuje różną wielkość ekranu. Do wyboru jest wariant 13- i 16-calowy. Model ten jest zarezerwowany dla użytkowników, którym zależy na szybszej i wydajniejszej pracy. Najnowszy 13-calowy MacBook Pro gwarantuje do 17 godzin przeglądania internetu i do 20 godzin odtwarzania filmów w aplikacji Apple TV.

Klawisz escape umożliwia szybkie przełączanie trybów i widoków, a dzięki Touch Bar można błyskawicznie uruchamiać przydatne skróty. Użytkownicy MacBook’ów Pro cenią najbardziej wydajne procesory oraz zaawansowaną grafikę Iris Plus o zwiększonej o 80% wydajności.

Dla kogo MacBook Pro będzie dobrym wyborem? To świetna opcja m.in. dla grafików, programistów, architektów i projektantów. Zakup wariantu Pro powinien rozważyć każdy, kto na co dzień pracuje z grafiką, wideo i zaawansowanymi aplikacjami do projektowania.

Więcej z kategorii Nowe technologie
Przeczytaj artykuł
Serwis komputerowy - Regulserwis.pl
Przeczytaj artykuł
Nowe technologie dają seniorom… szczęście!
Przeczytaj artykuł
Seniorzy uczą dzieci programowania!
Powiązane artykuły
Jaki powinien być idealny komputer dla seniora?
Starszak, czyli „lepszy senior"
Nauka języków obcych. Darmowe kursy online i przydatne materiały
Żeby myśleć, trzeba grać! Gry komputerowe dla seniorów

Reklama