Pierwszy MacBook – jak wybrać laptop marki Apple?

Laptopy firmy Apple mają spore grono zwolenników, do którego wciąż dołączają nowe osoby. Nic w tym dziwnego, skoro według użytkowników MacBook’ów są to sprzęty bardzo wydajne, o świetnej specyfikacji technicznej, cechujące się atrakcyjnym designem i pełną mobilnością. Od dłuższego czasu myślisz o zakupie komputera od Apple? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego jak wybrać swojego pierwszego MacBooka.
MacBook
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

MacBook Air czy MacBook Pro – który lepiej się sprawdzi?

W ofercie firmy Apple są dwa rodzaje MacBook’ów: Air i Pro. Już na pierwszy rzut oka zauważyć można, że laptopy z końcówką Air w nazwie są nieco tańsze, a to dlatego, że modele Pro mają lepszą specyfikację.

Dla kogo MacBook Air?

Laptopy MacBook Air powstały z myślą o pracy biurowej. Ze względu na niewielki rozmiar i małą wagę można zabrać je praktycznie wszędzie. Są wydajne, szybkie i wygodne.

Pracę na nich chwalą sobie uczniowie, studenci i osoby na co dzień pracujące z edytorem tekstu, arkuszem kalkulacyjnym czy aplikacjami do prezentacji multimedialnych. MacBook Air dostępny tylko w jednej wielkości ekranu: 13,3 cala.

Poszczególne modele różnią się między sobą m.in.:

  • kolorem – do wyboru kolor złoty, srebrny i gwiezdna szarość,
  • pamięcią RAM – 8 GB i 16 GB,
  • pamięcią masową – SSD 256 GB, 512 GB, 1 TB lub 2 TB.

System operacyjny macOS to najbardziej zaawansowany komputerowy system operacyjny. MacBook Air posiada podświetlaną klawiaturę Magic Keyboard, czujnik Touch ID, kamerę FaceTime HD 720p.

Dla kogo MacBook Pro?

MacBook Pro w odróżnieniu od MacBook’a Air oferuje różną wielkość ekranu. Do wyboru jest wariant 13- i 16-calowy. Model ten jest zarezerwowany dla użytkowników, którym zależy na szybszej i wydajniejszej pracy. Najnowszy 13-calowy MacBook Pro gwarantuje do 17 godzin przeglądania internetu i do 20 godzin odtwarzania filmów w aplikacji Apple TV.

Klawisz escape umożliwia szybkie przełączanie trybów i widoków, a dzięki Touch Bar można błyskawicznie uruchamiać przydatne skróty. Użytkownicy MacBook’ów Pro cenią najbardziej wydajne procesory oraz zaawansowaną grafikę Iris Plus o zwiększonej o 80% wydajności.

Dla kogo MacBook Pro będzie dobrym wyborem? To świetna opcja m.in. dla grafików, programistów, architektów i projektantów. Zakup wariantu Pro powinien rozważyć każdy, kto na co dzień pracuje z grafiką, wideo i zaawansowanymi aplikacjami do projektowania.

Więcej z kategorii Komputer
Starszak, czyli „lepszy senior"
Jaki powinien być idealny komputer dla seniora?
Buki, fony, topy...
Powiązane artykuły
Żeby myśleć, trzeba grać! Gry komputerowe dla seniorów
Serwis komputerowy - Regulserwis.pl
Koniec z małymi literkami! Jak powiększyć tekst w Internecie?
Nowe technologie dają seniorom… szczęście!
Jak wybrać laptop dla seniora