Wrocław: Seniorki tworzą piękne stroje

Aktywne seniorki, które we Wrocławskim Centrum Seniora biorą udział w projekcie "Rekonstrukcje sukien dawnych", 31 marca spotkały się, by podsumować ostatnie warsztaty i podziwiać ich efekty.

Spis treści

Krój i szyj!

31 marca w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, odbyły się warsztaty z rękodzieła, cykliczne cotygodniowe zajęcia prowadzone w ramach Akademii Rozwoju Seniora – długofalowego edukacyjnego projektu Wrocławskiego Centrum Seniora, przez grupę aktywnych seniorek – pomysłodawczyń i realizatorek projektu „Rekonstrukcje sukien dawnych”, który to wyrósł na bazie kilkuletnich działań tychże pań, prowadzonych do tej pory pod nazwą „Krój i szyj”. Warsztaty prowadzone są zazwyczaj przez członkinie grupy, które wzajemnie przekazują sobie wiedzę z poszczególnych artystycznych tematów, do których starannie się przygotowują i profesjonalnie przeprowadzają zajęcia.

Poniedziałkowe warsztaty seniorek

Poniedziałkowe warsztaty stanowiły podsumowanie kilku spotkań dotyczących szycia i własnoręcznego wyrobu przez uczestniczki kamizelek oraz mitenek, przepięknych rękawiczek wykonanych misternie na szydełku lub uszytych z delikatnych koronek. Projekty panie wykonały na bazie sugestii stylistki mody – pani Krystyny Bałakier.

Zgodnie z poradami faworytki seniorek w świecie współczesnej mody dla kobiet 50+, panie uszyły eleganckie, tuszujące krągłości kamizelki. Efekt końcowy ich pomysłowości i żmudnej pracy zaprezentowały podczas mini sesji fotograficznej w trakcie warsztatów odbywających się w ostatni dzień marca.

Oprócz dodatku w postaci dobrego humoru, uśmiechu i elegancji podczas pozowania, kilka pań zaprezentowało się także w wykonanych przez siebie spódnicach, szmizjerkach i oryginalnych paskach wykonanych z tej samej tkaniny.

Reklama

Niesamowity zapał seniorek

Ale to jeszcze nie wszystko! Panie zainspirowane tą tematyką tworzą dalej. Powstają zatem kolejne projekty kamizelek i mitenek, zarówno z tkanin, jak i na drutach i szydełku. Warto zwrócić również uwagę nie tylko na pomysłowość i zapał seniorek, ale również talent do wyszukiwania tanich materiałów, dostosowanych do przysłowiowej „kieszeni seniora”. Panie, jak same przyznają, chciały pokazać, że „chomikując resztki, można je z powodzeniem wykorzystać, tworząc fajny ciuszek”.

Zaangażowanie sekcji Rekonstrukcje sukien dawnych nie ma końca, a inspiracje i sugestie osób prowadzących warsztaty, a także autorytetów pań w świecie mody i rękodzieła, są wdrażane w życie oraz prezentowane i noszone przez nie w stosownych sytuacjach. Panie planują wykorzystać na uszytych kreacjach aplikacje. Inspiracją ku temu stały się urocze przyozdobienia na strojach kukiełek, które seniorki miały okazję zobaczyć podczas wernisażu w CK Zamek w Leśnicy „Cudze oblicza”, według projektów nieżyjącej artystki - Jadwigi Mydlarskiej-Kowal.

Kreatywność pań wraz z pojawieniem się wiosny kwitnie coraz bardziej. Ich działania wpisują się zdecydowanie w myśl przewodnią Akademii Rozwoju Seniora, związaną z edukacją społeczną poprzez realizację działań z różnych dyscyplin, prowadzących do samorealizacji i doskonalenia swych pasji, a często podejmowania nowych.

Zaproszenie do udziału

Wrocławskie Centrum Seniora gratuluje seniorkom zapału, talentu, pomysłów, jak i odwagi do ich realizacji i kontynuacji. W ich imieniu zaprasza także wszystkie chętne panie do współpracy i działania na rękodzielniczym polu. Panie z chęcią przyjmą nowe uczestniczki.

Wszystkie warsztaty odbywają się we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, w sali 23. Zapisy przyjmuje: Ewa Landsberg, tel. 604 26 26 35

 

 

Źródło: Joanna Ryłko, Wrocławskie Centrum Seniora

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!