A może… taniec towarzyski?

Moda na taniec nie przemija. Coraz więcej szkół tańca organizuje kursy dedykowane seniorom. Nie czekaj, zapisz się na kurs tańca i sięgnij po swoją dawkę ruchu i radości. Zachęć do wspólnej nauki tańca bliską Ci osobę lub poszukaj partnera już na kursie. To doskonały sposób na nawiązanie nowych znajomości.

Kursy tańca towarzyskiego stają się coraz bardziej popularne wśród seniorów. Nic dziwnego, ruch w rytmach muzyki niesie wiele radości, którą możemy dzielić razem z innymi tancerzami. Na kursy zapisują się na nie zarówno panie, które dopiero na emeryturze mają więcej czasu na realizację swoich pasji, jak i pary, które po latach tańca we własnym stylu postanawiają pójść o krok na przód.

Taniec dla każdego

Taniec pomaga ludziom w każdym wieku. Ruch w rytmie muzyki poprawia samopoczucie, ułatwia odprężenie się, redukuje napięcia mięśniowe i daje poczucie kontroli nad własnym ciałem. Podczas tańca uwalniamy nagromadzone emocje i odzyskujemy wewnętrzną równowagę.

Terapia tańcem znana była już w czasach starożytnych. Taniec wpływa bowiem pozytywnie nie tylko na układ ruchowy, ale także na układ krążenia, oddechowy, pokarmowy i nerwowy. Poprawia krążenie krwi, dotlenia nasze komórki i zwiększa elastyczność stawów oraz wydolność płuc. Kształtuje koordynację ruchową i naszą wyobraźnię.

Taniec na lepszy humor

Taniec działa jak naturalny lek antydepresyjny, uwalnia nas od stresu, który jest przyczyną wielu chorób i jednocześnie pobudza nasze ciało do wydzielania endorfin, nazywanych hormonami szczęścia. Ruch w rytmach muzyki wyzwala w ludziach pozytywną energię, dodaje chęci do życia i poprawia nastrój. Emocje wywoływane poprzez taniec sprawiają, że organizm mobilizuje się do działania i jest w stanie podejmować się coraz trudniejszych układów tanecznych. Udowodniono nawet naukowo, że taniec podnosi jakość życia. Czy to już wystarczająca lista powodów, by zachęcić Cię do tańca?

Taniec na dłuższą młodość

Terapia tańcem jest także dla wielu osób sposobem na przedłużenie młodości. Zajęcia na kursie tańca dla seniorów rozpoczynają się gimnastyką i często zawierają ćwiczenia pomagające zwiększyć seniorom ruchomość ścięgien i stawów, zwłaszcza biodrowych i kolanowych. Zanim rozpoczniesz naukę tańca zostaniesz poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań o stan Twojego zdrowia, co pozwoli lepiej dobrać poziom zajęć do możliwości uczestników kursu.

Poszukaj kursu dla siebie

Wiele szkół tańca organizuje specjalne kursy dla seniorów, często odbywają się one w godzinach porannych lub wczesnym popołudniem, przez co są nieco tańsze. Coraz częściej na naukę tańca zapraszają lokalne domy kultury, kluby seniora oraz uniwersytety trzeciego wieku. Seniorzy mogą wręcz przebierać w ofertach. Może skusi Cię nauka zwykłego tańca towarzyskiego lub bardziej oryginalnego – tanga argentyńskiego lub tańca brzucha?

 

Mamy nadzieję, że po tym artykule nabrałeś apetytu na taniec. Zapytaj bliską osobę, czy zechciałaby zapisać się na kurs razem z Tobą lub wybierz się sam w poszukiwaniu nowych znajomych. Do odważnych świat należy!

 
Więcej z kategorii Hobby
Pisanki, malowanki
Autografomania: senior też może
Joga także dla seniorów
Powiązane artykuły
Gdzie można zagrać w brydża online?
Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!
Tai Chi idealne dla seniorów
Tańce liniowe. Wiek to nie przeszkoda
Jak aktywizować seniorów? 7 rzeczy, o których trzeba pamiętać