Sudan dla aktywnych, czyli sport w cieniu świętej góry Nubijczyków

Spis treści
Sudan to ciekawy kraj dla tych turystów, którzy chcą przeżyć egzotyczną przygodę. To jednocześnie kierunek podróży, który doceniony zostanie przez każdego miłośnika aktywnego wypoczynku. W jaki sposób można spędzić tu wakacje?

Sudan: kraj u progu turystycznej kariery


O ile Kenia, Tanzania czy RPA są już bardzo chętnie odwiedzanymi przez turystów krajami, Sudan w ofertach organizatorów pojawia się jeszcze dość rzadko. Nie wynika to z braku jego atrakcyjności, lecz z małej znajomości tego kraju i nikłej wiedzy na temat jego atrakcji. Wczasy w ofercie Rainbow Tours to jedna z tych propozycji, które mogą zapoczątkować modę na wypoczynek w Sudanie. Czy aktywnym turystom ten kraj może się spodobać?

Tu sprawdzisz własną kondycję


Dość trudne warunki pogodowe, zróżnicowane ukształtowanie terenu oraz walka z pustynnymi piaskami to czynniki, które aktywnym turystom szybko pozwolą ocenić stan własnej kondycji. Choć wielu zwiedzających Sudan gości korzysta z samochodów i usług miejscowych przewodników, można przecież przyłączyć się i do takiej grupy, która czas w Sudanie spędzać będzie aktywniej. Wyprawa na Jebel Barkal, czyli na świętą górę Nubijczyków, może się okazać najlepszym sposobem na sprawdzenie własnej kondycji i odbycie fascynującej wycieczki zarazem. Spacery po Saharze to kolejne wyzwanie, które pozwala walczyć z własnymi słabościami. Można tu przy okazji ujrzeć wiele cennych zabytków, dzięki czemu Sudan staje się krajem atrakcyjnym również dla miłośników niezwykłych budowli.

Piramidy Czarnych Faraonów, czyli atrakcje w rejonie Meroe


Najpiękniejsze piramidy Czarnych Faraonów można podziwiać w pobliżu starożytnego miasta Meroe. Było ono stolicą królestwa Kusz oraz ważnym ośrodkiem kulturalnym, na terenie którego wpływy lokalnej tradycji pięknie połączyły się z kulturą grecką i egipską. Dziś chętnie zaglądają tu ci turyści, którzy chcą podziwiać piramidy Czarnych Faraonów. O tym, jak cennymi zabytkami są owe grobowce, może najlepiej świadczyć fakt, iż wpisano je na listę UNSCO.

Niezwykłe stanowisko archeologiczne


Ruiny świątyni w Mussawarat to kolejna atrakcja, której warto poświecić nieco więcej uwagi. Miejscowość ta sama w sobie stała się sławna jako jedno z najwspanialszych stanowisk archeologicznych w tej części świata. Zachowany tu zespół sakralny przyciąga miłośników unikalnych zabytków z całego świata zarówno swymi rozmiarami, jak i niezwykłą wartością historyczną. Otoczony pustynnymi piaskami, prezentuje się zachwycająco.

Sudan może zaskoczyć swym bogactwem i różnorodnością. Na terenie tego kraju każdy znajdzie dla siebie wiele atrakcji i spędzi czas w taki sposób, który możliwie jak najlepiej odpowiada jego indywidualnym preferencjom. Aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem niezwykłych zabytków to jedna z tych propozycji, z których z pewnością warto skorzystać w czasie wakacyjnych wojaży.
Więcej z kategorii Podróże
20 miejsc przyjaznych seniorom w Poznaniu
Wczasy dla seniora - tanie, w górach, nad morzem
Paszport - gdzie złożyć dokumenty?
Powiązane artykuły
Turnusy świąteczne dla seniorów - wczasy dla emerytów
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Polska w panoramie: Projekt QTVR
Wakacje dla seniora: gdzie szukać odpowiednich ofert?
Wirtualne muzeum: Luwr