Sudan dla aktywnych, czyli sport w cieniu świętej góry Nubijczyków

Spis treści
Sudan to ciekawy kraj dla tych turystów, którzy chcą przeżyć egzotyczną przygodę. To jednocześnie kierunek podróży, który doceniony zostanie przez każdego miłośnika aktywnego wypoczynku. W jaki sposób można spędzić tu wakacje?

Reklama

Sudan: kraj u progu turystycznej kariery


O ile Kenia, Tanzania czy RPA są już bardzo chętnie odwiedzanymi przez turystów krajami, Sudan w ofertach organizatorów pojawia się jeszcze dość rzadko. Nie wynika to z braku jego atrakcyjności, lecz z małej znajomości tego kraju i nikłej wiedzy na temat jego atrakcji. Wczasy w ofercie Rainbow Tours to jedna z tych propozycji, które mogą zapoczątkować modę na wypoczynek w Sudanie. Czy aktywnym turystom ten kraj może się spodobać?
Umów się na bezpłatne badanie słuchu! Kliknij tutaj

Tu sprawdzisz własną kondycję


Dość trudne warunki pogodowe, zróżnicowane ukształtowanie terenu oraz walka z pustynnymi piaskami to czynniki, które aktywnym turystom szybko pozwolą ocenić stan własnej kondycji. Choć wielu zwiedzających Sudan gości korzysta z samochodów i usług miejscowych przewodników, można przecież przyłączyć się i do takiej grupy, która czas w Sudanie spędzać będzie aktywniej. Wyprawa na Jebel Barkal, czyli na świętą górę Nubijczyków, może się okazać najlepszym sposobem na sprawdzenie własnej kondycji i odbycie fascynującej wycieczki zarazem. Spacery po Saharze to kolejne wyzwanie, które pozwala walczyć z własnymi słabościami. Można tu przy okazji ujrzeć wiele cennych zabytków, dzięki czemu Sudan staje się krajem atrakcyjnym również dla miłośników niezwykłych budowli.

Reklama

Piramidy Czarnych Faraonów, czyli atrakcje w rejonie Meroe


Najpiękniejsze piramidy Czarnych Faraonów można podziwiać w pobliżu starożytnego miasta Meroe. Było ono stolicą królestwa Kusz oraz ważnym ośrodkiem kulturalnym, na terenie którego wpływy lokalnej tradycji pięknie połączyły się z kulturą grecką i egipską. Dziś chętnie zaglądają tu ci turyści, którzy chcą podziwiać piramidy Czarnych Faraonów. O tym, jak cennymi zabytkami są owe grobowce, może najlepiej świadczyć fakt, iż wpisano je na listę UNSCO.

Niezwykłe stanowisko archeologiczne


Ruiny świątyni w Mussawarat to kolejna atrakcja, której warto poświecić nieco więcej uwagi. Miejscowość ta sama w sobie stała się sławna jako jedno z najwspanialszych stanowisk archeologicznych w tej części świata. Zachowany tu zespół sakralny przyciąga miłośników unikalnych zabytków z całego świata zarówno swymi rozmiarami, jak i niezwykłą wartością historyczną. Otoczony pustynnymi piaskami, prezentuje się zachwycająco.

Sudan może zaskoczyć swym bogactwem i różnorodnością. Na terenie tego kraju każdy znajdzie dla siebie wiele atrakcji i spędzi czas w taki sposób, który możliwie jak najlepiej odpowiada jego indywidualnym preferencjom. Aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem niezwykłych zabytków to jedna z tych propozycji, z których z pewnością warto skorzystać w czasie wakacyjnych wojaży.
Więcej z kategorii Pasje
Przeczytaj artykuł
Czy polisa na narty jest ważna podczas jazdy bez kasku?
Przeczytaj artykuł
Największe polskie kurorty z dawnych lat
Przeczytaj artykuł
Wczasy dla seniora - tanie, w górach, nad morzem
Powiązane artykuły
Przelot samolotem - podróż w podeszłym wieku
84-letnia Polka podbija świat autostopem!
Zalipie – najpiękniejsza polska wieś
Pomysł na weekend: Pieniny

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online