Praca dodaje skrzydeł?

Drodzy Państwo, mamy dziś dla Was zwykłą, a jednocześnie niezwykłą historię Feliminy, dla której praca jest prawdziwą pasją i źródłem drobnych, codziennych przyjemności. Bohaterka naszej piątkowej opowieści ma… sto lat i energii tyle, że mogłaby nią obdarzyć co najmniej kila osób! Jak ona to robi?Nie wierzę w emeryturę” – mówi Felimina. – „Mam sto lat i co miałabym robić przez ten cały czas? Chyba odeszłabym od zmysłów! Kocham ludzi i lubię z nimi przebywać. To właśnie dlatego pracuję.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że bohaterka naszej dzisiejszej opowieści obchodziła niedawno setne urodziny. Felimina pracuje w pralni samoobsługowej przez 6 dni w tygodniu. Ma dużo okazji do rozmów z klientami, w pracy poznała także kilku dobrych znajomych.

Myślę, że otaczanie się ludźmi sprawia, że umysł lepiej pracuje. W niedzielę staram się jak najmniej czasu spędzać przed telewizorem. Wychodzę na spacer z psem i przeglądam gazety. Uważam, że wielu młodych ludzi zapomina o tym, ze niektórzy seniorzy mogą chcieć pracować. Tak, jak ja. Chcę pracować i być aktywna tak długo, jak to możliwe. Dzięki temu czuję się lepiej - bardziej niezależna i mam poczucie, że mam większy wpływ na swoje życie.

Wierzymy, że każdy pomysł na życie może być inspirujący, niezależnie od tego, czy jest to praca w pralni samoobsługowej, praca umysłowa czy na przykład wolontariat dla seniorów. Chodzi o to, żeby znaleźć coś dla siebie, coś co spełni nasze najważniejsze potrzeby i da poczucie spełnienia.

Czytaj też: Ile może dorobić emeryt? Praca dodatkowa na emeryturze
Więcej z kategorii Porady prawne
Przeczytaj artykuł
Jak napisać CV i list motywacyjny? Wzór i przykłady
Kobieta na rozmowie kwalifikacyjnej
Przeczytaj artykuł
Zwolnienia elektroniczne - czym jest e zwolnienie?
Senior na zwolnieniu lekarskim
Przeczytaj artykuł
Wysokość zasiłku chorobowego - kalkulator 2020. Kwota
Starszy mężczyzna zażywa leki
Powiązane artykuły
Mężczyzna z lupą w dłoni przy stosie monet
Płaca minimalna 2020 netto i brutto. Stawka godzinowa
Grupa ludzi w koszulach i marynarkach
Przywileje dla pracujących seniorów? Trwają negocjacje
Starsza kobieta w okularach siedząca przy biurku
Emeryci ratują polską służbę zdrowia i edukację
Badania okresowe kierowców - kiedy zrobić i kto za nie płaci?