Praca dodaje skrzydeł?

rodzy Państwo, mamy dziś dla Was zwykłą, a jednocześnie niezwykłą historię Feliminy, dla której praca jest prawdziwą pasją i źródłem drobnych, codziennych przyjemności. Bohaterka naszej piątkowej opowieści ma… sto lat i energii tyle, że mogłaby nią obdarzyć co najmniej kila osób! Jak ona to robi?Nie wierzę w emeryturę” – mówi Felimina. – „Mam sto lat i co miałabym robić przez ten cały czas? Chyba odeszłabym od zmysłów! Kocham ludzi i lubię z nimi przebywać. To właśnie dlatego pracuję.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że bohaterka naszej dzisiejszej opowieści obchodziła niedawno setne urodziny. Felimina pracuje w pralni samoobsługowej przez 6 dni w tygodniu. Ma dużo okazji do rozmów z klientami, w pracy poznała także kilku dobrych znajomych.

Myślę, że otaczanie się ludźmi sprawia, że umysł lepiej pracuje. W niedzielę staram się jak najmniej czasu spędzać przed telewizorem. Wychodzę na spacer z psem i przeglądam gazety. Uważam, że wielu młodych ludzi zapomina o tym, ze niektórzy seniorzy mogą chcieć pracować. Tak, jak ja. Chcę pracować i być aktywna tak długo, jak to możliwe. Dzięki temu czuję się lepiej - bardziej niezależna i mam poczucie, że mam większy wpływ na swoje życie.

Wierzymy, że każdy pomysł na życie może być inspirujący, niezależnie od tego, czy jest to praca w pralni samoobsługowej, praca umysłowa czy na przykład wolontariat dla seniorów. Chodzi o to, żeby znaleźć coś dla siebie, coś co spełni nasze najważniejsze potrzeby i da poczucie spełnienia.

Czytaj też: Ile może dorobić emeryt? Praca dodatkowa na emeryturze

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

17613
Pytanie: W jaki sposób pozyskujesz środki chłonne na nietrzymanie moczu?

  Kupuję pełnopłatne produkty

  Korzystam z refundacji środków chłonnych

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!