PORTAL DLA SENIORÓW
 

Ogólnopolska Karta Seniora - wniosek i dostępne zniżki

Spis treści

Ogólnopolska Karta Seniora to kolejna inicjatywa wychodząca naprzeciw potrzebom konsumentów po 60 roku życia. Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do zniżek i innych promocji w przeszło 1000 miejsc, w których jest ona honorowana. Ogólnopolska Karta Seniora jest przedsięwzięciem realizowanym przez jedno z krakowskich stowarzyszeń, ale zasięgiem obejmuje różne miasta w całej Polsce. Zobacz, na czym polega Ogólnopolska Karta Seniora, skąd pobrać i jak wypełnić formularz zgłoszeniowy, dokąd go wysłać i jak otrzymać kartę.


Ogólnopolska Karta Seniora


Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek i innych promocji oferowanych przez partnerów programu. Wbrew nieco mylącej nazwie Ogólnopolska Karta Seniora nie jest inicjatywą rządową, nie jest to również wynik współpracy samorządów z całej Polski.

W odróżnieniu od kart seniora, które wydają poszczególne samorządy, Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest przez organizację pozarządową – krakowskie stowarzyszenie MANKO.

Czytaj też: Karta seniora – do czego uprawnia? Gdzie wyrobić?

Ogólnopolska Karta Seniora – ile to kosztuje?


Ile kosztuje Ogólnopolska Karta Seniora? Nic nie kosztuje. Jedyny koszt jaki należy ponieść związany jest z wysłaniem pocztą formularza zgłoszeniowego. Może to zrobić każda osoba, która ukończyła 60 lat i chce skorzystać z dostępnych dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora promocji. Ewentualnie – jeśli ktoś chce, może dobrowolnie wesprzeć będące organizatorem Ogólnopolskiej Karty Seniora stowarzyszenie dowolnym datkiem pieniężnym.

Ogólnopolska Karta Seniora formularz zgłoszeniowy


Co zrobić, aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora? W pierwszej kolejności należy wejść na stronę internetową Głos Seniora. Stąd pobieramy i drukujemy formularz zgłoszeniowy dla uczestników programu Ogólnopolska Karta Seniora Formularz Zgłoszeniowy zawiera krótką sentencję:
„Proszę o przyjęcie mnie w poczet uczestników programu Ogólnopolska Karta Seniora. Oświadczam, że znane mi są postanowienia Regulaminu. Jednocześnie zobowiązuję się do jego przestrzegania”.

W dalszej części znajduje się zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez stowarzyszenie Manko dla celów statutowych, z zaznaczeniem, że ma się prawo do poprawiania owych danych oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Podpisując się na formularzu, wyraża się też zgodę na otrzymywanie drogą e-mailową oraz pocztową informacji na temat dostępnych promocji i rabatów dla seniorów.

Zobacz: Świadczenie przedemerytalne (zasiłek) – dla kogo? Ile wynosi?

Ogólnopolska Karta Seniora – wniosek


Ubiegający się o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora, wniosek wysyłają na adres stowarzyszenia MANKO: al. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. Do listu z formularzem zgłoszeniowym należy dołączyć kopertę z adresem zwrotnym oraz znaczek. Dzięki temu otrzymamy Ogólnopolską Kartę Seniora na adres domowy.

Ewentualnie kartę można odebrać w siedzibie stowarzyszenia w Krakowie lub w różnych punktach w każdym z miast partnerskich.

Ogólnopolska Karta Seniora – miasta partnerskie


Stowarzyszenie MANKO pochwaliło się pod koniec listopada 2017 roku, że lista miast partnerskich Ogólnopolskiej Karty Seniora liczy już 61 pozycji. Zlokalizowane są w różnych województwach, w różnych zakątkach kraju. Z tych, które dołączyły ostatnio, można wymienić Sandomierz, Piaseczno, czy Bolesław. Wcześniej zrobiły to między innymi:

  • Andrychów,

  • Ciechanów,

  • Cieszyn,

  • Dąbrowa Górnicza i wiele innych.


Sprawdź: Przejście na emeryturę – warunki. Kiedy najkorzystniej?

Ogólnopolska Karta Seniora – zniżki


Lista firm i instytucji, które honorują Ogólnopolską Kartę Seniora i udzielają w związku z tym promocji i rabatów, cały czas się zmienia. Jak podaje na Facebooku stowarzyszenie MANKO, obecnie Ogólnopolską Kartę Seniora honoruje już ponad 1000 miejsce. Siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie ich wymienić, natomiast cała lista dostępna jest w Internecie. Chcąc skorzystać ze zniżki, możemy na stronie zawęzić wyszukiwanie do obszaru interesującego nas województwa, a także wybrać jedną z kategorii, takich jak:

Ogólnopolska Karta Seniora a karty miejskie


Ogólnopolska Karta Seniora nie ma nic wspólnego z miejskimi kartami seniora, które wydaje już kilkadziesiąt miast w Polsce, wśród których wymienić można między innymi Łódź. Są to inicjatywy zorganizowane niezależnie przez poszczególne samorządy.

Przeczytaj: System emerytalny w Polsce – filary, charakterystyka

Oceń artykuł

(liczba ocen 2)

Pytanie: Jak często chodzisz do ginekologa?

  Nie byłam nigdy

  Raz na kilka lat

  Co roku

  Co pół roku

  Gdy mam jakąś dolegliwość

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA