Ogólnopolska Karta Seniora - wniosek i dostępne zniżki

Ogólnopolska Karta Seniora to kolejna inicjatywa wychodząca naprzeciw potrzebom konsumentów po 60 roku życia. Ogólnopolska Karta Seniora 2020 uprawnia do zniżek i innych promocji w przeszło 1000 miejsc, w których jest ona honorowana. Ogólnopolska Karta Seniora jest przedsięwzięciem realizowanym przez jedno z krakowskich stowarzyszeń, ale zasięgiem obejmuje różne miasta w całej Polsce. Zobacz, na czym polega Ogólnopolska Karta Seniora, skąd pobrać i jak wypełnić formularz zgłoszeniowy, dokąd go wysłać i jak otrzymać kartę.

Spis treści

Ogólnopolska Karta Seniora 2020

Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek i innych promocji oferowanych przez partnerów programu. Wbrew nieco mylącej nazwie Ogólnopolska Karta Seniora nie jest inicjatywą rządową, nie jest to również wynik współpracy samorządów z całej Polski. W odróżnieniu od kart seniora, które wydają poszczególne samorządy, Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest przez organizację pozarządową – krakowskie stowarzyszenie MANKO.

Ogólnopolska Karta Seniora – ile to kosztuje?

Ile kosztuje Ogólnopolska Karta Seniora? Nic nie kosztuje. Jedyny koszt jaki należy ponieść związany jest z wysłaniem pocztą formularza zgłoszeniowego. Może to zrobić każda osoba, która ukończyła 60 lat i chce skorzystać z dostępnych dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora promocji. Ewentualnie – jeśli ktoś chce, może dobrowolnie wesprzeć będące organizatorem Ogólnopolskiej Karty Seniora stowarzyszenie dowolnym datkiem pieniężnym.

Reklama

Ogólnopolska Karta Seniora formularz zgłoszeniowy

Co zrobić, aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora? W pierwszej kolejności należy wejść na stronę internetową Głos Seniora. Stąd pobieramy i drukujemy formularz zgłoszeniowy dla uczestników programu Ogólnopolska Karta Seniora Formularz Zgłoszeniowy zawiera krótką sentencję:

„Proszę o przyjęcie mnie w poczet uczestników programu Ogólnopolska Karta Seniora. Oświadczam, że znane mi są postanowienia Regulaminu. Jednocześnie zobowiązuję się do jego przestrzegania”.

W dalszej części znajduje się zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez stowarzyszenie Manko dla celów statutowych, z zaznaczeniem, że ma się prawo do poprawiania owych danych oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Podpisując się na formularzu, wyraża się też zgodę na otrzymywanie drogą e-mailową oraz pocztową informacji na temat dostępnych promocji i rabatów dla seniorów.

Ogólnopolska Karta Seniora – wniosek

Ubiegający się o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora, wniosek wysyłają na adres stowarzyszenia MANKO: al. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. Do listu z formularzem zgłoszeniowym należy dołączyć kopertę z adresem zwrotnym oraz znaczek. Dzięki temu otrzymamy Ogólnopolską Kartę Seniora na adres domowy.

Ewentualnie kartę można odebrać w siedzibie stowarzyszenia w Krakowie lub w różnych punktach w każdym z miast partnerskich.

Ogólnopolska Karta Seniora – miasta partnerskie

Stowarzyszenie MANKO pochwaliło się pod koniec listopada 2017 roku, że lista miast partnerskich Ogólnopolskiej Karty Seniora liczy już 61 pozycji. Zlokalizowane są w różnych województwach, w różnych zakątkach kraju. Z tych, które dołączyły ostatnio, można wymienić Sandomierz, Piaseczno, czy Bolesław. Wcześniej zrobiły to między innymi:

  • Andrychów,
  • Ciechanów,
  • Cieszyn,
  • Dąbrowa Górnicza i wiele innych.

Ogólnopolska Karta Seniora – zniżki

Lista firm i instytucji, które honorują Ogólnopolską Kartę Seniora i udzielają w związku z tym promocji i rabatów, cały czas się zmienia. Jak podaje na Facebooku stowarzyszenie MANKO, obecnie Ogólnopolską Kartę Seniora honoruje już ponad 1000 miejsce. Siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie ich wymienić, natomiast cała lista dostępna jest w Internecie. Chcąc skorzystać ze zniżki, możemy na stronie zawęzić wyszukiwanie do obszaru interesującego nas województwa, a także wybrać jedną z kategorii, takich jak:

Ogólnopolska Karta Seniora a karty miejskie

Ogólnopolska Karta Seniora nie ma nic wspólnego z miejskimi kartami seniora, które wydaje już kilkadziesiąt miast w Polsce, wśród których wymienić można między innymi Łódź. Są to inicjatywy zorganizowane niezależnie przez poszczególne samorządy.

Przeczytaj też:

Oceń artykuł

(liczba ocen 10)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!