Magia dodatków. Jakie najlepiej pasują do dojrzałej kobiety?

"Nie wiem, czy macie tego świadomość, że dodatki - takie jak biżuteria, obuwie, torebki, szale, kapelusze czy rękawiczki - to tak naprawdę najważniejsze elementy naszego stroju." Pisze Krystyna Bałakier.
Spis treści

Patrząc na nasze polskie ulice, widzę, że nie nauczyliśmy się jeszcze korzystać z ich bogactwa. Najczęściej nosimy wszelkiego rodzaju szaliczki i chusty, czasem bransoletki. A torby i buty dobieramy przypadkowo.

Jakie dodatki wybierają dojrzałe kobiety?

Jeśli chodzi o dojrzałe kobiety, to najczęściej wybierają one mało widoczną, bardzo drobną biżuterię złotą lub srebrną, która dużej sylwetce nie nadaje bynajmniej lekkości. Wprost przeciwnie - robi ją jeszcze bardziej rzucająca się w oczy. Często też widzę na dojrzałych już dłoniach dużą ilość pierścionków, które zwracają niepotrzebnie uwagę na niemłode już palce. A szkoda, bo dodatki „robią kreację”.

Jak dobrać ubrania i dodatki?

Wystarczy przecież włożyć zupełnie prostą (jeśli chodzi o fason) sukienkę i w zależności od okazji, na którą się wybieramy, taką kreację w odpowiedni sposób wykończyć dodatkami.
Czasem ta sama sukienka, w zależności od tego co do niej dopasujemy, wygląda zupełnie inaczej.
W ten sam sposób możemy również eksperymentować z ubraniami z naszej szafy, dając im drugi żywot. Nawet jeśli jakieś ubranie jest już niemodne, dodając do niego w umiejętny sposób modne dodatki, możemy je odnowić.

Co jest teraz popularne?

Obecnie mamy w sklepach bardzo wiele sztucznej biżuterii, która jest bardzo modna i oryginalna. Naszyjniki, kolczyki czy bransoletki z powodzeniem mogą zastąpić te z naturalnych metali i nadać naszej stylizacji zupełnie nowy wygląd.
Teraz na topie jest biżuteryjny misz-masz, co oznacza, że łączymy ze sobą różne wzory i kolory, a także style. Proponuję pobawić się modą, bez względu na wiek. To świetna i bardzo odmładzająca zabawa.
Neutralne w fasonie i kolorze (ale nie nudne) buty możemy komponować ze wszystkimi rodzajami ubrań, natomiast te np. w modne grochy czy kolorowe paski zakładamy tylko do gładkich ubrań.
Apaszek, które znowu są modne, nie musimy dodawać tylko do klasycznych, gładkich strojów. Możemy je z powodzeniem włożyć do zwykłej bluzki, prochowca czy skórzanej ramoneski, a także zawiązać na kapeluszu.
Przełamujmy także elegancki styl elementami sportowymi, zakładając np. do wizytowej sukienki małą torebkę listonoszkę na łańcuchowym paseczku.
Okulary przeciwsłoneczne to teraz jeden z najmodniejszych gadżetów. Dbajmy o to, aby były z filtrem, bo wtedy dobrze chronią oczy. Mogą mieć bardzo różne kształty i kolory. Najważniejsze jest jednak to, aby odpowiednio pasowały do owalu twarzy.

Nie bój się eksperymentować!

Nie ma również ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o takie eksperymentowanie, bo jeśli pozostałe elementy stroju, będą dobrze dobrane do figury, możemy sobie pozwolić na szaleństwo z dodatkami.
Życzę dobrej zabawy z tymi bardzo ważnymi akcesoriami mody!

Blog Pani Krystyny Bałakier

 

Czytaj także:

Moda dla 60-latki - fryzury dla pań po 60, sukienki, stylizacje

Modne okulary - modne okulary damskie. Modne oprawki

Jak dobrać okulary i oprawki – do kształtu twarzy i wady wzroku

63-letnia blogerka, która podbiła świat mody [ZDJĘCIA]

 

Więcej z kategorii Moda
Jak dobrać buty? Uniknij częstych błędów
Magia dodatków. Jakie najlepiej pasują do dojrzałej kobiety?
Modne okulary - modne okulary damskie. Modne oprawki
Powiązane artykuły
Moda dla 60-latki - fryzury dla pań po 60, sukienki, stylizacje
Jak dobrać okulary do twarzy? Kształt okularów a twarzy
Jak ubrać się na sylwestra?
Jesienno-zimowa moda dla seniorki. Nowości i inspiracje
Przewodnik po letnim obuwiu
Od plaży do miasta: Przewodnik po letnim obuwiu