Dojrzała elegancja według Krystyny Bałakier [WYWIAD]

Kobieta w każdym wieku może wyglądać atrakcyjnie, zjawiskowo i olśniewająco. Najważniejsze, by o siebie dbać, a dojrzałość może stać się ogromnym atutem. Krystyna Bałakier, wrocławska stylistka i blogerka stworzyła książkę dla swoich rówieśniczek. Poradnik "Dojrzała elegancja" powstał po to, by udowodnić kobietom, że nigdy nie jest za późno na wizerunkową rewolucję.
Spis treści

 

Krystyna Bałakier


Pani Krystyna jest osobą niesamowicie aktywną, podróżuje, prowadzi warsztaty dla dojrzałych kobiet, sama także występuje na wybiegu jako modelka! Swoją prawdziwą pasję znalazła niedawno w wieku dojrzałym i 8 lat temu postanowiła założyć firmę stylizacyjną. W swojej książce zawarła najważniejsze zasady stylu dla pań po 50+, z dużą dawką motywacji. Dodatkowo znalazła wspaniałe modelki, których metamorfozę udokumentowała w książce. Ta książka pomaga odkryć siebie — elegancką i piękną — na nowo!


Krystyna Bałakier

 

 

Czytaj też: Krystyna Bałakier o sobie. Życie pełne wyzwań i marzeń

 

 

 

Rozmowa z Krystyną Bałakier


W książce radzi Pani, jak znaleźć swój styl. A jak w kilku słowach określiłaby Pani swój sposób ubierania i stylizacje?

Na blogu głównie eksperymentuję i nie mam wyraźnie określonego stylu. Mój sposób ubierania się na co dzień, to tzw. sportowa elegancja.

Często dojrzałe kobiety popełniają wiele modowych grzeszków. A Pani zdarzają się jakieś wpadki?

Oczywiście, że się zdarzają, ponieważ uważam, że człowiek uczy się całe życie i ma prawo do popełniania błędów.

Zdarza się Pani czerpać inspiracje od swoich czytelniczek? Czego się Pani od nich uczy?

Zawsze uważnie czytam komentarze moich czytelniczek i czasem także potrafią mnie  zainspirować. Uczę się od nich przede wszystkim pokory i tego, że nie zawsze mam rację.

Czy są jakieś proste, uniwersalne triki w stylizacji, które potrafią odmłodzić?

Przede wszystkim odpowiednie dobranie ubrań do sylwetki.  Unikanie szaro-burych kolorów oraz umiejętne korzystanie z bogactwa dodatków.

Czy wszystkie mankamenty figury da się zatuszować ubraniem?

Moim zdaniem wszystkie.

A czy to prawda, że mając nadwagę nie warto stawiać na luźne i obszerne ubrania, tylko właściwie dobrać bardziej przylegający strój?

Tak, to prawda, bo zbyt obszernymi ubraniami optycznie powiększamy naszą i tak już sporą figurę.

Jaki najczęściej typ sylwetki mają Polki czy można w ogóle generalizować w tej kwestii?

Moim zdaniem Polki posiadają najczęściej figurę „jabłka” i w tej kwestii można generalizować, jeśli chodzi o kobiety 50+.

Pamięta Pani jakąś największą metamorfozę swojej czytelniczki? Co wystarczyło zmienić, by kobieta nabrała pewności siebie?

Kobieta, która miała w szafie wyłącznie czarne ubrania, zaczęła ubierać  się bardzo kolorowo. Zmiana była spektakularna i wpłynęła również bardzo pozytywnie na jej psychikę.

A co Pani zdaniem prócz ubrania potrafi także odmienić kobietę i wpłynąć na jej pewność siebie?

Odpowiednio dobrana fryzura i makijaż.

Od czego powinna zacząć kobieta chcąca przejść spektakularną metamorfozę?

Powinna zastanowić się czy tego rzeczywiście chce i w jakim celu to robi. Pochopna decyzja bowiem spowoduje, że ta zmiana nie będzie trwała.Krystyna Bałakier

Fot. Luiza Różycka

Czytaj też: