Leszno: Przykład dobrych zmian dla seniorów

Jeszcze na początku 2014 w Lesznie nie było żadnego klubu dla seniorów. Tymczasem od miesiąca są już dwa! Wszystko dzięki inicjatywie Leszczyńskiej Rady Seniorów. A to nie wszystkie zmiany w tym mieście w ostatnim czasie.

Zmiany w kolejnych polskich miastach i miasteczkach przebiegają bardzo szybko. Nieustannie powstają rady seniorów, kluby seniora, miejsca przyjazne osobom starszym, a także specjalne propozycje w placówkach istniejących.

Świetnym tego przykładem jest Leszno. Na początku 2013 roku powstała tam Rada Seniorów. To od niej wyszedł pomysł stworzenia klubów. Rozpoczął się kolejny rok - i oto są! Jagiellonka i Wrzosowy Zakątek.

Najpierw - w lutym - działalność rozpoczęła Jagiellonka. Ten klub samorząd prowadzi samodzielnie. Można spędzić tu miło czas na rozmowach, pograć w gry planszowe, nauczyć języków obcych czy skorzystać z komputera. Organizowane są też okolicznościowe spotkania np. dotyczące zdrowia.

Miesiąc temu w dawnym sklepie Modena przy ul. Leszczyńskich 20 otwarto Klub Seniora Wrzosowy Zakątek. Ze wsparciem miasta prowadzi go Stowarzyszenie "Wygraj Siebie", które specjalizuje się w pomaganiu seniorom i osobom chorym. Oferta klubu jest stopniowo budowana. Organizowane są zwykłe spotkania i specjalistyczne warsztaty. W stałym programie mają się znaleźć warsztaty z rękodzieła, treningi pamięci, zajęcia tai chi czy warsztaty komputerowe.Już wkrótce w Lesznie ma powstać trzeci klub - przy ulicy Sienkiewicza.

Warto też wiedzieć, że Leszno promuje się wśród seniorów jako miejsce warte odwiedzenia podczas turystycznych wypadów. Oto jego spot reklamowy:

Czytaj także:

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!