Leszno: Przykład dobrych zmian dla seniorów

Jeszcze na początku 2014 w Lesznie nie było żadnego klubu dla seniorów. Tymczasem od miesiąca są już dwa! Wszystko dzięki inicjatywie Leszczyńskiej Rady Seniorów. A to nie wszystkie zmiany w tym mieście w ostatnim czasie.

Zmiany w kolejnych polskich miastach i miasteczkach przebiegają bardzo szybko. Nieustannie powstają rady seniorów, kluby seniora, miejsca przyjazne osobom starszym, a także specjalne propozycje w placówkach istniejących.

Świetnym tego przykładem jest Leszno. Na początku 2013 roku powstała tam Rada Seniorów. To od niej wyszedł pomysł stworzenia klubów. Rozpoczął się kolejny rok - i oto są! Jagiellonka i Wrzosowy Zakątek.

Najpierw - w lutym - działalność rozpoczęła Jagiellonka. Ten klub samorząd prowadzi samodzielnie. Można spędzić tu miło czas na rozmowach, pograć w gry planszowe, nauczyć języków obcych czy skorzystać z komputera. Organizowane są też okolicznościowe spotkania np. dotyczące zdrowia.

Miesiąc temu w dawnym sklepie Modena przy ul. Leszczyńskich 20 otwarto Klub Seniora Wrzosowy Zakątek. Ze wsparciem miasta prowadzi go Stowarzyszenie "Wygraj Siebie", które specjalizuje się w pomaganiu seniorom i osobom chorym. Oferta klubu jest stopniowo budowana. Organizowane są zwykłe spotkania i specjalistyczne warsztaty. W stałym programie mają się znaleźć warsztaty z rękodzieła, treningi pamięci, zajęcia tai chi czy warsztaty komputerowe.Już wkrótce w Lesznie ma powstać trzeci klub - przy ulicy Sienkiewicza.

Warto też wiedzieć, że Leszno promuje się wśród seniorów jako miejsce warte odwiedzenia podczas turystycznych wypadów. Oto jego spot reklamowy:

Czytaj także:

Więcej z kategorii Wydarzenia
Targi Seniora w Krakowie
Zadbaj o zdrowy wzrok – spotkanie dla seniorów
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę
Powiązane artykuły
Aktywny senior. Co robić w Białymstoku?
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Koncert dla seniorów: Zespół Pieśni i Tańca Dobroń
Konkurs fotograficzny „Odwiedź uzdrowisko i uwiecznij jego piękno”