Nie wydawaj fortuny na kursy językowe! Ucz się przez Internet

Parlez vous francais? Do you speak English? Jeśli nie, z dostępem do Internetu możesz to łatwo zmienić. Znajomość języków obcych już nawet na podstawowym poziomie będzie dla ciebie niezwykle przydatna. I to nie tylko podczas wakacji w Rzymie czy Pradze. Również nasz kraj odwiedza mnóstwo cudzoziemców, rozmowa z którymi z pewnością poszerzy twoje horyzonty.
Spis treści

Reklama

Czeski, chorwacki, a może fiński?

Jak się zabrać do nauki? Przede wszystkim zdecyduj, którego języka chcesz się uczyć. Nie musimy ograniczać się do języka angielskiego (choć w tym przypadku materiałów edukacyjnych jest zdecydowanie najwięcej), w Internecie aż roi się od edukacyjnych serwisów poświęconych choćby włoskiemu czy hiszpańskiemu.

Umów się na bezpłatne badanie słuchu! Kliknij tutaj

Zaczynasz od zera?

Ważne też będzie, czy z wybranym językiem miałeś wcześniej już styczność. Jeśli znasz trochę zwrotów i potrafisz z grubsza zrozumieć tekst pisany, będziesz mógł wykorzystać również zagraniczne serwisy i strony internetowe. Są one na pewno o wiele cenniejsze od tych tworzonych po polsku, bo wszystko, z czym się tam zetkniesz, pisane będzie w języku obcym. Zmusi cię to do większego wysiłku, ale i przyspieszy efekty.

Reklama

Siła słownika

Zatem do dzieła! Podstawę do nauki stanowią wszelkie słowniki. Oferta jest bogata, wybieraj te z opcją wymowy słówek i odmianą gramatyczną, np. diki.pl. Unikaj natomiast translatorów - tłumaczą one teksty w sposób automatyczny i zwykle bardzo niepoprawny.

Nauka mimochodem

Gramatyce dedykowanych jest wiele stron internetowych. Pisane są przystępnym językiem, nie stronią od humoru - np. www.ang.pl. Warto wypróbować narzędzia takie jak “słówko dnia” - na twoją skrzynkę mailową wysyłane jest codziennie inne słowo bądź idiom wraz z tłumaczeniem i przykładowym zastosowaniem. W ten sposób każdego dnia nauczysz się czegoś nowego właściwie przy okazji - sprawdzając swoją korespondecję.

Reklama

Ucz się i poznawaj ludzi

To, dzięki czemu nauka przez Internet ma zdecydowaną przewagę nad uczeniem się z podręczników, to właściwie nieograniczona możliwość szlifowania umiejętności mówienia w obcym języku. Partnera do rozmowy najłatwiej znaleźć na forach, gdzie ogłaszają się całe społeczności osób chętnych do nauki.

Popularną (i skuteczną!) metodą oswajania się z mówieniem jest rozmowa w systemie “język za język”. Ty uczysz obcokrajowca, tzw. native speakera, języka polskiego, a on w zamian uczy cię swojego języka. To opcja dla ciebie, jeśli dany język poznałeś trochę już wcześniej.
 
Czytaj kolejny artykuł na temat nauki przez Internet: Nauka języków obcych. Darmowe kursy online i przydatne materiały

 

Więcej z kategorii Pasje
Przeczytaj artykuł
Dlaczego „nowe technologie” to korzyści?
Przeczytaj artykuł
Umiejętności, które rozwiniesz dzięki Internetowi
Przeczytaj artykuł
Nauka języków obcych. Darmowe kursy online i przydatne materiały
Powiązane artykuły
Internet przyśpiesza! Jak zmieniała się prędkość internetu w Polsce?
Jak płacić rachunki przez Internet? Karta, czy przelew?
Seniorzy w Internecie
Nowe technologie dają seniorom… szczęście!

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online