Jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową w telefonie?

Poczta głosowa jest często bardzo użytecznym narzędziem. Jeśli jednak zawsze mamy swój telefon pod ręką, może okazać się uciążliwa. Sprawdź, jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową w telefonie, w zależności od swoich potrzeb i sieci w której masz telefon.
Spis treści

Poczta głosowa

W Polsce do najpopularniejszych sieci należą:

  • Plus,
  • Play,
  • T-mobile,
  • Orange.

Każda z nich oferuje możliwość włączenia usługi poczty głosowej. Zwykle jest to funkcja bezpłatna. Jednak nie wszyscy posiadający telefon chcą mieć taką możliwość. Odsłuchiwanie wiadomości na poczcie głosowej może być dla niektórych uciążliwe. Z kolei ci, którzy dzwonią, często nie wiedzą, jak zachować się, gdy w słuchawce pojawia się głos poczty głosowej, po którym mają nagrać swoją wiadomość. Są również tacy, którzy nie wyobrażają sobie posiadania telefonu bez poczty głosowej. Nagrywane wiadomości mogą być pomocne w przypadku ludzi, którzy nie przepadają za pisaniem SMS-ów, nagranie swojego głosu na pocztę głosową zajmuje tylko chwilę podobnie jest w przypadku odsłuchiwania wiadomości, które zostawiają na niej dzwoniący. Jeśli pojawią się problemy w czasie włączania lub wyłączania poczty głosowej, warto poszukać wskazówek w internecie.

Jak włączyć pocztę głosową?

Proces włączania lub wyłączania poczty głosowej jest zazwyczaj zależny od operatora sieci. Może różnić się np. wymaganym kodem. Dlatego przygotowaliśmy krótką instrukcję z podziałem na konkretnych operatorów sieci. Jak wyłączyć pocztę głosową Plus? Jak przebiega wyłącznie poczty głosowej T-mobile? A jak włączyć pocztę w telefonie w sieci Orange?

Poczta głosowa plus

Usługa poczty głosowej w tej sieci przy nowych numerach włącza się automatycznie po 48 godzinach. Jeśli jednak z jakiegoś powodu usługa ta nie zostanie uaktywniona, możesz dokonać tego wprowadzając odpowiedni kod. Na klawiaturze numerycznej swojego telefonu wciśnij *122*11# i naciśnij ikonkę z zieloną słuchawką. Natomiast status poczty sprawdzisz wybierając numer *122# i zatwierdzając go zieloną słuchawką.

Włączenie poczty głosowej Plus: *122*11# 

Wiadomości na poczcie głosowej Plus: *122#

Poczta głosowa Play

Sieć Play oferuje dwa rodzaje poczty głosowej:

  • Poczta Głosowa Standard, by włączyć usługę należy wprowadzić kod: 111*56*1#.
  • Poczta Głosowa PRO, do uruchomienia należy wprowadzić kod 111*5*1#, daje możliwość odsłuchania wiadomości poczty głosowej w aplikacji mobilnej.

Poczta Głosowa Standard jest bezpłatna. Poczta Głosowa PRO wymaga miesięcznych opłat w wysokości 2 zł z VAT.

Włączenie poczty głosowej Play: 111*56*1# lub kod 111*5*1#

Poczta głosowa T-mobile

Podobnie jak w sieci Plus, poczta głosowa jest uruchamiana w telefonie sieci T-mobile automatycznie. W sieci T-mobile poczta w wersji standardowej, a więc bezpłatnej, jest aktywna od początku użytkowania numeru, a więc uruchomienia karty SIM. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna w całym okresie trwania umowy. Jeśli chcemy korzystać z wersji rozszerzonej należy uruchomić ją za dodatkową opłatą. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie operatora.

Czytaj też: Na co zwracać uwagę, wybierając telefon dla seniora?

Poczta głosowa Orange

W sieci Orange możesz włączyć swoją pocztę głosową wysyłając SMS o treści START pod numer 501. Dzwoniąc pod numer *501 możemy ustawić język swojej poczty oraz powitanie, które usłyszą osoby dzwoniące. Po uruchomieniu usługi na telefon przyjdzie SMS z kodem dostępu do poczty – który będzie niezbędny do odsłuchania wiadomości z innego numeru telefonu lub za granicą.

Włączenie poczty głosowej Orange: SMS o treści START pod numer 501.

Jak wyłączyć pocztę głosową Plus?

Pocztę głosową możesz wyłączyć poprzez wprowadzenie w telefonie kodu *122*00# i zatwierdzenie zmiany przyciskiem Zadzwoń. Poczta powinna zostać wyłączona w przeciągu 24 godzin. Operacja ta jest całkowicie bezpłatna.

Wyłączenie poczty głosowej Plus: *122*00#

Jak wyłączyć pocztę głosową Play?

Poczta głosowa Play: gdy posiada się pocztę głosową PRO można ją wyłączyć w każdej chwili przy pomocy kodu: 111*5*2#. Prócz podania odpowiedniego kodu pocztę można wyłączyć smsem, przez telefoniczny kontakt z biurem obsługi lub podczas wizyty w salonie obsługi.

Wyłączenie poczty głosowej Play: 111*5*2#

Jak wyłączyć pocztę głosową w t mobile?

Jeśli nie korzystasz z usługi poczty głosowej przez okres dłuższy niż 3 miesiące, wyłączenie poczty głosowej T-mobile odbędzie się automatycznie, usługa ta po wspomnianym czasie przestanie być dostępna. Operator poinformuje Cię o tym wcześniej w wiadomości SMS. Jeśli natomiast chcesz zawiesić swoją pocztę od razu, możesz to zrobić, wpisując kod ekspresowy #002# i potwierdzając klawiszem akceptacji połączenia.

Wyłączenie poczty głosowej T-mobile: #002#

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange?

Rezygnacja z poczty głosowej Orange jest niezwykle prosta. Wystarczy wysłać SMS pod numer 501 (taki jak przy uruchomieniu usługi) o treści REZ.

Wyłączenie poczty głosowej Orange: SMS o treści REZ pod numer 501


Pamiętajmy też, że zawsze przy włączaniu lub wyłączaniu poczty głosowej o pomoc możemy poprosić kogoś bliskiego, np. wnuka :)

Czytaj też:

 

Więcej z kategorii Telefon
Na co zwracać uwagę, wybierając telefon dla seniora?
Powiązane artykuły
Telefon dla seniora – na co należy zwrócić uwagę
Jak sprawdzić kto do Ciebie dzwonił?
Jak sprawdzić kto do Ciebie dzwonił?
sieć-komórkowa-dla-seniora
Jaką sieć komórkową wybrać dla seniora?
Telefon Zaufania dla seniorów
Smartfon
Ciekawe aplikacje mobilne dla seniorów