Na co zwracać uwagę, wybierając telefon dla seniora?

Wybór telefonu komórkowego może przyprawić o zawrót głowy prawie każdego. Na co zwracać uwagę, by z wygodą korzystać z nowego urządzenia? Podpowiadamy, jakich udogodnień mogą się Państwo spodziewać w telefonach, które powstają z myślą o seniorach.
Spis treści

Duże przyciski

Jest to jedno z najważniejszych udogodnień w telefonach dla seniorów. Duże klawisze pomagają sprawniej wybrać numer telefonu, napisać SMS-a lub szybciej odczytać cyfrę lub literkę przypisaną do danego przycisku. Sprawdźmy, czy klawiatura jest podświetlana. Ułatwi to korzystanie z telefonu w ciemności lub zacienionych pomieszczeniach.

 

Czytaj też: Fałszywy SMS. Telefoniczne oszustwa - jak się przed nimi chronić?


Duże napisy

Wiele telefonów, które powstają z myślą o seniorach, nie ma tak dużych ekranów jak smatrfony. Zaletą takich modeli jest jednak wyświetlanie dużych napisów i ikonek, co ułatwia korzystanie z urządzenia osobom mającym problemy ze wzrokiem.

Dobry głośnik

Wybierając telefon warto zwrócić także uwagę na to, czy posiada silny głośnik. Seniorom mającym problemy ze słuchem przyda się taki model, który pozwoli dobrze usłyszeć osobę po drugiej stronie. dodatkowym ułatwieniem będzie proste w obsłudze uruchomienie funkcji głośnomówiącej.

Czytaj też: Smartfon dla seniora, który nie będzie dla niego koszmarem - jak wybrać?

Mocna bateria

Wydajna bateria to podstawa dobrego telefonu dla seniora. Najlepiej, jeśli akumulatora nie trzeba ładować codziennie, co często zdarza się w przypadku smartfonów. Nie każdy senior będzie pamiętać o tym, że trzeba naładować telefon. Wytrzymała bateria sprawi, że można skorzystać z urządzenia i zadzwonić w razie potrzeby, nawet jeśli zapomnimy w danym dniu podłączyć ładowarkę.

Proste zapisywanie numerów

Niektóre modele telefonów pozwalają na zapisanie kilku najważniejszych numerów telefonów w tak zwanym trybie szybkiego wybierania. Sprawdźmy, czy jest taka możliwość w danym modelu telefonu. Jeśli tak, to będzie można łączyć się z najczęściej wybieranymi numerami bez konieczności wyszukiwania ich w liście kontaktów lub wpisywania z klawiatury.

Blokada klawiatury

Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób w telefonie blokuje się klawiaturę. W niektórych modelach wciąż można spotkać dość skomplikowaną blokadę, która polega na wciśnięciu określonej kombinacji klawiszy. Znacznie częściej spotyka się prostsze i bardziej przyjazne użytkownikowi blokady, w których wystarczy przesunąć palcem po ekranie.

Mamy nadzieję, że dzięki tym praktycznym poradom wybór wygodnego i przyjemnego w użytkowaniu telefonu, będzie dla Państwa niczym… bułka z masłem.

Zastanawiają się Państwo, jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową w telefonie? Polecamy nasz artykuł na ten temat!

Przeczytaj także: Usługa telekomunikacyjna - jak ją reklamować?

 

Powiązane artykuły
Jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową w telefonie?
Smartfon
Ciekawe aplikacje mobilne dla seniorów
sieć-komórkowa-dla-seniora
Jaką sieć komórkową wybrać dla seniora?
Telefon Zaufania dla seniorów
Telefon dla seniora – na co należy zwrócić uwagę