Emerytura z pasją. Pan Mieczysław czuje się jak ryba w wodzie!

Spis treści

Mieczysław Michalski przez 27 był stróżem prawa. Najpierw milicjantem, potem dzielnicowym, referentem pionu kryminalnego, kierownikiem dzielnicowych, wreszcie - komendantem posterunku. Dużo się działo i wiele zmieniało, nic więc dziwnego, że na emeryturze pan Mieczysław realizuje tak wiele różnych pasji… na raz.

Po odejściu ze służby pan Mieczysław przeniósł się z miasta na wieś i tam hoduje daniele. Od ponad dwudziestu kilku lat należy też do Koła Łowieckiego. Jako pasjonat numizmatyki i filatelistyki jest posiadaczem jednego z największych zbiorów monet i znaczków pocztowych w rejonie lubuskim.

 

Wszechstronny


Emeryt ze Świebodzina jest kolejnym dowodem na to, że emerytura może być doskonałym czasem na realizację pasji. Na te, na które wcześniej brakowało czasu, albo takie, którymi zarażamy się poprzez pracę. Tak u pana Mieczysława było z numizmatyką i filatelistyką.

Jak przyznaje: “Pasjonowałem się tym jeszcze wcześniej, bo przed wojskiem, kontynuowałem, będąc na służbie. Po przejściu na emeryturę tylko tym żyję”.

Oj, nie tylko tym. W swoim ogrodzie własnoręcznie założył staw z artystyczną oranżerią. Zamieszkują go karpie. A do tego wszystkiego pan Mieczysław uwielbia wędkować. Jak znajduje na to wszystko czas?

“Długo siedzę wieczorami i wcześnie wstaję, jestem aktywnym człowiekiem i nie mam czasu na choroby, nie pamiętam bym kiedyś chorował, poza tym zawsze lubiłem sport i aktywny tryb życia” - podsumowuje w rozmowie ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych w Zielonej Górze, od którego w tym roku dostał tytuł “Pozytywnie Zakręconego”.

 

 

Aktywny dziadek


Przy tym wszystkim pan Mieczysław nie zapomina, że jest także ojcem i dziadkiem. Dla trzech córek i wnucząt czas też zawsze się znajdzie.

Zbigniew Kobryń, rzecznik prasowy Zarządu Okręgowego SEiRP w Zielonej Górze przy okazji wpisania pana Mieczysława do księgi “Pozytywnie Zakręconych” zasugerował mu, że przecież nie jest już taki młody. Emeryt odpowiedział: “Wiem, ale nie myślę o tym. Czuję się jak ryba w wodzie”.

 

 

Wywiad z Panem Mieczysławem na stronie SEiRP

 

Więcej z kategorii Pasje
Przeczytaj artykuł
Emerytury tak niskie, że seniorzy muszą dorabiać
Przeczytaj artykuł
Działalność gospodarcza na emeryturze - można dorobić?
Przeczytaj artykuł
Umowa zlecenie a emerytura - ile może dorobić emeryt?
Powiązane artykuły
Hipotetyczna emerytura z ZUS – brutto czy netto?
Wiek emerytalny w Niemczech - informacje o emeryturze
Przejście na emeryturę - warunki. Kiedy najkorzystniej?
System emerytalny w Polsce - filary, charakterystyka