Co Google mówi o seniorach?

Spis treści

Google podczas wyszukiwania podpowiada, jak dokończyć wpisywane zapytania na podstawie najczęściej wpisywanych przez użytkowników haseł. Postanowiliśmy sprawdzić, czego ludzie chcą dowiedzieć się o seniorach.

Aby dowiedzieć się, jakie pytania zadają użytkownicy w wyszukiwarce Google, posłużyliśmy się połączeniem słów charakterystycznych dla pytań i kombinacji wyrazu "seniorzy". Podpowiedzi, jakie wtedy się pojawiają, bazują na tym, czego najczęściej szukają ludzie w Internecie. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Czytaj też: Google Doodle - co to jest?

 

 

Jak seniorzy...?


Czego chcą najczęściej dowiedzieć się o starszych osobach internauci? Jak seniorzy spędzają wolny czas. Wśród wyników znaleźć można np. podsumowanie ankiety dla seniorów z podwarszawskiego Legionowa przeprowadzonej przez Stowarzyszenie "Nadzieja" z 2010 roku. Wynika z niej, że najchętniej seniorzy spędzają wolny czas na wycieczkach, spacerach, przed telewizorem, czytając książki czy spotykając się ze znajomymi i bliskimi.

Internauci szukają też informacji, jak nauczyć seniora obsługi komputera. Odpowiedź brzmi: najlepsza jest praktyka. W wyszukiwarce pojawiają się oferty kursów i korepetycji dla seniorów, niestety często płatnych. O tych dostępnych za darmo często informujemy na łamach CafeSenior. My sami również przygotowujemy poradniki, jak korzystać z różnych możliwości komputera. Ostatnio wyjaśnialiśmy np. co to jest audiobook i jak korzystać z Google Street View. Ciekawy i inspirujący był również konkurs filmowy "Zaproś seniora do monitora", nad którym objęliśmy patronat.

Google podpowiada też inne hasło: "jak aktywizować seniorów?". Pojawiają się przy tej okazji informacje o programach rządowych i unijnych. Jednym z lokalnych projektów, które uczą aktywizowania seniorów, jest realizowana we Wrocławiu Szkoła Liderów. Właśnie ruszyła jej druga edycja, a na łamach CafeSenior ukazał się wywiad z twórczynią.

 

 

Gdzie seniorzy...?

Po wpisaniu wyrazów "gdzie seniorzy" Google wyświetla hasło "gdzie kupić bilet seniora". Odpowiedzi można szukać aż na 6 milionach stron! Czołowe miejsca zajmują instrukcje, gdzie i jak można kupić bilet seniora w Warszawie. Dowiedzieć się jednak można również, jakie ulgi mają seniorzy podróżujący PKP. Spółka PKP Intercity oferuje kartę seniora i nawet 50% zniżki. Przewozy Regionalne proponują REGIOkartę SENIOR ze zniżkami do 30%. Obie oferty dotyczą osób w wieku powyżej 60 roku życia.

Co dla seniorów?

Czego dla seniorów szukają internauci? W codziennych poszukiwaniach wcale nie królują stereotypy. Ludzie chcą dowiedzieć się o ofertach wczasów oraz sklepów dla seniorów. Propozycji wypoczynku dla starszych osób jest prawdziwe multum, zarówno za granicą, jak i w Polsce. O popularności hasła świadczy olbrzymia ilość wyświetlanych reklam. Widać, że wielu seniorów chce aktywnie spędzać czas i nie zamykać się w czterech ścianach. A możliwości, by to zrobić, jest naprawdę wiele! Wczasy w Hiszpanii, w Egipcie, w Tatrach, na Mazurach!...

Jeszcze niedawno w sieci dostępne były dwa sklepy dla seniorów na krzyż. Dzisiaj jest ich co najmniej kilkanaście! Sprzedają prezenty, sprzęt elektroniczny, elementy wyposażenia domów oraz przedmioty poprawiające komfort życia. I walczą o klientów.

Podsumowanie poszukiwań

Propozycji dla seniorów są miliony. Widać wyraźnie, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Informacji szukają zarówno bliscy starszych osób, którzy chcą dowiedzieć się o nich więcej, pomóc im, kupić ciekawe prezenty, jak i sami seniorzy, chcący korzystać z życia i podejmować nowe wyzwania. Internet jest prawdziwą kopalnią inspiracji!

 

Więcej z kategorii Ludzie
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
Coraz więcej stulatków w Polsce
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
Powiązane artykuły
Tej 90-latki życie nie oszczędzało. Ale ostatnio spotkało ją coś cudownego!
W czym tkwi sekret udanego związku?
Piosenki Hanki Ordonówny
Telefon wsparcia dla Seniorów
DOZ Fundacja uruchomiła telefon wsparcia dla Seniorów
84-letnia Polka podbija świat autostopem!