Nie żyje Andrzej Gmitruk. Polski trener zginął w pożarze

Spis treści
Andrzej Gmitruk zginął nad ranem 20 listopada, w pożarze, który wybuchł w jego domu w Hipolitowie. Trener kadry bokserskiej miał 67 lat, w trakcie swojej kariery zawodowej współpracował m.in. z Andrzejem Gołotą, Tomkiem Adamkiem czy Arturem Szpilką.O tragicznym w skutkach wydarzeniu poinformowała na swoim profilu Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej. Do zdarzenia doszło nad ranem w Hipolitowie. Jednostka ochotniczej straży pożarnej została wezwana do pożaru jednorodzinnego domu. Mimo akcji ratunkowej nie udało się uratować Andrzeja Gmitruka, jednego z najlepszych polskich trenerów kadry bokserskiej.

Póki co nie ma jednak potwierdzenia, że bezpośrednią przyczyną jego śmierci był pożar. Prokuratura i policja ustala szczegóły zdarzenia.

Andrzej Gmitruk - kariera


Andrzej Gmitruk urodził się w 1951 roku w Warszawie. Pracę zaczynał w Polskim Związku Bokserskim jako trener kadry juniorów. Później zajmował się kadrą pięściarską Legii Warszawa, zawodnicy, których miał pod swoimi skrzydłami odnosili sukcesy i zdobywali medale m.in. na Igrzyskach Olimpijskich.

W 1983 został również trenerem reprezentacji Polski. Pięć lat później na Igrzyskach Olimpijskich czterech jego podopiecznych, w tym Andrzej Gołota zdobyło brązowe medale. Po tym sukcesie na 10 lat Gmitruk przeniósł się do Norwegii, gdzie trenował kadrę bokserską i był konsultantem Norweskiego Komitetu Olimpijskiego do spraw sportów letnich.

Po roku 1998 był trenerem i promotorem pięściarzy zawodowych. Wśród zawodników, z którymi współpracował Andrzej Gmitruk, możemy wymienić m.in.: Tomasza Adamka, Mateusza Masternaka, Macieja Sulęckiego czy Artura Szpilkę.

źródło fot. https://www.facebook.com/andrzej.gmitruk.315
Więcej z kategorii Aktualności
Przeczytaj artykuł
68-letni Aleksander Doba Podróżnikiem Roku!
Przeczytaj artykuł
Wrocław: Międzypokoleniowe spotkanie z Janem Miodkiem - relacja
Przeczytaj artykuł
Sławni ludzie, którzy w tym roku kończą 60 lat
Powiązane artykuły
Polscy Weterani biją rekordy! 104-latek z nowymi rekordami świata
Pierwszy lot po marzenia
Jan Morawiec złotym medalistą maratonu w Brazylii!
Krótkofalowcy seniorzy: pasja odmładza

Reklama