6 miejsc, które musisz odwiedzić w wakacje

Spis treści
Wolisz morze czy góry? Podróże po Polsce czy za granicę? Oto propozycje, jak możesz spędzić wakacje i jakie miejsca warto, żebyś odwiedził.

1. Morze Bałtyckie - Rowy


Wydaje Ci się to banalne? Otóż jesteś w błędzie! Nie ma piękniejszego miejsca w Polsce, które pozwoli Ci odpocząć i nabrać sił na kolejne dni. To propozycja zdecydowanie dla fanów wypoczynku na plaży, w otoczeniu słonego morza i promieni słonecznych. Rowy to miejscowość sąsiadująca ze Słowińskim Parkiem Narodowym, co wzbogaca jego położenie. Jeśli pragniesz wypoczynku z dala od zgiełku, to miejsce dla Ciebie!

2. Góry Karkonosze


Jeśli preferujesz aktywne spędzanie czasu, wybierz Karkonosze! Zapakuj wygodne buty, wyznacz trasę i wyrusz w poszukiwaniu przygody. Na początek świetnie spisuje się Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej, której długość wynosi ok. 30 km. Letnie wakacje w górach dla niektórych brzmią absurdalnie… nic bardziej mylnego!

Góry Karkonosze

3. Mazury


Jeśli jesteś fanem pięknych krajobrazów, lubisz przemierzać trasy drogą morską, a komary Ci nie straszne… Mazury są dla Ciebie. Kilka miejsc, które musisz tam zobaczyć, to Lidzbark Warmiński - jeden z najcenniejszych zabytków całego regionu, słynna katedra we Fromborku czy miasto, które co roku zamienia się w stolicę muzyki reggae, czyli Ostróda.

Mazury

4. Chorwacja - Dubrownik


Ta propozycja zdecydowanie należy do odważnych! Jeśli pragniesz połączyć plażowanie z aktywnym spędzaniem czasu, Chorwacja da Ci to co najlepsze. Słońce, plaża - i to wszystko w dobrych cenach. Krka, Plitwickie Jeziora to kluczowe punkty programu. Powiedzenie, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, przy Dubrovniku traci swe znaczenie… tu po prostu musisz przyjechać!

niezwykłe miejsca - Dubrownikfot. Marek Rudnicki5. Grecja - Kokino Nero


Niewielka wioska położona na Wybrzeżu Tesalskim. Wszystko najlepsze, co Grecja ma do zaoferowania w jednym miejscu. Malownicze zatoki, różnorodne plaże i szeroko rozciągające się czyste morze. Dodatkowo, tamtejsi mieszkańcy uraczą Cię najlepszymi greckimi przysmakami, od owoców morza po wszelakie rodzaje mięs. Czy już poczułeś klimat Kokino Nero?

kałamarnica na talerzufot. Marek Rudnicki6. Eurotrip


Jeśli masz w sobie na tyle siły i odwagi, by podczas jednej podróży zwiedzić wiele stolic Europy… ta propozycja jest dla Ciebie! To jest czas, by spełniać swoje marzenia. Jeśli drzemie w Tobie dusza romantyka - Paryż czeka na Ciebie! Jeśli pragniesz zobaczyć centrum europejskiego sportu, wybierz Lizbonę! Prawdziwa wisienka na torcie to Moskwa - miasto tętniące życiem i posiadające architekturę jedyną w swoim rodzaju.

Moskwa

Autor tekstu: Martyna Dębowska
Więcej z kategorii Podróże
Wirtualne muzeum: Luwr
Wakacje dla seniora: gdzie szukać odpowiednich ofert?
Jak korzystać z bankomatu za granicą
Powiązane artykuły
Turnusy świąteczne dla seniorów - wczasy dla emerytów
Wczasy dla seniora - tanie, w górach, nad morzem
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
20 miejsc przyjaznych seniorom w Poznaniu
Polska w panoramie: Projekt QTVR