5 pierwszych kroków w sieci

Czy rzeczywiście wirtualny świat dostępny jest jedynie dla młodych? Czy seniorzy boją się nowych technologii, a może nikt nie potrafi wytłumaczyć im, jak właściwie poruszać się w Internecie?
Spis treści

Jeszcze do niedawna Internet był czymś, na co mogli pozwolić sobie nieliczni. Dziś nie wyobrażamy sobie hotelu, restauracji czy innego lokalu bez WiFi. Panuje powszechne przekonanie, iż Internet jest dobrym narzędziem w rękach młodego pokolenia, czyżby?

Każdy stawiał kiedyś swoje pierwsze kroki w sieci. To narzędzie wraz z szybkim rozwojem technologicznym, za chwilę może okazać się niezbędne by dokonać rezerwacji pokoju, zapisać się do lekarza, czy zrobić zakupy. Może warto spróbować?

Reklama

Wybór przeglądarki

Rozpoczynając swoją przygodę z internetem, należy wybrać przeglądarkę, która znacznie ułatwi nam pracę i pozwoli w łatwy sposób poruszać się po sieci. Najbardziej popularną przeglądarką internetową jest obecnie Mozilla Firefox. By ją pobrać, należy wejść na stronę https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/ i wcisnąć zielony przycisk “Firefox - Pobierz za darmo”.

Umów się na bezpłatne badanie słuchu! Kliknij tutaj

Ustawienia przeglądarki

Gdy już udało Ci się pobrać przeglądarkę, kolejnym krokiem jest dokonanie podstawowych zmian w jej ustawieniach. Ma to służyć nie tylko Twojej wygodzie, ale i bezpieczeństwu. Możemy tego dokonać, klikając na przycisk w prawym górnym rogu strony i wybierając “Ustawienia”. Możesz tam m.in ustawić jaka strona będzie otwierała się po kliknięciu na ikonę “Internet” na pulpicie.

Reklama

Jak wpisać adres strony www?

Ten krok umożliwi Ci dotarcie do strony, która Cię obecnie interesuje. U góry strony znajduje się biały pasek, w który należy wpisać odpowiedni adres strony. Jeśli jednak go nie pamiętasz, możesz dotrzeć do danego portalu w inny, prosty sposób.

Co to wyszukiwarka Google?

To najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie. Dzięki niej nie musisz wpisywać całego adresu strony, lecz jedynie słowa klucze. Firma Google przygotowała swoje narzędzie tak, by każdy w prosty sposób mógł z niego korzystać. Do dzieła!

Reklama

Przydatne informacje o internecie

Jeśli wciąż czujesz się nieco zagubiony, masz wiele pytań i nie wiesz, jak sobie poradzić, pamiętaj, że na CafeSenior regularnie pojawiają się kolejne porady dla osób stawiających pierwsze kroki w sieci. Znajdziesz je przede wszystkim w dziale “Nowe technologie”.

Jeśli szukasz jakichś porad dotyczących obsługi komputera i Internetu, których nie możesz znaleźć na naszej stronie, napisz pytanie w komentarzu, postaramy się pomóc!

Czytaj również
Więcej z kategorii Nowe technologie
Przeczytaj artykuł
Już co trzeci senior robi zakupy przez Internet
Przeczytaj artykuł
Internet przyśpiesza! Jak zmieniała się prędkość internetu w Polsce?
Przeczytaj artykuł
Jak płacić rachunki przez Internet? Karta, czy przelew?
Powiązane artykuły
Nowe technologie dają seniorom… szczęście!
Facebook prawdę ci powie?
Seniorzy uczą dzieci programowania!
Internet bez tajemnic: selfie

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online