5 pierwszych kroków w sieci

Czy rzeczywiście wirtualny świat dostępny jest jedynie dla młodych? Czy seniorzy boją się nowych technologii, a może nikt nie potrafi wytłumaczyć im, jak właściwie poruszać się w Internecie?
Spis treści

Jeszcze do niedawna Internet był czymś, na co mogli pozwolić sobie nieliczni. Dziś nie wyobrażamy sobie hotelu, restauracji czy innego lokalu bez WiFi. Panuje powszechne przekonanie, iż Internet jest dobrym narzędziem w rękach młodego pokolenia, czyżby?

Każdy stawiał kiedyś swoje pierwsze kroki w sieci. To narzędzie wraz z szybkim rozwojem technologicznym, za chwilę może okazać się niezbędne by dokonać rezerwacji pokoju, zapisać się do lekarza, czy zrobić zakupy. Może warto spróbować?

Wybór przeglądarki

Rozpoczynając swoją przygodę z internetem, należy wybrać przeglądarkę, która znacznie ułatwi nam pracę i pozwoli w łatwy sposób poruszać się po sieci. Najbardziej popularną przeglądarką internetową jest obecnie Mozilla Firefox. By ją pobrać, należy wejść na stronę https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/ i wcisnąć zielony przycisk “Firefox - Pobierz za darmo”.

Ustawienia przeglądarki

Gdy już udało Ci się pobrać przeglądarkę, kolejnym krokiem jest dokonanie podstawowych zmian w jej ustawieniach. Ma to służyć nie tylko Twojej wygodzie, ale i bezpieczeństwu. Możemy tego dokonać, klikając na przycisk w prawym górnym rogu strony i wybierając “Ustawienia”. Możesz tam m.in ustawić jaka strona będzie otwierała się po kliknięciu na ikonę “Internet” na pulpicie.

Jak wpisać adres strony www?

Ten krok umożliwi Ci dotarcie do strony, która Cię obecnie interesuje. U góry strony znajduje się biały pasek, w który należy wpisać odpowiedni adres strony. Jeśli jednak go nie pamiętasz, możesz dotrzeć do danego portalu w inny, prosty sposób.

Co to wyszukiwarka Google?

To najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie. Dzięki niej nie musisz wpisywać całego adresu strony, lecz jedynie słowa klucze. Firma Google przygotowała swoje narzędzie tak, by każdy w prosty sposób mógł z niego korzystać. Do dzieła!

Przydatne informacje o internecie

Jeśli wciąż czujesz się nieco zagubiony, masz wiele pytań i nie wiesz, jak sobie poradzić, pamiętaj, że na CafeSenior regularnie pojawiają się kolejne porady dla osób stawiających pierwsze kroki w sieci. Znajdziesz je przede wszystkim w dziale “Nowe technologie”.

Jeśli szukasz jakichś porad dotyczących obsługi komputera i Internetu, których nie możesz znaleźć na naszej stronie, napisz pytanie w komentarzu, postaramy się pomóc!

Czytaj również
Więcej z kategorii Internet
Internet bez tajemnic: selfie
Jak płacić rachunki przez Internet? Karta, czy przelew?
Precyzyjne wyszukiwanie. 5 funkcji Google, które warto znać
Powiązane artykuły
Skróty internetowe, które powinieneś znać
Jak legalnie oglądać filmy w Internecie?
Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg
Polecamy blogi o modzie dla 50+
Co to jest mem internetowy?