Zatrzymać czas, czyli jak dbać o skórę dojrzałą

Spis treści

Oznaki upływającego czasu można ukryć. Odpowiednia pielęgnacja twarzy pozwala na utrzymanie młodzieńczego, zdrowego wyglądu cery dojrzałej. Wystarczy stosować się tylko do kilku podstawowych zasad, takich jak systematyczność, zdrowy tryb życia i stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Artykuł sponsorowany

Skóra dojrzała jest niewątpliwie wymagająca i należy o nią troskliwie dbać. Proces starzenia jest czymś naturalnym, ale w głównej mierze to od nas zależy, w jakim tempie będzie przebiegał. Jeśli odpowiednio wcześnie podejmiemy stosowne działania, możemy go znacznie spowolnić. Wiadomo, że z wiekiem zmniejsza się elastyczność, co jest spowodowane zahamowaniem produkcji kolagenu. Skóra staje się cieńsza i bardziej wrażliwa za sprawą zmniejszonej przyswajalności wapnia. Obniżony metabolizm powoduje, że do skóry dociera mniej składników odżywczych, odpowiedzialnych za jej prawidłowe funkcjonowanie. Zachowanie młodzieńczego wyglądu wymaga dostarczenia skórze tych składników, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć lub produkuje je w znacznie mniejszej ilości niż wcześniej. Pielęgnacja twarzy powinna być przede wszystkim systematyczna, aby uzyskać oczekiwane efekty.

 

Systematyczność


Systematyczność zabiegów pielęgnacyjnych jest podstawą w utrzymaniu skóry w dobrej formie. Wyrobienie prawidłowych nawyków niewątpliwie przyniesie spodziewane rezultaty. Skóra dojrzała wymaga przede wszystkim utrzymania optymalnego poziomu nawilżenia. Wodę dostarczamy zarówno z zewnątrz, poprzez kosmetyki, jak również od wewnątrz. Należy więc codziennie pić co najmniej 2 litry płynów. Najlepiej jeśli będzie to niegazowana woda oraz naturalne soki. Dzięki tym ostatnim dostarczane są niezbędne witaminy i mikroelementy korzystnie wpływające na cerę. Trzeba również pamiętać o codziennym, starannym demakijażu odpowiednimi środkami. Lepiej jest unikać stosowania mydła, które bardzo wysusza skórę.

 

 

Zdrowy tryb życia


Kondycja skóry zależy od trybu życia, jaki prowadzimy. Zbyt tłusta dieta, konserwanty w produktach spożywczych, kawa, herbata, alkohol i papierosy źle wpływają na wygląd cery. Zmiana nawyków żywieniowych korzystnie wpłynie nie tylko na cerę, ale również na sylwetkę. Należy pamiętać, że z wiekiem spowalnia się metabolizm i kształty mogą się zaokrąglić. Utrzymaniu dobrej formy służyć będzie lekka dieta bogata w warzywa i owoce, a także ruch na świeżym powietrzu, który wzmocni układ krążeniowo-oddechowy i dotleni skórę.

 

 

Odpowiednie kosmetyki


Pielęgnacja twarzy w wieku dojrzałym wymaga zastosowania odpowiednich preparatów, które będą zawierały składniki wspomagające regenerację i odbudowę komórkową, a także pozwolą utrzymać poziom nawilżenia. Jednym z najcenniejszych składników czynnych jest wapń. Jest on makroelementem biorącym aktywny udział we wszystkich reakcjach zachodzących w organizmie. Wraz z witaminą C odpowiada za syntezę włókien kolagenowych. Pobudza działanie regeneracyjne komórek, zwiększa elastyczność i nawilżenie. Pielęgnacja twarzy produktami marki L’Oreal może dostarczyć skórze tego pierwiastka, co w widoczny sposób poprawi jej kondycję. Stosując kosmetyki, należy pamiętać, że najlepsze efekty przynosi używanie preparatów zarówno na dzień, jak i na noc. W ten sposób skóra będzie odpowiednio odżywiona i regenerowana przez cały czas.

Nie trzeba biernie poddawać się upływającemu czasowi, lecz aktywnie działać, by opóźnić wystąpienie skutków jego działania. Dzięki temu podniesie się nie tylko komfort życia, ale wzrośnie nasza samoocena. Atrakcyjny wygląd spowoduje, że lepiej poczujemy się we własnej skórze.

 

Więcej z kategorii Kosmetyki
Makijaż dla kobiet dojrzałych - jak podkreślać oczy?
Włosy z tendencją do wypadania? Wypróbuj Elseve Arginine
Po co kupować kosmetyki? „Mycie twarzy i włosów"
Powiązane artykuły
Farbowanie siwych włosów
Kosmetyki dla seniorow
Najlepsze kosmetyki dla seniorów
Maska z aktywnym węglem – hit w pielęgnacji skóry twarzy
Po co kupować kosmetyki? „Oczyszczanie"
Nie takie zmarszczki straszne!