Makijaż dla kobiet dojrzałych - jak podkreślać oczy?

Rezygnujesz z codziennego makijażu, bo obawiasz się, że będziesz wyglądać śmiesznie? Wydaje ci się, że dbanie o atrakcyjny wizerunek w twoim wieku jest infantylne i niepotrzebne? Odrzuć negatywne myślenie i dowiedz się, jak na nowo zachwycić wszystkich zniewalającym spojrzeniem.
Spis treści

Pogódź się z tykaniem zegara biologicznego

Niestety nie masz wpływu na to, co dzieje się z twoim ciałem wraz z upływem czasu. Z wiekiem skóra traci swą sprężystość, zmarszczki zaczynają być coraz bardziej widoczne, a włosy, w tym także rzęsy, stają się cieńsze i słabsze. Nie uda ci się powstrzymać tych procesów, ale możesz sprawić, że będą dla ciebie mniej uciążliwe. O ile istnieje wiele kremów pomagających w utrzymaniu dobrej kondycji zmieniającego się naskórka, o tyle trudno znaleźć produkt, który wzmocniłby osłabione rzęsy. Możesz im jednak pomóc, malując je w odpowiedni sposób.

Wizyta w drogerii – co kupić, by nie zwariować

Na półkach sklepów kosmetycznych znajdziesz wiele artykułów, które według zapewnień producenta zagwarantują ci młodzieńczy wygląd. Nie ulegaj tego rodzaju manipulacji i sama znajdź środek upiększający, z którego będziesz zadowolona. Zapomnij o cieniach i kredkach, które ze względu na swoją konsystencję mogą niepotrzebnie uwypuklić zmarszczki wokół oczu. Skoncentruj się na podkreśleniu samych włosków i wybierz taki produkt, który nie sklei ich i zapewni ci elegancki, klasyczny makijaż.

Nie bój się eksperymentować!

Jeżeli nie jesteś pewna, jaki charakter ma mieć twój make-up oczu, nie musisz decydować się na zakup tylko jednego kosmetyku. Wybierając kilka tuszy do rzęs, będziesz mogła wykonać makijaże o zróżnicowanych efektach końcowych. Posiadanie więcej niż jednej maskary to nie tylko szansa na przekonanie się, jaki rezultat najbardziej cię zadowala, lecz także możliwość osiągania odmiennych rezultatów zależnie od okazji i okoliczności.

Makijaż na każdy dzień – wskazówki

Przystępując do codziennego makijażu, pamiętaj, że wystarczy tylko jedna warstwa produktu, by nadać spojrzeniu wyrazistości. Większa ilość kosmetyku sprawi, że skleisz włoski, zmniejszając tym samym ich objętość. Mając w domu kilka tuszy do rzęs, możesz każdego dnia zmieniać ich wygląd, pogrubiając je lub wydłużając, zależnie od właściwości maskary.

Podkręcone przez spiralkę włoski optycznie otworzą oko i odwrócą uwagę od zmarszczek mimicznych w górnej części twarzy. Zabieg ten zapewni ci wypoczęte, odmłodzone spojrzenie, a innowacyjne składniki zawarte w wielu dostępnych w drogeriach tuszach do rzęs zapewnią trwałość wykonanego make-upu bez konieczności nerwowego zerkania do lusterka.

Czytaj także:

Porady zza lady - jak chronić usta przed mrozem?

Jak dbać o siwe włosy?

Farbowanie siwych włosów

 

 

 

Więcej z kategorii Kosmetyki
Po co kupować kosmetyki? „Mycie twarzy i włosów"
Po co kupować kosmetyki? „Oczyszczanie"
Zatrzymać czas, czyli jak dbać o skórę dojrzałą
Powiązane artykuły
Farbowanie siwych włosów
Kosmetyki dla seniorow
Najlepsze kosmetyki dla seniorów
Jak dbać o szyję i dekolt seniorki?
Nie takie zmarszczki straszne!
Włosy z tendencją do wypadania? Wypróbuj Elseve Arginine