Zadbaj o sprawność i zdrowie! Nowy poradnik

Spis treści
Jeśli potrzebujesz motywacji, zachęty lub pewności, że tym razem się uda, to - drogi seniorze - sięgnij po tę pozycję. Książka w niezwykle przystępny sposób udowadnia, że na rozpoczęcie aktywności fizycznej nigdy nie jest za późno.

Książka „Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce” w samym swym tytule zawiera siłę, jaką dysponuje – pokazuje, w jaki sposób dbać o sprawność i zarazem bardzo skutecznie przekonuje o słuszności aktywności fizycznej po pięćdziesiątce. Wskazuje, jak wiele chorób oraz schorzeń można uniknąć, dbając o zdrowie poprzez aktywność fizyczną.

Ćwiczenia w pigułce


Poradnik „Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce” napisany został w sposób jasny, co pozwala czytelnikowi odnaleźć się w tak z pozoru trudnym temacie, jakim jest przeprowadzanie treningów, wykonywanie ćwiczeń i nabywanie umiejętności fizycznych. Jak zostaje to podkreślone w przedmowie, gdyby ćwiczenia były dostępne w pigułce, z chęcią sięgalibyśmy po nią – i rzeczywiście, poradnik jest jedyną w swoim rodzaju pigułką, która mieści w sobie wszelkie składniki potrzebne do prowadzenia zdrowego i aktywnego życia.

Zdrowie przede wszystkim


Autorzy poradnika – Walter H. Ettinger, Brenda S. Wright oraz Steven N. Blair – zadbali o to, by ostrzec czytelników przed kontuzjami czy niedogodnościami związanymi z aktywnością fizyczną po pięćdziesiątce. Wszelkie ćwiczenia i porady zostały specjalnie dopasowane do stanu zdrowia oraz możliwości osób, które po poradnik sięgną.

Autorzy stawiają na metodę małych kroków. Stopniowo i jasno prezentują kolejne etapy aktywności fizycznej. Oprócz tego bardzo przekonująco prezentują skutki zaniedbania ruchu. Choroby i schorzenia wynikające z wieku oraz braku ćwiczeń mogą zostać zminimalizowane w bardzo prosty sposób – wystarczy nieco motywacji, cierpliwości oraz chęci, by cieszyć się zdrowiem dłużej, co w znacznym stopniu ułatwiają porady zawarte w książce.

Specjaliści podpowiadają między innymi: jak ćwiczyć, ile ćwiczyć, by sobie nie zaszkodzić, jak znaleźć czas na ćwiczenia, jak dostosować je do takich schorzeń jak osteoporoza czy artretyzm. Proponują nowe sposoby aktywności na świeżym powietrzu oraz w domu oraz radzą, jak zachować bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Kontakt z czytelnikiem


Bardzo pozytywnie zaskakuje sposób, w jaki poradnik został napisany. Czytelnik jest kimś, kto ma realny wpływ na odbiór porad zawartych w książce. Poradnik pełen jest zadań motywujących oraz planów, według których można sprawnie zorganizować czas na ćwiczenia. To od nas zależy, w jakim kierunku podążymy, zwracając uwagę na możliwości oraz cele, które chcemy osiągnąć. Poradnik w przystępny i jasny sposób zachęca czytelnika do samodzielnego planowania kolejnych etapów ćwiczeń, proponując, by świadomie przyglądać się swojemu zdrowiu.

Trening dla ciała i umysłu


Autorzy poradnika z dbałością podeszli do stworzenia książki, która mieści w sobie nie tylko propozycje ćwiczeń oraz programy motywacyjne, ale także mądrą rozrywkę. Na końcu każdego rozdziału mogą spotkać się państwo z wykreślanką – ćwiczeniem, które z jednej strony sprawdza przyswojoną wiedzę, a z drugiej rozwija pamięć i koncentrację, dostarczając nieco rozrywki.

Seniorze, z czystym sumieniem polecamy tę książkę, która może stać się dla Ciebie początkiem przygody z aktywnością fizyczną. Porady w niej zawarte bez wątpienia przyczynią się do poprawy zdrowia, kondycji oraz sprawności, której pozazdrości niejedna młoda osoba.

***

Książka dostępna w promocyjnej cenie na stronie Wydawnictwa Buk Rower. Cena katalogowa: 49,90 zł.

sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce

 

UWAGA, KONKURS!


Mamy dla Państwa dwa egzemplarze tej książki. Chcielibyśmy je dać osobom, które nas przekonają, że poradnik się im najbardziej przyda. W jakiej formie? Dowolnej - może być kilka zdań, zdjęcie z komentarzem, rysunek, wiersz. Przesłać je można na nasz adres mailowy: kontakt@cafesenior.pl lub udostępnić na naszej stronie na Facebooku. Na zgłoszenia czekamy do północy w sobotę, 27 grudnia 2014 r. Wyniki ogłosimy na portalu w poniedziałek, 29 grudnia 2014 r.

Zastrzegamy sobie prawo do publikacji najciekawszych zgłoszeń (bez nazwisk). Wysyłka książek możliwa jest jedynie na terenie Polski.

Zachęcamy do aktywności i zapraszamy do udziału w konkursie!
Więcej z kategorii Rehabilitacja
Choroba Parkinsona – rehabilitacja. Zalecane ćwiczenia
Kobieta cierpiąca na chorobę Parkinsona w czasie rehabilitacji
Porażenie nerwu twarzowego – rehabilitacja. Ćwiczenia
Mężczyzna z porażeniem nerwu twarzowego
Rehabilitacja neurologiczna – na czym polega? Ośrodki
Pacjent w trakcie rehabilitacji neurologicznej
Powiązane artykuły
Pacjent na rehabilitacji po endoprotezie biodra
Rehabilitacja po endoprotezie biodra – jak długo trwa?
Pacjentka na rehabilitacji stawu skokowego
Rehabilitacja stawu skokowego po skręceniu i złamaniu
Pacjentka w trakcie rehabilitacji ogólnoustrojowa
Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych
Mężczyzna w czasie rehabilitacji barku
Rehabilitacja barku – ćwiczenia po artroskopii stawu
Laska do chodzenia - na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?